مشخصات Motorola One Fusion فاش شد

پس از این که موتورولا تعداد زیادی گوشی هوشمند اندرویدی میان رده، پایین رده و مقرون به صرفه در اختیار ما قرار داد، به نظر می‌رسد که هنوز هم دست از ساختن این مدل گوشی‌ها برنمی‌دارد و گوشی‌های میان رده بیشتری در نظر دارد. یکی از آن‌ها گوشی هوشمند پیش روی Motorola One Fusion نام دارد که اکنون مشخصات زیادی از آن منتشر شده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر درمورد این موضوع و مشخصات گوشی هوشمند پیش روی Motorola One Fusion همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که اخیرا ما متوجه شدیم که این شرکت آمریکایی در واقع قصد دارد یک گوشی میان رده دیگر راهی بازار کند که یک مدل کاملا متفاوت از گوشی هوشمند Motorola One از این شرکت محسوب می‌شود (که در حال حاضر در بازار کشور آمریکا نیز در دسترس قرار دارد). اگر از این موضوع آگاهی ندارید باید اعلام کنم که اواخر هفته گذشته بود که موتورولا گوشی هوشمند One Fusion Plus را در کشور هند عرضه کرد. One Fusion Plus یک گوشی هوشمند جالب است که با برچسب قیمت ۲۲۵ دلاری، یک دستگاه گوشی هوشمند کاملا مقرون به صرفه به شمار می‌رود که از شانس زیادی برای موفقیت در بازار کشور هند برخوردار است. به هر دلیلی که ممکن است وجود داشته باشد، Motorola در حال حاضر یک سری برنامه‌ها در نظر دارد تا گوشی هوشمند پیش روی One Fusion را که پیش از این نیز به آن اشاره شده بود، راهی بازار کند که به احتمال زیاد، یک نسخه‌ی دیگر از گوشی هوشمند One Fusion Plus به شمار می‌رود که به طور قابل توجهی داونگرید شده است.

در واقع، گوشی هوشمند پیش روی Motorola One اخیرا به کاتالوگ دستگاه‌های Google Play Console راه پیدا کرده است. علاوه بر این، اکنون در انجمن XDA Developers نیز یک سری گزارش‌ها وجود دارد که نشان می‌دهند این دستگاه در کاتالوگ پیشنهادی Android Enterprise نیز وجود دارد. متاسفانه تنها تصویری که در حال حاضر از این دستگاه در اختیار داریم، بسیار کوچک است و جزئیات آن را به طور کامل نشان نمی‌دهد اما از طرفی دیگر، خوشبختانه می‌تواند برخی از تفاوت‌های ظاهری که بین این مدل و مدل Plus آن وجود دارد را به ما نشان دهد (تصویر شاخص این مطلب به مدل Motorola One Fusion Plus تعلق دارد).

بر اساس چیزهایی که در این تصویر قابل دیدن است، شاید بزرگ‌ترین و قابل توجه‌ترین وجه تمایز این دو، عدم وجود دوربین سلفی پاپ آپ (بالا رونده) در گوشی هوشمند پیش روی One Fusion باشد که هنوز به طور رسمی رونمایی و معرفی نشده است. در این مدل، مانند تعداد بسیار زیادی از گوشی‌های هوشمند دیگری که در بازار وجود دارد، از یک ناچ U شکل یا قطره‌ای بر روی صفحه نمایش استفاده شده است که در بالای آن قرار دارد و محل قرار گیری دوربین سلفی این گوشی می‌باشد. تا جایی که از روی این تصویر کوچک می‌توانیم متوجه شویم، وجه تمایز چندان چشمگیر دیگری در بین این دو وجود ندارد و سایر تفاوت‌ها در زیر بدنه آن‌ها مخفی هستند. یکی از این ویژگی‌ها که قابل دیدن نیست اما تفاوت‌های بزرگی را ایجاد می‌کند، وجود چیپست Snapdragon 710 در مدل معمولی این سری است. یکی دیگر از این تفاوت‌ها، رزولوشن HD+ صفحه نمایش ۶.۵ اینچی این دستگاه می‌باشد.

اگر بخواهم یک یادآوری مجدد داشته باشم تا دوباره به خاطر بیاورید، باید به این نکته اشاره کنم که گوشی هوشمند Motorola One Fusion Plus دارای یک چیپست Snapdragon 730 است که به تنهایی تفاوت‌های تعیین کننده‌ی بزرگی می‌تواند ایجاد کند. البته، در کنار آن ۶ گیگابایت حافظه رم به همراه ۱۲۸ گیگابایت فضای داخلی نیز در این گوشی در دسترس قرار دارد. اما آن دسته از کسانی که این مقدار برایشان کافی نیست، می‌توانند برای افزایش دادن فضای ذخیره سازی بر روی دستگاه خود، از یک کارت حافظه جانبی استفاده کنند. این در حالی است که گوشی هوشمند میان رده‌ی بعدی شرکت موتورولا به اسم Motorola One Fusion فقط ۴ گیگابایت حافظه رم در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و در کنار آن نیز تنها ۶۴ گیگابایت فضای داخلی برای ذخیره سازی کردن در دسترس قرار داده شده است.

در حال حاضر شایعه‌ها حاکی از این است که مدل پایه گوشی هوشمند پیش روی Motorola One Fusion قرار است تا پایان ماه جاری میلادی به طور رسمی توسط موتورولا رونمایی و معرفی شود. اگر این ادعا حقیقت داشته باشد، به این معنی است که اکنون فقط ۲ هفته تا عرضه شدن این دستگاه فاصله داریم.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.