تصاویر Google Pixel 4a XL طراحی پنل پشتی آن را نشان می‌دهند

سال گذشته شرکت گوگل قدم‌های بزرگی در زمینه تولید و ساخت گوشی‌های هوشمند میان رده برداشت و در این راستا، گوشی‌های Google Pixel 3a و مدل XL آن را معرفی و روانه بازار کرد. این دو گوشی که به ترتیب ۳۹۹ و ۴۷۹ دلار قیمت داشتند، قابلیت‌ها و ظرفیت‌های تحسین شده‌ی شرکت گوگل در زمینه‌ی عکاسی را به طور قابل توجهی گسترش داده بودند. اکنون شرکت گوگل در ادامه‌ی این روند و گسترش لاین آپ گوشی‌های میان رده‌ی خود، انتظار می‌رود که در تاریخ ۱۳ جولای سال ۲۰۲۰ میلادی برابر با ۲۳ تیر ماه سال جاری شمسی از یک گوشی میان رده‌ی جدید به اسم Google Pixel 4a از طریق یک کنفرانس خبری و یا رویداد غیر حضوریِ آنلاین رونمایی کند. اما با این حال، بر اساس حرف و حدیث‌هایی که در حال حاضر وجود دارد، ظاهرا به نظر می‌رسد که امسال دیگر قرار نیست شاهد عرضه شدن یک مدل بزرگ‌تر برای این گوشی به اسم Google Pixel 4a XL باشیم. اما این موضوع به این معنی نیست که شرکت گوگل از ابتدا هم هرگز قصد ساختن چنین دستگاهی را نداشته است و کاملا برعکس، به نظر می‌رسد که این گوشی قبل از کنسل شدن، حتی مراحل نهایی تولید خود را نیز سپری کرده بود. در این راستا اکنون تصاویر جدیدی از آن در اختیار ما قرار داده شده است که شما می‌توانید برای دیدن آن‌ها و یا کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، در ادامه این مطلب نیز همچنان با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که امروز، به عنوان آخرین روز کاری هفته، یکی از منابع معتبر ما به اسم ۹to5google تصاویر بیشتری از این گوشی کنسل شده به اشتراک گذاشته است که طراحی پنل پشتی آن را به ما نشان می‌دهند تا به ما نشان دهد که این گوشیِ کنسل شده، دارای چه شکل و طراحی ظاهری بود. در کنار دوربین‌های دو گانه‌ی این گوشی (که یک دوربین بیشتر از مدل پایه‌ی خود دارد) یک بریدگی دایره شکل سیاه رنگ نیز در این تصاویر قابل دیدن است که محل قرار گیری سنسور تشخیص اثر انگشت این گوشی است. چند ویژگی دیگر از جمله جک ۳.۵ میلی متری هدفون و همینطور میکروفون آن نیز در لبه‌ی بالایی بدنه‌ی این گوشی قابل دیدن هستند. در پایین بدنه‌ی Google Pixel 4a XL نیز می‌توانیم درگاه USB C و اسپیکر مشبک این گوشی را مشاهده کنیم. دگمه‌های پاور و کنترل صدا در لبه‌ی سمت راستی بدنه قرار دارند و لبه سمت چپ نیز محل قرار گیری درگاه سیمکارت آن است. ترکیب رنگ این گوشی (پنل پشتی سفید رنگ به همراه دگمه‌های نارنجی) یادآور سری گوشی‌های Google Pixel 4 با رنگ Clearly White هستند. با این حال، گفته می‌شود که Google Pixel 4a تنها در رنگ‌های Just Black به همراه Barely Blue عرضه خواهد شد.

تصاویر ماژول دوربین‌های گوشی هوشمند کنسل شده‌ی Google Pixel 4a XL نشان می‌دهد که برخلاف دوربین تکی مدل Pixel 4a، مدل XL این گوشی قرار بود دارای دو دوربین در پنل پشتی خود باشد. حدس می‌زنیم که به احتمال زیاد، گوگل قصد داشت در Google Pixel 4a XL نیز از همان دوربین‌های مشابه با Pixel 4 XL که شامل یک دوربین اصلی با سنسور ۱۲.۲ مگاپیکسلی و یک دوربین تله فوتوی ۱۶ مگاپیکسلی می‌شدند، استفاده کند. در هر صورت، اطلاعاتی که اخیرا درمورد آن به دست آورده شده است، نشان می‌دهند که این گوشی در ماه سپتامبر گذشته تولید شده بود.

نکته‌ی جالبی که درمورد پنل پشتی این گوشی وجود دارد، این است که به جای لوگوی “G” که بر روی محصولات این شرکت حک می‌شود، یک لوگوی دیگر قابل دیدن است که توسط گوگل در محصولاتی که در مراحل اولیه‌ی تولید قرار دارند، حک می‌شود. این موضوع به سادگی به ما نشان می‌دهد که تصاویر جدیدی که اکنون از گوشی هوشمند کنسل شده‌ی Google Pixel 4a XL در اختیار ما قرار داده شده است، به احتمال بسیار زیاد فقط یک نمونه‌ی اولیه بوده است. با وجود این که خود گوگل تا به حال هیچ وقت به طور رسمی یک دقیق منطقی درمورد این که چرا گوشی هوشمند جذاب Google Pixel 4a XL را کنسل کرده است، اعلام نکرده، اما این مطلب به ما نشان می‌دهد که این شرکت دست کم، تولید و ساخت چنین گوشی هوشمندی را در نظر داشته و تا یک جاهایی هم ساخت آن را دنبال کرده اما به دلایل نامعلومی آن را در اواسط پروسه، نیمه کاره رها کرده است.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.