شارژ سریع OnePlus 8T دارای سرعتی شگفت انگیز خواهد بود

OnePlus 8 Pro
OnePlus 8 Pro

هنوز مدت زمان چندان زیادی از عرضه شدن آخرین گوشی‌های پرچمدار وان پلاس با نام سری OnePlus 8 سپری نشده است. اگر اتفاقاتی که در گذشته رخ داده است، نشان دهنده‌ی چیز خاصی باشند، به احتمال بسیار زیاد، پرچمدار بعدی این شرکت یک مدل بهبود یافته از همین سری خواهد بود که OnePlus 8T نام خواهد داشت که انتظار نمی‌رود در زمانی زودتر از ماه اکتبر از راه برسد. در حال حاضر، هنوز چیز زیادی درمورد این گوشی نمی‌دانیم؛ به جز این که به دلیل قطع همکاری این شرکت با یکی از بزرگ‌ترین تولید کننده‌های خودروهای سوپر اسپرت دنیا، امسال خبری از نسخه McLaren Edition نخواهد بود. اما شواهد و مدارکی که اخیرا در اختیار ما قرار داده شده است، حاکی از این هستند که شارژ سریع OnePlus 8T دارای یک سرعت شگفت انگیز خواهد بود که تا به حال حتی در سری OnePlus 8 هم به کار برده نشده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که ماه گذشته، یکی از فروشندگان فعال در این بازار یک شارژر ۶۵ واتی جدید در وبسایت خود ثبت کرد که دارای مجوز و گواهینامه‌ی یک سازمان آلمانی معتبر به اسم TÜV Rheinland بود. همین موضوع که در ظاهر کم اهمیت و ناچیز به نظر می‌آید، باعث ایجاد حدس و گمانه زنی‌های زیادی شد که به احتمال زیاد گوشی هوشمند پیش روی OnePlus 8T دارای دو برابر ولتاژ و قدرت شارژ سریع بیشتر در مقایسه با پرچمدار حال حاضر این شرکت یعنی OnePlus 8 Pro خواهد بود. نکته‌ای که وجود دارد این است که اکنون، بتای اندروید ۱۱ که برای سری OnePlus 8 در نظر گرفته شده است نیز به همین موضوع اشاره دارد. به همین دلیل، آتش شایعه‌های قبلی را شعله‌ورتر کرده است.

اخیرا یکی از کاربران شبکه اجتماعی توییتر با نام کاربری Lavin Amarnani یک توییت جدید منتشر کرده بود (که اکنون حذف شده است اما کاربران XDA Developer آن را به دام انداخته و منتشر کرده‌اند) که از این موضوع حکایت داشت که شارژ سریع Super Warp Charging با قدرت ۶۵ وات برای گوشی هوشمند OnePlus 8T در راه است. کدهای قطعه قطعه شده‌ای که در نسخه‌ی از پیش نصب شده‌ی اپ Engineering Mode مشاهده شده است، شامل عبارت‌های “Super Wrap Charger” و همچنین “شارژ سریع ۶۵ وات” می‌شوند. کلمه‌ی Wrap که به احتمال زیاد نشان دهنده چیز خاصی نیست و جنبه‌ی تاکید بر روی شدت شارژ سریع دارد. اما بخش مهم و اصلی آن، ۶۵ وات بودن آن است. همانطور که احتمالا در جریان هستید، OnePlus 8 Pro دارای قدرت شارژ سیمی و بی سیم ۳۰ وات است. نکته دیگری که وجود دارد، این است که تکنولوژی شارژ سریع با قدرت ۳۰ وات برای اولین بار در گوشی‌های این شرکت با OnePlus 6T McLaren Edition معرفی و پیاده سازی شده بود. بنابراین، شاید دیگر وقت پیشرفت فرا رسیده باشد.

اما نکته‌ی قابل بحث دیگری که وجود دارد، این است که آیا واقعا کاربران نیاز به در اختیار داشتن چنین شارژ سریع حیرت انگیزی دارند؟‌ آخرین گوشی پرچمدار حال حاضر وان پلاس با اسم OnePlus 8 Pro در حال حاضر تنها در عرض ۳۰ دقیقه می‌تواند ۵۰ درصد شارژ شود. از سوی دیگر، برند Oppo که مانند OnePlus در اختیار شرکتِ مادر BBK Electronics قرار دارد نیز اخیرا از شارژ سریع سیمی ۶۵ وات به همراه شارژ بی سیم ۴۰ وات رونمایی کرده است. اما بر اساس گزارش‌ها، شایعه‌ها و حرف و حدیث‌هایی که در طی چند وقت اخیر در رابطه با این موضوع مطرح شده است، متوجه شده است که چنین قدرت و سرعت‌های حیرت انگیز و زیادی که در این شارژرها به کار برده می‌شوند، بر روی طول عمر مفید باتری‌ها تاثیر منفی دارند و خوب نیستند.

یکی دیگر از برندهای تحت نظر BBK Electronics به اسم Realme نیز این تکنولوژی را اخیرا وارد بازار کرده است و روش OnePlus برای تولید کردن این فناوری نیز به احتمال زیاد بر اساس مطالعات آن‌ها انجام شده است. بنابراین، ظاهرا به نظر می‌رسد که درست مانند Realme X50 Pro، گوشی هوشمند پیش روی OnePlus 8T هم دارای باتری دو سلولی باشد. جدای از پیدا کردن شواهد و مدارک کافی که حکایت از استفاده از شارژ سریع ۶۵ واتی در OnePlus 8T داشته باشند، کاربران XDA Developers اخیرا به این نکته نیز اشاره کرده‌اند که حتی ممکن است یک رنگ جدید از مدل OnePlus 8 از این سری در راه باشد که هنوز جزئیات بیشتری از آن در دست نیست.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.