دوربین OnePlus 8 Pro توسط DxOMark تست شد

OnePlus 8 Pro
OnePlus 8 Pro

DxOMark که در حال حاضر یکی از معتبرترین منابع برای تست و مقایسه دوربین گوشی‌های هوشمند به شمار می‌رود، به تازگی بررسی عمیق و دقیق خود را از دوربین گوشی هوشمند OnePlus ۸ Pro عرضه کرده است که در ادامه جزئیات بیشتری از آن در اختیار شما قرار می‌دهیم.

DxOMark در تست دوربین گوشی هوشمند OnePlus 8 Pro به عکاسی این گوشی ۱۲۶ امتیاز و به فیلم برداری آن نیز ۱۰۳ امتیاز داده است که نشان می‌دهد میانگین امتیاز دوربین این گوشی ۱۱۹ شده است. بنابراین، با توجه به میانگین امتیاز دوربین OnePlus 8 Pro این گوشی جایگاه گوشی هوشمند Samsung Galaxy S20 Plus را در جایگاه دهم در رده بندی DxOMark به خودش اختصاص داده است. با توجه به این موضوع، جدیدترین گوشی پرچمدار شرکت موفق وان پلاس اکنون موفق شده در زمینه‌ی فیلم برداری، پرچمدار میانی شرکت سامسونگ را شکست دهد اما رقابت کلی را تنها با یک امتیاز اختلاف به آن واگذار کرده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

همانطور که احتمالا در جریان هستید، دوربین‌های گوشی هوشمند OnePlus 8 Pro پیشرفت قابل توجهی نسبت به مدل قبلی خود یعنی OnePlus 7T Pro داشته‌اند که مدتی قبل هم به دلیل یک فیلتر عجیب و غریب در دوربین اصلی خود، حسابی جنجال به پا کرده بود به طوری که در نهایت وان پلاس مجبور شد این فیلتر را حتی برای مدت محدودی هم که شده، از دوربین این گوشی حذف کند. دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی Quad Bayer این گوشی دارای سنسور بزرگ‌تری از مدل یاد شده است. علاوه بر این، دوربین فوق عریض OnePlus 8 Pro دارای یک سنسور ۴۸ مگاپیکسلی مشابه با دوربین اصلی OnePlus 7T Pro است. و در نهایت، تنها بازمانده‌ای که از مدل قبلی در دوربین OnePlus 8 Pro هم باقی مانده است، دوربین تله فوتوی این گوشی می‌باشد که یک سنسور ۸ مگاپیکسلی در اختیار دارد و ۳ برابر زوم اپتیکال ارائه می‌دهد.

نکته قابل توجهی که DxOMark در حین تست‌های خود از دوربین گوشی هوشمند OnePlus 8 Pro متوجه آن شد، این بود که دوربین این گوشی از نظر تعادل نور سفید جزو یکی از بهترین دوربین‌هایی است که در حال حاضر در گوشی‌های هوشمند مختلف بازار می‌توان پیدا کرد. عکس‌های دوربین اصلی این گوشی کاملا دلپذیر هستند و رنگ‌های کاملا شاداب و زنده‌ای دارند. علاوه بر این، نسبت نویز بر جزئیات هم در این گوشی عالی است و جزئیات به وفور پیدا می‌شود. عکس‌های دوربین فوق عریض آن هم در عین رنگارنگ بودن، کاملا زیبا هستند.

با وجود تمام این مزیت‌ها، یکی از بخش‌هایی که جلوی OnePlus 8 Pro را گرفته تا آن را به عنوان یکی از بهترین گوشی‌های هوشمند دوربین محور بازار بشناسیم، محدوده دینامیکی در صحنه‌های چالش برانگیز است. با این وجود، بر اساس تست‌های دقیق DxOMark محدوده دینامیکی آن از آخرین پرچمدار شرکت اپل به اسم Apple iPhone 11 Pro Max بهتر بود و سایه‌ها را بهتر پردازش می‌کرد اما به اندازه کافی خوب نبود که آن را بهترین گوشی در این زمینه بدانیم و بتوانیم آن را کنار Huawei P40 Pro که در این زمینه پیشتاز است، قرار دهیم.

فیلم برداری هم با دوربین این گوشی کاملا عالی است به طوری که DxO این گوشی را در بخش رنگ و ارائه‌ی ویدئو جزو بهترین گوشی‌های حال حاضر بازار قرار داده است. بر اساس دیتابیس‌های این منبع معتبر، OnePlus 8 Pro در این زمینه جزو ۵ گوشی برتر بازار قرار می‌گیرد. نکته قابل توجهی که در این تست‌ها وجود دارد، این است که بدون شک، دوربین OnePlus 8 Pro نسبت به آخرین پرچمداری که وان پلاس عرضه کرده بود، پیشرفت بسیار قابل توجهی پیدا کرده است و علاوه بر این، در مقایسه با سایر گوشی‌های پرچمدار بازار نیز بسیار شگفت انگیز عمل کرده است. به طوری که اکنون جایگاه دهم بهترین دوربین را از گوشی هوشمند پرچمدار میانه‌ ی شرکت سامسونگ به اسم Samsung Galaxy S20 Plus گرفته است تا خودش در این جایگاه قرار بگیرد. اما از طرفی دیگر، عملکرد آن چندان هم چشمگیر و شگفت انگیز نبوده که آن را بهترین گوشی هوشمند دوربین محور حال حاضر بازار معرفی کنیم اما جای هیچ شکی نیست، که جزو بهترین ‌ها است؛ همانطور که در برخی از بخش ‌ها جزو ۵ گوشی برتر بازار قرار گرفته است.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.