تست باتری Motorola Edge به انجام رسید

Motorola Edge نتیجه‌ی تلاش شرکت موتورولا برای بازگشت دوباره به بازار گوشی‌های پرچمدار پس از سال‌های طولانی است که از یک طراحی برجسته و شاخص برخوردار می‌باشد. اما اکنون نتایج تست باتری این گوشی منتشر شده که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

صفحه نمایش این گوشی که تا لبه‌های بدنه دستگاه امتداد پیدا کرده و یک حالت آبشاری به آن بخشیده است، شاخص‌ترین و زیباترین ویژگی ظاهری این گوشی به شمار می‌رود. این گوشی در حال حاضر به عنوان یکی از اولین گوشی‌هایی که قابلیت پشتیبانی از فناوری اتصالات ۵G دارند، در بازار به فروش می‌رسد. البته تا به حال فقط در آمریکا در دسترس قرار داشت و به زودی قرار است در اروپا نیز عرضه شود. یک نکته جالب دیگر درمورد این گوشی این است که Motorola Edge اولین گوشی هوشمندی  است که به چیپست Snapdragon 765 از شرکت Qualcomm مجهز می‌باشد که قرار است در ادامه باتری آن را مورد تست قرار دهیم. اما قبل از این که این تست را آغاز کنیم، باید در جریان باشید که Edge دارای یک باتری ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعتی است و صفحه نمایش آن نیز دارای نرخ تازه سازی ۹۰ هرتز می‌باشد که یک تجربه نرم و روان از کار کردن با نمایشگر این گوشی در اختیار شما قرار می‌دهد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در آغاز، کار خود را با تست باتریِ وبگردی با Motorola Edge آغاز می‌کنیم. این یکی از سبک‌ترین تست‌های باتری این گوشی است که نشان می‌دهد آن دسته از کاربرانی که اغلب وقت خود را با وبگردی و گشت و گذار کردن در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنند، چه انتظاری باید از طول عمر باتری آن داشته باشند. یکی از ویژگی‌هایی که در این گوشی قرار داده شده است، قابلیت پشتیبانی کردن از تازه سازی خودکار، به صورت پیشفرض است که به این معنی است که از نرخ سازه سازی سریع‌ترِ ۹۰ هرتزی خود در جاهایی مانند وبگردی استفاده خواهد کرد. بنابراین، باید توجه داشته باشید که تست وبگردی با نرخ تازه سازی ۹۰ هرتز انجام شده است. در هر صورت، Motorola Edge در این حالت می‌تواند ۱۱ ساعت و ۹ دقیقه دوام بیاورد که طول عمر خوبی به شمار می‌رود و به اندازه دستگاه‌های دیگری مانند OnePlus 8 می‌باشد که یکی دیگر از گوشی‌های خوبی است که در این محدوده قیمتی و مشخصاتی وجود دارد اما از یک چیپست قدرتمندتر به اسم Snapdragon 865 استفاده می‌کند.

تست بعدی ما از باتری Motorola Edge ،پخش کردن ویدئو از طریق شبکه YouTube بود تا ببینیم در این حالت باتری گوشی چقدر سریع خالی می‌شود. حقیقتا از نتایج این تست شگفت زده شدیم زیرا این گوشی می‌تواند مدت زمان طولانی و زیادی به پخش کردن ویدئو ادامه دهد. به طوری که تست باتری Motorola Edge را می‌توان یکی از بهترین نتایجی که در گوشی‌های مختلف به دست آمده، محسوب کرد. باتری این گوشی با ثبت کردن رکورد ۱۰ ساعت و ۲۹ دقیقه به اندازه‌ی آخرین گوشی‌های پرچمدار شرکت سامسونگ یعنی سری Galaxy S20 می‌تواند دوام پیدا کند. از این نظر، طول عمر باتری Edge حتی از آخرین پرچمدارهای OnePlus و Apple نیز بیشتر است.

در نهایت، آخرین تست ما از باتری این گوشی، انجام دادن بازی‌های سه بعدی بود که GPU را وادار به کار کردن می‌کند. این تست می‌تواند برای عده زیادی از کاربران به خصوص گیمرها اهمیت داشته باشد. در این تست، Motorola Edge عملکرد بسیار خوبی داشت اما طول عمر باتری آن به اندازه گوشی‌های پرچمدار دیگر نبود. به عنوان مثال، سری OnePlus 8 با چیپست‌های SD 865 خود، که طول عمر بالای ۱۰ ساعت دارند بالاتر از گوشی‌های دیگر قرار دارند اما Edge توانست حدود ۷ ساعت و نیم در هنگام بازی کردن دوام بیاورد که باز هم چندان بد نیست.

در نهایت، درمورد نتیجه گیری درمورد طول عمر باتری Motorola Edge در تست هایی که از آن گرفتیم، می‌توان گفت که طول عمر باتری این گوشی کاملا خوب است. در تست‌های سبک (وبگردی)، عملکرد باتری آن بالاتر از حد میانگین و استاندارد بود، عملکرد آن در هنگام پخش ویدئو هم بسیار عالی بود و در نهایت، برای بازی کردن نیز عملکرد خوبی داشت اما نمی‌توانیم آن را فوق العاده توصیف کنیم. نظر شما در این رابطه چیست؟

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.