تصاویر Moto G Stylus ۲۰۲۱ فاش شدند

motorola
motorola

در ماه نوامبر سال میلادی گذشته، ما متوجه شدیم که شرکت موتورولا در حال کار کردن بر روی یک مدل جدید برای گوشی هوشمند Moto G Pro است که در ایالات متحده آمریکا با اسم G Stylus هم شناخته می‌شود.

آن ترکیب اولیه از مشخصات و ویژگی‌های سخت افزاری، اخیرا یک سری اتفاقات جدید با خودشان به همراه داشتند که ما باور داریم تعدادی تصویر رندر شده از این دستگاه بودند که فاش شده بودند. البته، این مشخصات از طریق لیست این دستگاه که در وبسایت فروشگاه آمازون فاش شده بود، در اختیار ما قرار گرفته بودند. و یا حداقل، ما فکر می‌کردیم که اینچنین است. در هر صورت، چه این تصاویر از طریق یک منبع معتبر و قابل اطمینان جهانی در اختیار ما قرار داده شده بودند و یا هر چیز دیگری، اکنون مشخص شده است که این تصاویر معتبر و موثق نبوده است که بتوانیم به عنوان تصاویر واقعی از گوشی هوشمند پیش روی Moto G Stylus ۲۰۲۱ آن‌ها را در نظر بگیریم. و یا حداقل، نشان دهنده نسخه نهایی این دستگاه یعنی گوشی موبایل هوشمند میان رده پیش روی Moto G Stylus ۲۰۲۱ که فکر می‌کردیم، نبودند و یک نسخه اولیه و ناقصی از آن را به تصویر کشیده بودند که توسعه دهندگان هنوز در حال کار کردن بر روی آن بودند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر از مشخصات و ویژگی‌هایی که تا به حال از گوشی هوشمند میان رده پیش روی Motorola Moto G Stylus ۲۰۲۱ منتشر و فاش شده است، و صد البته، دیدن تصاویر فاش شده از این دستگاه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما در مجله اینترنتی آرادمگ همراه باشید تا در جریان چند و چون این ماجرا قرار بگیرید.

Motorola Moto G Stylus ۲۰۲۱
Motorola Moto G Stylus ۲۰۲۱

همانطور که می‌توانید انتظار داشته باشید، در کنار تصاویر جدیدی که ظاهرا رسمی‌تر و قابل اطمینان‌تر از گذشته به نظر می‌رسند، اکنون یک سری اطلاعات تکمیلی و جزئیات بیشتر از مشخصات داخلی و ویژگی‌های اجزای درون بدنه گوشی هوشمند میان رده پیش روی Motorola Moto G Stylus ۲۰۲۱ نیز منتشر و فاش شده است. اطلاعاتی که در رابطه با این زمینه در این گوشی وجود دارد، در حال حاضر کاملا ضد و نقیض یکدیگر هستند و موضوع جالبی که وجود دارد، این است که از طرف دو منبع فعال در حوزه گوشی‌های موبایل هوشمند منتشر شده‌اند که هر دوی آن‌ها جزو منابع معتبر و قابل اطمینان ما به شمار می‌روند و هر دو دارای سابقه بسیار درخشانی از فعالیت در این حوزه هستند. یکی از ویژگی‌ها و مشخصات اجزای داخلی مدل ۲۰۲۱ گوشی هوشمند Motorola Moto G Stylus که این دو منبع بر سر آن اختلاف دارند، جایگاه و محل قرار گیری سنسور تشخیص اثر انگشت این گوشی است. که البته، در تصاویر فاش شده جدید این گوشی در پنل پشتی بدنه آن قرار دارد. اگر بخواهیم دقیق‌تر توضیح دهیم، می‌توانیم بگوییم که اطلاعاتی که از سوی Evan Leak در رابطه با این موضوع منتشر و فاش شده است، اشاره می‌کنند که سنسور تشخیص اثر انگشت این گوشی روی لبه کناری بدنه آن قرار خواهد داشت و با دگمه power ادغام خواهد شد. اما این در حالی است که همانطور می‌توانید مشاهده کنید، این منبع جدید و تصاویر رندر شده جدیدی که از این دستگاه منتشر کرده است، نشان می‌دهند که جایگاه قرار گیری این ویژگی، در پنل پشتی بدنه این دسنگاه خواهد بود. این تصاویر نشان می‌دهند که این سنسور درون یک گودی قرار گرفته که لوگوی موتورولا بر روی آن حک شده است و یک حلقه فلزی براق هم دور آن وجود دارد.

با توجه به این که در حال حاضر صحبت‌های ضد و نقیض زیادی در این زمینه وجود دارد، اظهار نظر در رابطه با این موضوع کار سختی است که با اطمینان خاطر کامل بگوییم این تصاویر فاش شده جدید از گوشی هوشمند میان رده پیش روی موتورولا به اسم Motorola Moto G Stylus ۲۰۲۱ قطعی و نهایی هستند و یا هنوز خیر. حداقل، اکنون می‌توانیم بگوییم که ظاهرا به نظر می‌رسد که جایگاه و چیدمان دوربین‌های این دستگاه در پنل پشتی بدنه آن بیشتر به ترندهای روز این بازار شباهت دارند و دارای چینش آشنایی هستند.

