نوکیا ۹ با سنسور اثرانگشت زیر نمایشگر همراست

شرکت نوکیا در سال های گذشته توقف فعالیتی داشته و این امر موجب شد تا کمپانی فنلاندی نتوانست افتخارات و موفقیت های دهه پیشین را تکرار کند. در سال ۲۰۱۳ با پایان همکاری دو شرکت مایکروسافت و نوکیا، این کمپانی تصمیم می گیرد تا با HMD همکاری را آغاز کند.همکاری که در جهت بازگشت شکوه و موفقیت این شرکت  فنلاندی شروع شد.

از آنجایی که دهه پیشین در صنعت تلفن همراه نوکیا یکی از برترین ها به شمار می رود، اما با شروع دهه جدید این افتخار و محبوبیت کم رنگ شد، و کمپانی مذکور نتوانست خودی نشان دهد.از سال ۲۰۱۷ شرکت HMD خبر همکاری دو شرکت نوکیا و اچ ام دی را اعلام نمود تا نشان دهد برنامه های بزرگی در راه است. در این بین شاهد رونمایی انواعی از گوشی های هوشمند میان رده اندرویدی بودیم که هر یک نسبت به رقبا طراحی برجسته و مشخصات قابل توجهی داشتند.

حال با گذشت دو سال از همکاری دو برند، فنلاندی ها می خواهند در سال ۲۰۱۹ از پرچمدار منحصربفردی چون نوکیا ۹ پیورویو رونمایی کند. این دیوایس دارای ۵ دوربین اصلی در کنار حسگر سه بعدی در بخش عقب است و باید آن را اولین تلفن هوشمند با چنین پیکربندی دوربین به شمار آورد.نوکیا ۹ شباهتی به مدل های پیشین HMD دارد اما مشخصه هایی که برای آن در نظر گرفته شد، این محصول را برجسته تر از سایر دیوایس ها ساخته است.

حال به تازگی گزارشی منتشر شده که نشان می دهد، نوکیا ۹ دارای سنسور اثرانگشت زیر نمایشگر است. از سال ۲۰۱۸ شرکت های تولیدکننده تلفن هوشمند تصمیم گرفتند سنسور اثرانگشت را به زیر صفحه نمایش منتقل کنند. در این میان سنسور اثرانگشت به جای بخش عقب به زیر صفحه نمایش انتقال یافت.به هر حال جزئیات دقیقی در کار نیست و باید تا اواخر ژانویه منتظر ماند.

منبع