گوشی OnePlus Nord رسما توسط مدیر عامل این شرکت تایید شد

OnePlus

اخیرا یک صفحه‌ی جدید در شبکه اجتماعی اینستاگرام با یک اسم عجیب و غریب راه اندازی شده است که OnePlus Lite Z Thing نام دارد که قطعا (شاید هم احتمالا) فقط یک شوخی است اما همان OnePlus Nord قبلی می‌باشد.

احتمالا این صفحه فقط قصد دارد با تمام اسم‌هایی که در طی چند وقت اخیر این گوشی با آن‌ها خطاب شده است، شوخی کرده باشد. البته، ما به خوبی با سابقه‌ی این شرکت آشنایی داریم و می‌دانیم که در گذشته همیشه شوخی‌های غیر منتظره زیادی با کاربران خود کرده است و در نهایت، در ماه جولای آن شوخی را به طور رسمی رونمایی کرده است. در هر صورت، این صفحه‌ی اینستاگرام جدید قطعا نشان از چیز خاصی دارد که هنوز رسمی نشده است. با آرادمگ همراه باشید.

با توجه به این موضوع، قطعا دوست دارید که در طی چند هفته‌ی آینده با دقت بیشتری صفحه‌ی اینستاگرام خود را تحت نظر داشته باشید تا بدانید موضوع از چه قرار است. زیرا بدون شک، این شرکت مرموز قصد دارد به تدریج تمام آنچیزی که ما درمورد گوشی میان رده بعدی آن‌ها نیاز داریم بدانیم را در اینجا نمایش دهد تا این که در یک تاریخ مشخص، در نهایت به طور کامل آن را معرفی کند. در هر صورت، همانطور که در جریان هستید، OnePlus چند ماه قبل بود که جدیدترین مدل از گوشی‌های رده بالای پرچمدار خودش را رونمایی کرد. اما طرفداران سرسخت این شرکت از مدتی قبل از رونمایی و عرضه شدن OnePlus 8 و OnePlus 8 Pro که مجهز به فناوری ۵G هستند (و قیمت آن‌ها نیز به طور غافلگیر کننده‌ای از تمام گوشی‌های دیگری که این شرکت تا به حال ساخته است، بیشتر می‌باشد)، اطلاع داشتند که گوشی بعدی این شرکت قرار نیست مدل گران قیمت‌تری از مدل‌های بهبود یافته‌ی گوشی‌های پرچمدار این شرکت به اسم OnePlus 8T و OnePlus 8T Pro باشد و این بار، یک گوشی میان رده در راه است.

این بار، این برند با کیفیت که با شعار “Never Settle” شناخته می‌شود، در حال آماده شدن برای یک شروع دوباره است که شایعه‌های آن تقریبا از شش ماه قبل ایجاد شده بود. این گوشی میان رده در ابتدا قرار بود OnePlus 8 Lite نام داشته باشد تا پس از گوشی شکست خورده‌ی OnePlus X که در سال ۲۰۱۴ عرضه شده بود، اولین فعالیت این شرکت در زمینه تولید و ساخت گوشی‌های میان رده پس از سال‌های طولانی باشد. اما در ماه مارس، این گوشی میان رده‌ی پیش رو، با یک اسم جدید به نام OnePlus Z مطرح شد و اکنون نیز با اسم OnePlus Nord شناخته می‌شود.

متاسفانه Pete Lau، مدیر عامل شرکت OnePlus، نیز قصد دارد همچنان به این بازی ادامه دهد و طرفداران را سردرگم نگه دارد. تنها کاری که وی در این زمینه و برای روشن کردن این موضوع انجام داده، این است که در فروم رسمی این شرکت، “خط تولید گوشی هوشمند مقرون به صرفه‌ی جدید” را تایید کرده است. Pete Lau هنوز هیچ چیز خاصی درمورد مشخصات، ویژگی‌ها، تاریخ عرضه احتمالی و یا حتی قیمت مد نظر خود درمورد این گوشی میان رده‌ی پیش رو اعلام نکرده است. اما چیزی که مشخص شده، این است که در هر صورت، این شرکت قصد دارد با OnePlus Nord یا OnePlus Z یا OnePlus Lite یا هر اسم دیگری که قرار است داشته باشد، پس از سال‌ها به یک مسیر قدیمی برگردد و این بار آن را با موفقیت پشت سر بگذارد.

در حال حاضر حرف و حدیث‌هایی که از گوشه و کنار به گوش می‌رسند، حاکی از این هستند که این دستگاه در ابتدا برای اروپا و هند معرفی و عرضه خواهد شد که یک جورایی هم کاملا منطقی است. در هر صورت، اروپا و هند در حال حاضر بزرگ‌ترین و پرتقاضاترین بازارهای این برند به شمار می‌روند و پس از مشکلاتی که در عرضه و فروش OnePlus 8 Pro به وجود آمد، آخرین چیزی که هر یک از ما دوست داریم ببینیم، این است که شاهد عرضه شدن یک گوشی هوشمند جدید دیگر باشیم که جایی پیدا نمی‌شود. شواهد حاکی از این است که این گوشی میان رده ممکن است هیچ وقت در آمریکا عرضه نشود. گفته می‌شود که Pete Lau قصد دارد به جای این، یک گوشی “مقرون به صرفه” متفاوت در “آینده نزدیک” برای این منطقه عرضه کند. در هر صورت، هنوز باید منتظر باشیم تا ببینیم اول از همه، نام این گوشی OnePlus Z خواهد بود یا Nord یا همان Lite که در ابتدا بود. احتمالا تا یک ماه دیگر، از این موضوع آگاهی کامل پیدا خواهیم کرد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.