پتنت Galaxy Fold 2 نشان از ضد آب بودن آن دارد

اخیرا یک پتنت جدید از گوشی تاشوی بعدی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy Fold 2 توسط WIPO از Samsung Electronics به انتشار رسیده است که نشان از وجود چند ویژگی احتمالی در نسخه جدید گوشی‌های تاشوی جدید شرکت سامسونگ می‌دهد.

در پی این امر، یکی از منابع معتبر فعال در این زمینه به اسم Let’s Go Digital هم یک سری تصویر رندر شده‌ی جدید بر اساس پتنت Galaxy Fold 2 طراحی کرده است. این تصاویر رندر شده که می‌توانند یک ایده کلی از شکل و شمایل طراحی و ظاهر نسل بعدی گوشی‌های تاشوی شرکت سامسونگ در اختیار ما قرار دهند، یک نوع از صفحه نمایش خارجی را نشان می‌دهند که به احتمال بسیار زیاد ممکن است در این گوشی به کار برده شود. این صفحه نمایش خارجی نشان دهنده‌ی یک نمایشگر بلند است که بر اساس شواهد و مدارکی که منابع ما در اختیارمان قرار داده‌اند، ظاهرا فقط برای نمایش دادن اعلان‌ها به کار برده خواهد شد. بنابراین با توجه به این موضوع، می‌توان اینطور نتیجه گیری کرد که به نظر می‌رسد در حقیقت، ظاهرا هیچ راهی وجود نخواهد داشت که بدون باز کردن گوشی، بتوان از آن استفاده کرد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتری که در این زمینه در اختیار ما قرار داده شده است، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

اما علاوه بر این، خود این پتنت هم از یک زبان منحصر به فرد استفاده کرده است که نشان می‌دهد گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Fold 2 دارای گواهینامه IP برای ضد آب بودن خواهد بود. در حقیقت، ماجرا از این قرار است که پرونده‌های به ثبت رسیده از این پتنت، Galaxy Fold 2 را به عنوان “یک دستگاه الکترونیکی که دارای ساختار ضد آب خواهد بود” معرفی کرده‌اند. در ادامه می‌توانید گزیده‌ای از کل توضیحاتی که درمورد ثبت اختراع این گوشی هوشمند تا به حال داده شده است را مشاهده کنید:

بر این اساس، جنبه‌ای از افشاگری، تهیه و تولید یک دستگاه الکترونیکی است که دارای ساختار ضد آب باشد تا از یک یا بیش از یکی از قطعاتی که درون و یا بیرون دستگاه الکترونیکی مورد نظر به کار گرفته شده است، محافظت شود. این کار از طریق به کار بردن ساختار ضد آب در دستگاه الکترونیکی مورد نظر صورت می‌پذیرد که از یک لولا برای یک دستگاه الکترونیکی تاشو استفاده می‌کند.

ساخت چنین دستگاهی که در این پتنت نمایش داده شده است، خودش یک موضوع مفصل است اما در اختیار داشتن توانایی پیاده سازی کردن این ایده و همچنین به تولید انبوه رساندن یک دستگاه یا گوشی تاشو که به طور کامل توسط یک رطوبت خارجی محافظت شود هم خودش می‌تواند یک چالش اساسی باشد؛ مخصوصا در دستگاهی که دارای یک صفحه نمایش تاشو هم هست. ما هیچ شکی نداریم که سامسونگ می‌تواند این کار را انجام دهد و از پس این چالش بر خواهد آمد؛ اگرچه که تا به حال هیچ وقت چنین کاری در گذشته انجام نداده است. در هر صورت، این شرکت همیشه به خاطر انجام دادن کارهایی که تا به حال هیچ وقت در گذشته انجام نداده بود، معروف است.

با وجود این که تا به حال حرف و حدیث‌های زیادی شنیده شده که نشان می‌دادند نسل بعدی گوشی‌های تاشوی شرکت سامسونگ دارای یک صفحه نمایش خارجی بزرگ‌تر از نسل قبلی خود خواهند بود، اما این پتنت نشان از وجود یک صفحه نمایش خارجی کوچک‌تر اما بلندتر می‌دهد. البته در حال حاضر این احتمال نیز وجود دارد که سامسونگ به دنبال عرضه کردن دو مدل مختلف از Galaxy Fold 2 باشد که احتمالا می‌توانند Galaxy Fold 2 (با یک صفحه نمایش خارجی بزرگ‌تر از نسل قبلی خود) و Galaxy Fold 2 Lite (با یک صفحه نمایش خارجی کوچک‌تر از نسل قبلی خود) باشند. با این وجود، یک نکته قابل توجه دیگر نیز وجود دارد که نشان می‌دهد ممکن است دستگاهی به اسم Galaxy Note Fold هم وجود داشته باشد که قابلیت پشتیبانی کردن از قلم هوشمند S Pen هم خواهد داشت. اما در حال حاضر هنوز هیچ چیز مشخص نیست و باید منتظر باشیم و ببینیم در آینده چه خواهد شد. در هر صورت، گفته می‌شود که نسل بعدی گوشی‌های تاشوی شرکت سامسونگ در کنار رویداد رونمایی از نسل جدید گوشی‌های سری نوت به اسم Note20، معرفی خواهند شد. همچنان با ما همراه باشید تا از آخرین تغییر و تحولات در این زمینه آگاهی پیدا کنید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.