Motorola Moto G Stylus ۲۰۲۱
Motorola Moto G Stylus ۲۰۲۱

اما علاوه بر اختلاف‌های زیادی که این دو منبع با یکدیگر بر سر مشخصات و ویژگی‌های موجود در زیر بدنه این دستگاه با یکدیگر دارند، وجه اشتراک زیادی هم بین اظهارات آن‌ها در رابطه با این موضوع وجود دارد. در واقع، این مشخصات جزو ویژگی‌هایی به شمار می‌روند که توسط هر دوی آن‌ها تایید شده است. هر دوی آن‌ها موافق هستند که گوشی هوشمند میان رده پیش روی شرکت موتورولا به اسم Motorola Moto G Stylus ۲۰۲۱ یک گوشی گوشی هوشمند بزرگ خواهد بود که در پنل جلوی آن یک صفحه نمایش ۶.۸ اینچی قرار گرفته و دارای بدنه‌ای با ابعاد ۱۶۹.۶ × ۷۳.۷ × ۸.۸ میلی متر می‌باشد. البته، در صورتی که برآمدگی ماژول و جایگاه دوربین‌های آن را هم در نظر بگیریم، ضخامت آن تا ۱۰.۹ میلی متر هم افزایش پیدا خواهد کرد. اگر بخواهیم مقایسه کنیم، مشاهده خواهیم کرد که این حتی از گوشی هوشمند پرچمدار کنونی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy Note ۲۰ Ultra 5G هم ضخیم‌تر است و با توجه به این موضوع، ما به راحتی می‌توانیم Moto G Stylus ۲۰۲۱ را به عنوان یک گوشی بزرگ و ضخیم که به یک قلم هوشمند هم مجهز شده است، به شمار بیاوریم.

در هر صورت، موتورولا از مشخصات متوسط و میان رده در گوشی هوشمند Motorola Moto G Stylus ۲۰۲۱ استفاده خواهد کرد که به جای گوشی پرچمدار شرکت سامسونگ که از آن نام بردیم، LG Stylo ۷ را باید رقیب اصلی و واقعی آن در نظر بگیریم. جالب است که همین منبعی که امروز تصاویر Moto G Stylus ۲۰۲۱ را فاش کرده و آن‌ها را در اختیار ما قرار داده است، مدتی پیش همین کار را برای رقیب این گوشی یعنی LG Stylo ۷ هم انجام داده بود که ما هم خبر آن را برای شما پوشش دادیم.

در هر صورت، در حال حاضر از این گوشی هوشمند میان رده پیش روی شرکت موتورولا به اسم Motorola Moto G Stylus انتظار داریم که در زیر بدنه خود به یک چیپست Qualcomm Snapdragon ۶۷۵ مجهز باشد و در کنار این چیپست، از ۴ گیگابایت حافظه RAM به همراه ۱۲۸ گیگابایت فضای ذخیره سازی داخلی نیز برخوردار باشد. گفته می‌شود در صفحه نمایش ۶.۸۱ اینچی این گوشی که پیش از این هم در این مطلب یک بار دیگر به آن اشاره شده بود، شاهد وجود رزولوشن Full HD Plus خواهیم بود. همانطور که در تصاویر جدیدی که از این دستگاه منتشر و فاش شده است هم می‌توانیم مشاهده کنیم، موتورولا در پنل پشتی بدنه گوشی هوشمند میان رده پیش روی خود به اسم Motorola Moto G Stylus ۲۰۲۱ از یک ستاپ دوربین چهارگانه استفاده خواهد کرد که طبق معمول و مثل تعداد بسیار زیادی از گوشی‌های موبایل هوشمند میان رده دیگری که این روزها در بازار وجود دارد، شامل یک دوربین عریض (که در اینجا دارای یک سنسور ۴۸ مگاپیکسلی است) خواهد بود که در راس دوربین‌های چهارگانه آن قرار خواهد داشت و به عنوان دوربین اصلی این گوشی ایفای نقش خواهد کرد. طبق معمول، در کنار آن یک دوربین فوق عریض هم وجود خواهد داشت که در اینجا از یک سنسور ۸ مگاپیکسلی برخودار خواهد بود و باز هم طبق معمول، دو دوربین باقی مانده آن هم یک سنسور تشخیص عمق میدان دید به همراه یک دوربین اختصاصی برای عکاسی در حالت ماکرو خواهند بود که همانطور که می‌توانید حدس بزنید، هر دوی آن‌ها به یک سنسور ۲ مگاپیکسلی مجهز خواهند بود.

شاید اهمیت چندان زیادی نداشته باشد اما منبع جدیدی که تصاویر Moto G Stylus ۲۰۲۱ به همراه برخی از مشخصات و ویژگی‌های آن را منتشر و اعلام کرده است، اظهار می‌کند که این دستگاه به جای یک سنسور ۲ مگاپیکسلی در دوربین ماکروی خود، از یک سنسور ۵ مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد. در پنل جلوی آن هم قرار است یک سنسور ۸ مگاپیکسلی به عنوان دوربین سلفی آن ایفای نقش کند و وظیفه فراهم کردن انرژی و نیروی کل این پکیج نیز بر عهده یک باتری ۴ هزار میلی آمپر ساعتی گذاشته خواهد شد. البته، از ظرفیت آن نباید زیاد ایراد گرفت. چرا که طراحان و سازندگان این دستگاه در شرکت موتورولا هنوز هم باید فضای کافی در اختیار داشته باشند تا بتوانند قلم هوشمند این دستگاه را نیز درون بدنه‌ آن جای دهند. و اکنون که قصد دارند جک ۳.۵ میلی متری برای اتصال هدست سیمی را نیز همچنان در آن حفظ کنند، آزادی عمل زیادی برای استفاده از یک باتری دیگر با ظرفیت بیشتر در این گوشی نداشتند.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.