OnePlus 8T McLaren Edition احتمالا ساخته نمی‌شود

بر اساس شواهد و مدارک موجود، ظاهرا به نظر می‌رسد که OnePlus و McLaren دیگر همکاری جدیدی با هم نخواهند داشت و امسال خبری از عرضه شدن گوشی جدیدی به اسم OnePlus 8T McLaren Edition که حاصل همکاری این دو با یکدیگر باشد، نخواهد بود.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که اخیرا یکی از کاربران Reddit گزارش کرده است که این سازنده‌ی خودروهای سوپر اسپرت بریتانیایی، اسمی از شرکت OnePlus در لیست همکارهای خود در مسابقات F1 ۲۰۲۰ نبرده است. شرکت‌های وان پلاس و مکلارن در طی همکاری دو ساله‌ی خود موفقیت‌های دوجانبه بسیار زیادی را تجربه کردند و در طی این همکاری دو گوشی هوشمند پرچمدار به اسم OnePlus 6T McLaren Edition و همینطور OnePlus 7T McLaren Edition عرضه کردند که از سوی کلکسیونرها و کاربران علاقه مند به کالای لوکس، با استقبال بسیار زیادی مواجه شدند. اکنون با توجه به این که OnePlus از لیست همکارهای این خودروساز لوکس برای سال ۲۰۲۰ خارج شده است، در حال حاضر فقط می‌توانیم حدس بزنیم که امسال دیگر خبری از عرضه شدن چنین دستگاهی به اسم OnePlus 8T McLaren Edition که حاصل همکاری این دو با یکدیگر باشد، نخواهد بود. در هر صورت، شما می‌توانید با مراجعه کردن به ادامه این مطلب در آرادمگ، از جزئیات و اطلاعات تکمیلی بیشتری در این رابطه آگاهی پیدا کنید.

به طور کلی، می‌توان گفت که نسخه‌های McLaren Edition گوشی‌های وان پلاس دارای مشخصات، ویژگی‌ها و قابلیت‌های کاملا یکسانی با نسخه استاندارد خود هستند. اما تنها ویژگی و مشخصه‌ای که آن‌ها را متمایز می‌کند، طراحی بدنه پنل پشتی آن‌ها است که دارای رنگ مخصوص کمپانی مکلارن هستند که با اسم Papaya Orange شناخته می‌شود. علاوه بر این، جنس بدنه این نسخه از گوشی‌های مکلارن نیز از همان جنسی است که این شرکت در خودروهای خودش استفاده می‌کند. به جز این ویژگی‌های ظاهری که در طراحی این نسخه از گوشی‌ها وجود دارد، آن‌ها دارای حافظه رم بیشتری هستند و علاوه بر این، برخی از مشخصات و ویژگی‌های نرم افزاری آن‌ها نیز دچار یکسری تغییرات جدید می‌شود.

البته نکته جالبی که وجود دارد این است که اوایل سال جاری میلادی یک نمونه اولیه از یک گوشی هوشمند معرفی شده بود که OnePlus Concept One نام داشت (بله، با همین اسم عجیب). شگفت انگیز بود که این کانسپت دارای یک دوربین مخفی بود که از ویژگی جذابی استفاده می‌کرد که در سان‌روف خودروهای مکلارن به کار برده شده است. اما بنابر شواهد و مدارک جدید، ظاهرا به نظر می‌رسد که ما دیگر هیچ وقت نباید منتظر عرضه شدن چنین گوشی هوشمندی باشیم زیرا این طور به نظر می‌رسد که تاریخ انقضای کوتاه همکاری این دو با یکدیگر اکنون به پایان رسیده است. در حال حاضر گفتن این که چرا این همکاری به پایان رسیده است، کار سختی است. شاید یکی از دلایل آن این باشد که وان پلاس اکنون تبدیل به یک اسم شناخته شده در دنیای تکنولوژی شده است و دیگر نیازی به در اختیار داشتن نسخه‌های ویژه ندارد تا اسم خود را سر زبان‌ها بیاندازد. و یا شاید هم دلیل قطع این همکاری، ارتباطی به قیمت بالای محصولات مشترک این دو داشته باشد. در هر صورت این گوشی‌ها دارای قیمت زیادی بودند و علاوه بر این، نباید از حق گذشت که علیرغم قیمت بالای خود، در شناخته شدن برند وان پلاس تاثیر بسیار زیادی هم داشتند.

همانطور که احتمالا در جریان هستید، نسخه McLaren Edition گوشی‌های وان پلاس دارای اختلاف قیمت زیادی با نسخه معمولی خود بودند و از طرفی دیگر با توجه به این که خود OnePlus 8 هم گران قیمت‌ترین گوشی هوشمندی است که این شرکت تا به حال تولید کرده است، نسخه ویژه‌ی آن قطعا بالای هزار دلار قیمت خواهد داشت. در حال حاضر، به طور کلی برند OnePlus به عنوان یک برند مقرون به صرفه شناخته شده است و آخرین سری از گوشی‌های پرچمدار این شرکت حتی بدون داشتن نسخه ویژه هم تعجب کاربران را برانگیخته که چرا قیمت آن‌ها اینقدر زیاد شده است. بنابراین وجود دستگاهی به اسم OnePlus 8T McLaren Edition قطعا روی ضمیر ناخودآگاه مشتریان این شرکت تاثیر گذار خواهد بود و آن تصوری که از این شرکت به عنوان یک برند مقرون به صرفه در ذهن خود داشتند، از بین خواهد رفت. از طرفی دیگر، کسانی که این نسخه‌های ویژه را خریداری می‌کنند، اغلب اهمیتی به قیمت نمی‌دهند. بنابراین، دلیل قطع این همکاری هر چیزی ممکن است باشد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.