تست بنچمارک OnePlus Nord انجام شد

گوشی میان رده پیش روی شرکت وان پلاس به اسم OnePlus Nord 5G برای معرفی شدن در تاریخ ۲۱ جولای برابر با ۳۱ تیر ماه سال جاری شمسی در نظر گرفته شده است. این دستگاه اکنون مورد تست بنچمارک قرار گرفته که نتایج آن را در آرادمگ می‌توانید مشاهده کنید.

با توجه به این که دیگر زمان چندان زیادی تا رونمایی از این گوشی مورد انتظار باقی نمانده است و روز به روز در حال نزدیک شدن به زمان موعود و ملاقات با آن هستیم، هر روز در حال به دست آوردن اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتری درمورد آن هستیم. اگر دقت کرده باشید، اطلاعاتی که در طی چند وقت اخیر درمورد OnePlus Nord 5G، گوشی میان رده بعدی شرکت وان پلاس از سال ۲۰۱۵ به بعد، منتشر شده است، هم از سوی منابع و کانال‌های رسمی وابسته به شرکت وان پلاس بوده است و هم اطلاعاتی که از گوشه و کنار درمورد آن فاش شده است. اما چیزی که امروز به داده‌ها و اطلاعاتی که درمورد این دستگاه در اختیار داشتیم اضافه شده است، نتایج یک سری از تست های بنچمارک آن هستند که در ادامه جزئیات بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار خواهیم داد. بنابراین، همچنان با ما همراه باشید.

کد AC2003 که گفته می‌شود به OnePlus Nord تعلق دارد، حدود یک ماه قبل در مرکز داده‌های تست بنچمارک Geekbench مشاهده شده بود و علاوه بر این، چند روز قبل یک لیست دیگر از مشخصاتی که در طی تست بنچمارک از این دستگاه منتشر شده بود نیز یک سری از مشخصات جدید آن را نشان می‌داد. نتایج تست بنچمارک که از این دستگاه منتشر شده است، دقیقا همان چیزی است که از یک چیپست Snapdragon 765G که مدتی پیش تایید شده بود در OnePlus Nord وجود دارد، انتظار داریم ببینیم. نکته قابل توجهی که وجود دارد، این است که تمام لیست‌هایی که تا به حال از مشخصات و تست بنچمارک AC2003 منتشر شده است، نشان می‌دهند که نام مادربرد گوشی میان رده پیش روی شرکت وان پلاس ، lito خواهد بود و علاوه بر این، مرکز داده‌های آن‌ها نشان داده است که فرکانس پردازنده مرکزی (CPU) این دستگاه می‌تواند به ۱.۸ گیگاهرتز نیز برسد و همینطور ۱۲ گیگابایت حافظه رم نیز در آن وجود خواهد داشت.

اکنون، حرف و حدیث‌ها حاکی از این هستند که یک گوشی وان پلاس جدیدِ معرفی نشده‌ی دیگر نیز وجود دارد که در حال حاضر با نام BE2028 شناخته می‌شود و اعداد و ارقام بسیار متفاوتی را نشان می‌دهد. مادربرد این دستگاه نیز مانند Nord با نام lito در این لیست مشخص شده است اما دارای یک Identifier متفاوت از آن می‌باشد و فرکانس پایه پردازنده مرکزی آن نیز روی ۱.۷ گیگاهرتز تنظیم شده است. امتیازهایی که این مدل در تست های بنچمارک چند هسته خود به دست آورده است، اختلاف قابل توجه و زیادی با Nord دارند. اما امتیازهای تست تک هسته آن، تقریبا به اندازه Nord است و علاوه بر این، حافظه داخلی رم آن نیز ۶ گیگابایت ذکر شده است.

منتشر شدن تست های بنچمارک دستگاهی با کد BE2028 معنی‌های زیادی می‌تواند داشته باشد. یکی از احتمال‌هایی که در حال حاضر درمورد آن مطرح شده، این است که می‌تواند یک گوشی جدید از شرکت وان پلاس باشد که تا به حال به صورت یک راز مخفی شده بود و ما آن را در تاریخ ۲۱ جولای برابر با ۳۱ تیر ماه در کنار OnePlus Nord 5G ملاقات خواهیم کرد. این امکان نیز وجود دارد که در تاریخ متفاوتی در معرض دید عموم قرار بگیرد. اگر واقعا این دستگاه، گوشی متفاوتی از Nord باشد، ممکن است به چیپست جدید Snapdragon 690 مجهز باشد. بنابراین، با وجود این که هنوز هم یک گوشی میان رده محسوب می‌شود، اما از وان پلاس Nord رده پایین‌تر خواهد بود. در گوشی‌های هوشمندی که در این رده از بازار وجود دارند، ۶ گیگابایت حافظه رم نیز کاملا کافی است.

از سوی دیگر، این دستگاه ممکن است یک نسخه اولیه از وان پلاس Nord باشد که می‌تواند مدل ضعیف‌تری از آن به شمار بیاید. اما چیزی که این قضیه را جالب‌تر از هر چیز دیگری کرده، این است که تا امروز که تست بنچمارک وان پلاس Nord منتشر شده است، هیچ خبری از دستگاهی با کد BE2028 از این شرکت وجود نداشته است و از آن جالب‌تر، در هیچ یک از تست‌های بنچمارک نیز حضور نداشته است. موضوع به شدت مرموز است و ممکن است با یک غافلگیری بزرگ مواجه شویم. اما قطعا در طی ۱۰ روز آینده از همه چیز اطلاع پیدا خواهیم کرد. پس همچنان با آرادمگ همراه باشید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.