Oppo Find X3 یک رکورد جدید در امتیاز AnTuTu ثبت کرد

oppo
Oppo Find X2; Oppo Find X2 Pro

در حال حاضر از شرکت چینی معتبر و بزرگ Oppo که در صنعت تولید و ساخت گوشی‌های موبایل هوشمند و تعداد زیادی از لوازم الکترونیکی دیگر فعالیت می‌کند، انتظار داریم که گوشی‌های پرچمدار پیش روی خود در لاین آپ سری Find X3 را در سه ماهه اول سال جاری میلادی راهی بازار کند.

با وجود این که هنوز از تاریخ دقیق این اتفاق اطلاعات خاصی در اختیار ما قرار داده نشده است و ظاهر ماجرا این طور نشان می‌دهد که هنوز فاصله زیادی تا آن باقی مانده است، اما یکی از گوشی‌های موبایل هوشمند پرچمدار پیش روی این شرکت چینی که قرار است در لاین آپ سری Oppo Find X3 حضور داشته باشد و راهی بازار شود، اخیرا در پلتفرم بنچمارک گیری AnTuTu مشاهده شده است. شاید این اتفاق بسیار زودتر از چیزی که انتظار داشتیم رخ داده باشد، اما باید توجه داشته باشید که این هنوز تست بنچمارک نسخه اولیه لاین آپ این سری است و قطعا تا زمانی که آماده عرضه در بازار شوند، تغییر و تحولات گسترده و زیادی در بهینه سازی و پیشرفت‌های دیگری که در این زمینه هست، در آن‌ها ایجاد خواهد شد. اما جالب است که همین نسخه اولیه از یکی از مدل‌های موجود در لاین آپ این سری نیز اکنون موفق به ثبت کردن یک رکورد جدید در امتیاز پلتفرم بنچمارک گیری AnTuTu شده است. که در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از چند و چون این ماجرا به طور دقیق، همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما در مجله اینترنتی آرادمگ همراه باشید.

در واقع، موضوع از این قرار است که یکی از مدل‌های موجود در گوشی‌های هوشمند پرچمدار پیش روی این شرکت چینی در لاین آپ سری Oppo Find X3 که در زیر بدنه خود هم به یک چیپست پرچمدار جدید از شرکت Qualcomm به اسم Snapdragon ۸۸۸ مجهز بوده است، در تست بنچمارک نسخه اولیه خود موفق به کسب کردن ۷۷۱ هزار و ۴۹۱ امتیاز شده است که یک رکورد جدید در پلتفرم AnTuTu و بنچمارک‌هایی که تا به حال در آن به ثبت رسیده است، به شمار می ‌رود. اگر به خاطر داشته باشید، نسل قبلی این سری هم برای مدت بسیار زیادی در بین گوشی‌های پرچمدار در AnTuTu بالاترین امتیاز را در اختیار داشت و هنوز هم جزو قدرتمندترین گوشی‌های آن به شمار می‌رود.

اعداد و ارقام و امتیازهای این چیپست که توسط خود Qualcomm در این پلتفرم به دست آورده شده است، کمی بالاتر از ۷۳۵ هزار امتیاز بودند. اما همانطور که احتمالا در جریان هستید، امتیاز نهایی تست بنچمارک یک دستگاه در پلتفرم بنچمارک گیری AnTuTu نتیجه‌ی ترکیب و جمع بندی چهار مشخصه مختلف در یک گوشی موبایل هوشمند هستند که شامل CPU و GPU و UX و همچنین حافظه آن‌ها می‌شود. بنابراین، امتیاز نهایی دستگاهی که به یک چیپست SD ۸۸۸ مجهز است، طبیعتا بیشتر از امتیازی می‌شود که خود این چیپست به تنهایی به دست می‌آورد. متاسفانه، منبعی که این اطلاعات را در اختیار ما قرار داده است، هیچ جزئیات بیشتری درمورد این گوشی موبایل هوشمند پرچمدار پیش روی شرکت چینی Oppo در لاین آپ سری Find X3 و مشخصات  و ویژگی‌های اجزای داخلی آن در اختیار ما قرار نداده است. اما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این دستگاه احتمالا دارای ۱۲ گیگابایت حافظه RAM در زیر بدنه خود به همراه حجم زیادی از فضای ذخیره سازی و حافظه داخلی بوده است که موفق به دست پیدا کردن به چنین امتیاز شگفت انگیز و بسیار زیادی شده است که یک رکورد جدید در پلتفرم بنچمارک گیری AnTuTu هم به شمار می ‌رود.

اکنون که از مشخصات و ویژگی‌های احتمالی این دستگاه صحبت کردیم، می‌توانیم به این موضوع نیز اشاره کنیم که در حال حاضر از گوشی موبایل هوشمند پرچمدار پیش روی این شرکت چینی بزرگ و معتبر یعنی Oppo Find X3 انتظار داریم که دارای یک صفحه نمایش ۶.۷ اینچی با رزولوشن QHD+ و همچنین قابلیت پشتیبانی کردن از نرخ به روزرسانی صفحه نمایش تا سقف ۱۲۰ هرتز باشد. البته، باید توجه داشته باشید که هیچ یک از این مشخصات، قرار است برای اولین بار در گوشی‌های این شرکت به کار برده شوند و این مدل در سری Find X3 که موفق به ثبت یک رکورد جدید در AnTuTu شده است، فقط قرار است این مشخصات را دور هم در یک گوشی به کار بگیرد. به عنوان مثال، نسل قبلی این سری یعنی گوشی هوشمند Oppo Find X2 Pro هم دارای چنین صفحه نمایشی بود که اکنون برای X3 شایعه شده است. علاوه بر این، گفته می‌شود که Find X3 قرار است از یک سنسور ۵۰ مگاپیکسلی Sony IMX766 شخصی سازی شده‌ی جدید در دوربین اصلی خود استفاده کند که در کنار خود یک دوربین ۱۳ مگاپیکسلی تله فوتو با قابلیت ارائه زوم اپتیکال ۲ برابری نیز در اختیار خواهد داشت. در صورتی که یک مدل Pro هم در لاین آپ این سری وجود داشته باشد، به شدت از آن انتظار داریم که یک دوربین پریسکوپ هم به جمع این خانواده اضافه کند که قادر به ارائه کردن زوم بیشتری خواهد بود. در هر صورت، اکنون که یکی از مدل ‌های وجود در لاین آپ سری گوشی‌های موبایل هوشمند پرچمدار پیش روی این شرکت چینی بزرگ ینی Oppo Find X3 موفق به ثبت کردن یک رکورد جدید در پلتفرم بنچمارک گیری AnTuTu شده است، انتظار ما را به شدت از این سری بالا برده است. اکنون که این اتفاق رخ داده، احتمالا در طی چند وقت آینده اطلاعات و جزئیات بیشتری هم در رابطه با سایر مدل‌های موجود در لاین آپ این سری منتشر خواهد شد. در هر صورت، شما باید اطمینان خاطر کامل داشته باشید که به محض این که اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتری در این زمینه در اختیار ما قرار داده شد، به سرعت این اطلاعات را در اختیار شما هم قرار خواهیم داد و آن‌ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. پس همچنان با ما همراه باشید.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.