Nokia 9.3 و ۷.۳ در آگست یا سپتامبر معرفی می‌شوند

گوشی هوشمند پرچمدار بعدی شرکت نوکیا که فعلا آن را به اسم Nokia 9.3 می‌شناسیم، قطعا می‌تواند از زمان زیادی که تا عرضه آن باقی مانده است، استفاده کند و تا ما را با یک گوشی شگفت انگیز و ارزشمند مواجه کند.

در حقیقت، این دستگاه که نسخه‌ی جدید و بهبود یافته‌ی گوشی Nokia 9 PureView به شمار می‌رود، می‌تواند برخلاف نسخه اولیه خود، از نظر فروش به دستاوردهای بزرگ و ارزشمندی دست پیدا کند و موفقیت‌های زیادی برای شرکت نوکیا به ارمغان بیاورد. شاید این امر برای یک برند قدیمی که این روزها به تازگی در حال دیدن روی خوش بازار و برگشتن به دوران طلایی خود می‌باشد، زیاد راحت نباشد چرا که آن‌ها به سختی می‌توانند از سقوطی که تجربه کردند، دوباره برای اوج گرفتن استفاده کنند. اما از طرفی دیگر نیز اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم، نباید برایشان کار چندان سختی باشد که در این زمینه از Nokia 9 PureView عملکرد بهتری از خودشان نشان دهند. در هر صورت، ممکن است در تابستان پیش رو شاهد معرفی مدل بهبود یافته این دستگاه در کنار Nokia 7.3 باشیم. شما هم می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این رابطه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

بر اساس حرف و حدیث‌هایی که امروز توسط یک شایعه جدید به راه افتاده است، ادعا شده که گوشی هوشمند Nokia 9.3 سرانجام در بازه زمانی اواسط تا پایان سه ماهه سوم سال جاری میلادی یعنی حوالی تابستان به معرفی گذاشته خواهد شد. این یعنی بازه زمانی میانه آگست یا سپتامبر سال ۲۰۲۰ میلادی. بنابراین با توجه به این موضوع، به نظر می‌رسد که شرکت HMD Global که کار ساخت گوشی‌های برند نوکیا را برعهده دارد، رقابت کردن با موج اول گوشی‌های هوشمند پرچمدار سال ۲۰۲۰ را کاملا بیخیال شده است و به جای آن، قصد دارد پرچمدار قدرتمند بعدی خودش را در حوالی موج دوم عرضه کند که احتمالا با دستگاه‌هایی از قبیل Galaxy Fold 2 و یا Galaxy Note20 مصادف خواهد شد. البته نباید فراموش کردن که شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند بزرگ و زیادی وجود دارد که آن‌ها هم در این بازه زمانی قصد عرضه کردن نماینده‌های بزرگ و جدی زیادی دارند که به جز سامسونگ که اشاره شد، می‌توان از هوآوی با Mate 40، گوگل با Pixel 5 و یا تعدادی دیگر از شرکت‌ها و لاین آپ گوشی‌های پرچمدار آن‌ها یاد کرد.

همچنین شایعه‌های جدیدی که این اواخر به راه افتاده است، عنوان می‌کنند به احتمال زیاد، یک گوشی هوشمند جذاب دیگر به اسم Nokia 7.3 نیز روی استیج در کنار Nokia 9.3 قرار خواهد گرفت که همانطور که از اسم آن هم پیدا است، مدل جدید و بهبود یافته Nokia 7.2 به شمار خواهد رفت که سپتامبر سال میلادی گذشته معرفی و روانه بازار شده بود. بنابراین، این بازه زمانی برای عرضه مدل جدید آن کاملا منطقی به نظر می‌رسد. همچنین بر اساس یک منبع دیگر که نخواسته نامش فاش شود، نمونه‌ها و مدل‌های اولیه هر دو گوشی‌های هوشمند Nokia 9.3 و Nokia 7.3 در حال حاضر در حال سپری کردن تست‌های لازمه خود می‌باشند که می‌تواند اثبات کننده این باشد که روند توسعه و ساخت آن‌ها به خوبی و بدون هیچ مشکل خاصی در حال پیشروی کردن است. علاوه بر این، ظاهرا به نظر می‌رسد که گوشی هوشمند Nokia 7.3 در حال حاضر دارای دو نمونه اولیه است که یکی از مدل‌های آن قابلیت پشتیبانی از فناوری ۵G دارد. بنابراین، این فناوری می‌ تواند به نسخه نهایی این گوشی نیز راه پیدا کند چرا که شانس زیادی برای محقق کردن این امر در اختیار دارد.

با این وجود، یک بار دیگر نیز باید خاطر نشان کنم خبری که امروز درمورد بازه زمانی عرضه گوشی‌های Nokia 9.3 و Nokia 7.3 به انتشار رسیده است، هنوز آزمایشی به نظر می‌رسد و هنوز قطعی نشده است چرا که قطعا سران ارشد شرکت HMD Global نیز مثل همه‌ی ما هر روز در حال بررسی کردن اوضاع و شرایط هستند تا ببینند وضعیت بیماری COVID-19 در طی هفته‌ها و ماه‌هایی آتی به کجا خواهد رسید تا هم وضعیتشان روشن و مشخص شود و هم بتوانند یک برنامه ریزی خوب انجام دهند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.