نمونه عکس‌های دوربین Pixel 4a منتشر شد

اگر در جمع فن بیس‌های مختلف گوشی‌های هوشمند شرکت گوگل حضور پیدا کرده باشید، قطعا در جریان هستید که کم کم کاربران در حال شروع کردن گله و شکایت‌های زیادی از گوگل هستند زیرا این شرکت هنوز هم از گوشی هوشمند پیش روی Google Pixel 4a رونمایی نکرده است اما تقریبا تمام اطلاعات و مشخصات فنی مختلف این گوشی در سراسر فضای مجازی فاش شده است و تقریبا هیچ چیزی باقی نمانده است که درمورد این گوشی ندانیم. تنها چیزی که از آن باقی مانده بود، نمونه عکس‌های دوربین این گوشی بود که اکنون آن‌ها هم فاش شده‌اند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که TecnoLike Plus یعنی دقیقا همان کانال YouTube که پیش از این یک ویدئوی هندز آن در ماه مارس گذشته از گوشی هوشمند پیش روی Google Pixel 4a فاش کرده بود و آن را در حال کار کردن و روشن بودن به ما نشان داده بود، اکنون یک بار دیگر با در اختیار داشتن یک فوتو شوت وسیع و گسترده از گوشی هوشمند میان رده‌ی شرکت گوگل دوباره بازگشته است که یکی از بزرگ‌ترین سوال‌ها و ابهاماتی که ما درمورد این گوشی داشتیم را به خوبی پاسخ داده است که: آیا وجود فقط یک دوربین، کافی است؟

مشخصات دوربین این گوشی (حداقل روی کاغذ) به هیچ وجه آن طور که باید و شاید، وسوسه کننده نیست که ما را مجاب کند که دوست داشته باشیم به هر شکلی که شده، آن را در اختیار داشته باشیم و شروع به عکاسی کردن با آن کنیم. دوربین یگانه‌ای که در بدنه پنل پشتی این گوشی وجود دارد، دارای یک سنسور ۱۲.۲ مگاپیکسلی Sony IMX363 است که گشودگی دیافراگم آن f/ ۱.۷۳ می‌باشد اما مثل تمام گوشی‌های دیگر شرکت گوگل، مهم پروسه‌ی پردازش عکس‌ها است که تعیین کننده خواهد بود. تمام تصاویری که در ادامه این مطلب به عنوان نمونه عکس‌های دوربین گوشی هوشمند پیش روی Google Pixel 4a با شما به اشتراک گذاشته شده است، توسط Julio Lusson گرفته شده‌اند که به عنوان ادمین چنل معروف TecnoLike فعالیت می‌کند. شما در ادامه این مطلب می‌توانید برخی از تحلیل‌های او از بخش‌های مختلف دوربین این گوشی به همراه نمونه‌هایی از آن را در لیک منبع مشاهده کنید.

نمونه عکس‌های دوربین Google Pixel 4a از اینجا آغاز می‌شوند و در ابتدا می‌توانید تصاویری که در محیط‌های بیرونی تحت شرایط نوری روز گرفته شده‌اند، مشاهده کنید. در میان آن‌ها می‌توانید یک سری از تصاویر که در محیط‌های داخلی توسط دوربین این گوشی گرفته شده‌اند را مشاهده کنید. بعد از آن، عکس‌هایی که در شب گرفته شده‌اند وجود دارند که حالت مقایسه‌ای دارند و عکس‌های بدون فلش در حالت عادی، یک عکس با فعال بودن حالت Night Sight و همینطور یک عکس هم با فعال بودن فلش در کنار هم برای مقایسه کردن وجود دارند تا بهتر بتوان آن‌ها را با یکدیگر در حالت‌های مختلف مقایسه کرد. همانطور که در نمونه عکس‌های لینک منبع نیز می‌توانید مشاهده کنید، فلش فقط برای عکس‌های کلوز آپ که در نما و فاصله نزدیک گرفته می‌شوند، کاربرد دارد.

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که دوربین تکی به وجود می‌آورد، در زوم کردن و عدم وجود فضای کافی برای مانور دادن است. در بین این عکس‌ها یک سری عکس در حالت زوم نیز از این گوشی وجود دارد که می‌توانید وضعیت آن را مشاهده کنید و خودتان قضاوت کنید. یکی دیگر از مشکلات احتمالی که در دوربین‌های یگانه غیر قابل اجتناب است، حالت پرتره و محاسبه کردن داده‌های عمق میدان دید است که اغلب در چنین دوربین‌هایی آنچنان که باید و شاید، دقیق انجام نمی‌شود چرا که سنسور فیزیکی خاصی برای انجام دادن این کار وجود ندارد و این پروسه به طور کاملا نرم افزاری انجام می‌شود (چیزی که شرکت گوگل حتی در گوشی‌های هوشمند خود نیز در انجام دادن آن مهارت بسیار خوبی داشت).

البته، نباید از خاطر ببریم که در حال حاضر یک گوشی باپتانسیل دیگر نیز در بازار وجود دارد که امسال عرضه شده است و آن هم فقط بر روی یک دوربین در پنل پشتی خود تکیه خواهد کرد و iPhone SE 2020 نام دارد. دیدن رقابت کردن این دو گوشی با دوربین‌های یگانه در دورانی که اکثر گوشی‌های هوشمند حداقل از دو یا سه دوربین در پنل پشتی خود استفاده می‌کنند، با یکدیگر و همچنین گوشی‌های چند دوربین دیگر، می‌تواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد. البته همین الان نیز یک سری عکس در نمونه عکس‌های دوربین گوشی Google Pixel 4a وجود دارد که می‌توان آن را با چیزی مثل Redmi Note 7 مقایسه کرد اما در نهایت، باید ببینیم این دوربین در تست‌های رسمی چطور عمل خواهد کرد.

در حال حاضر شایعه‌هایی که درمورد این گوشی وجود دارد، اشاره می‌کنند که این گوشی قرار است سرانجام در تاریخ ۲۲ ماه می ۲۰۲۰ میلادی برابر با ۳ خرداد ماه سال جاری شمسی رونمایی شود. بنابراین، اکنون فقط سه هفته دیگر تا ملاقات کردن با آن فاصله باقی مانده است. یک بار دیگر نیز یادآوری می‌کنم که شما می‌توانید در لینک منبع این مطلب، نمونه عکس‌های دوربین گوشی هوشمند پیش روی Google Pixel 4a را مشاهده کنید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.