Realme X50 Pro Player در سازمان TENAA حضور یافت

برند Realme که یکی از زیرشاخته‌های شرکت چینی بزرگ Oppo محسوب می‌شود، اخیرا قصد دارد یک گوشی پرچمدار بازی محور (گیمینگ) روانه بازار کند که Realme X50 Pro Player نام خواهد داشت.

این گوشی پرچمدار قرار است در تاریخ ۲۵ ماه می سال جاری میلادی برابر با ۵ خرداد ماه یعنی کم‌تر از یک هفته‌ی دیگر، به طور رسمی رونمایی شود. بر اساس حرف و حدیث‌هایی که تا به حال درمورد این گوشی وجود داشته، شباهت‌های زیادی بین این دستگاه و Realme X50 Pro 5G وجود خواهد داشت و در حقیقت، Player بر اساس این گوشی ساخته خواهد شد. Pro Player اخیرا در سازمان صدور مجوز TENAA حضور پیدا کرده است که در طی این پروسه، برخی از مشخصات آن نیز مشخص شده است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز به همراه کردن آرادمگ ادامه دهید تا به طور کاملی از این امر آگاهی پیدا کنید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که هر دوی این گوشی‌ها دارای ابعاد بدنه، چیپست و حافظه‌های یکسان و برابری با یکدیگر خواهند بود اما دوربین‌هایی که در پنل پشتی بدنه گوشی جدید به کار برده شده است، داونگرید شده‌اند. بر اساس اطلاعاتی که امروز از طریق سازمان صدور مجوز TENAA درمورد گوشی هوشمند پیش روی Realme X50 Pro Player در اختیار ما قرار داده شده است، این گوشی دارای یک سنسور ۴۸ مگاپیکسلی به عنوان دوربین اصلی خود، به همراه یک سنسور ۱۶ مگاپیکسلی برای سلفی گرفتن خواهد بود که در پنل صفحه نمایش آن کار گذاشته شده است. علاوه بر این، اگر در طی چند وقت اخیر با ما همراه بوده باشید، قطعا در جریان هستید که روز گذشته نیز اطلاعات زیادی از این گوشی منتشر شده بود که در لینک زیر می‌توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید.

گوشی هوشمند پیش روی Realme X50 Pro Player (که رنگ Rust Red آن در وبسایت TENAA به تصویر کشیده شده است) دارای یک صفحه نمایش ۶.۴۴ اینچی OLED با رزولوشن فول اچ دی پلاس خواهد بود که در پایین این نمایشگر، یک سنسور تشخیص اثر انگشت برای امنیت بیومتریک آن کار گذاشته شده است. خود برند Realme این گوشی را با سه مدل مختلف تایید کرده است که پایین‌ترین مدل آن دارای ۶ گیگابایت حافظه رم به همراه ۱۲۸ گیگابایت فضای داخلی خواهد بود، مدل میانه‌ی آن ۸ گیگابایت رم به مراه ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی خواهد داشت و بالاترین مدل آن نیز ۱۲ گیگابایت حافظه رم به همراه ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی در اختیار خواهد داشت که یک پرچمدار تمام عیار محسوب می‌شود.

علاوه بر این، ترکیب دوربین‌های چهار گانه این گوشی که در پنل پشتی آن وجود دارد نیز شامل یک سنسور ۴۸ مگاپیکسلی (به عنوان دوربین اصلی این گوشی) به همراه یک سنسور ۸ مگاپیکسلی (احتمالا فوق عریض) و همینطور دو دوربین ۲ مگاپیکسلی (احتمالا مایکرو و تشخیص عمق) می‌شوند که اگر بخواهیم آن‌ها را با مدل پایه این گوشی مقایسه کنیم، در Realme X50 Pro معمولی، یک سنسور ۶۴ مگاپیکسلی به عنوان دوربین اصلی این گوشی، یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی تله فوتو و همینطور یک سنسور ۸ مگاپیکسلی فوق عریض وجود داشت و ماژول آخر نیز یک سنسور ۲ مگاپیکسلی برای تشخیص دادن عمق میدان دید در عکس‌های پرتره بود. بر اساس شواهد و مدارکی که در اختیار داریم، ظاهرا به نظر می‌رسد که Realme تصمیم به حذف کردن دوربین تله فوتوی این گوشی و جایگزین کردن یک سنسور ۲ مگاپیکسلی مایکرو در Pro Player گرفته است.

اما این تمام ماجرا نیست زیرا دوربین‌های سلفی این گوشی (که دو دوربین هستند که در حفره‌ی کپسولی شکلی که در گوشه بالای سمت چپ صفحه نمایش این گوشی وجود دارد، کار گذاشته شده‌اند) نیز اکنون داونگرید شده‌اند و از یک سنسور ۳۲ مگاپیکسلی به همراه یک سنسور ۸ مگاپیکسلی فوق عریض، که در Realme X50 Pro Player Edition وجود داشت، شاهد وجود یک سنسور ۱۶ مگاپیکسلی به همراه یک ۲ مگاپیکسلی هستیم. با وجود این که دوربین‌های این گوشی داونگرید شده است، اما انتظار داریم که دارای عملکرد بسیار بهتری از مدل قبلی خود در بازی‌ها باشد زیرا در درجه اول، یک گوشی گیمینگ محسوب می‌شود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.