تست بنچمارک Realme X50 Pro Player منتشر شد

اخیرا گوشی هوشمند پیش روی Realme X50 Pro Player در حال اجرا کردن تست بنچمارک Geekbench 4.4 مشاهده شده است. از آنجایی که این دستگاه یک گوشی گیمینگ محسوب می‌شود، عملکرد آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در حقیقت، این روزها تعداد اخبار و رویدادهای این گوشی افزایش پیدا کرده است و به طور مرتب از گوشه و کنار اسم آن را می‌شنویم. در این راستا، روز گذشته نیز جزئیات جدیدی درمورد این گوشی به انتشار رسیده بود که بیشتر بر روی چیپست Snapdragon 865 این گوشی تمرکز می‌کرد و در کنار آن جزئیاتی درمورد رم LPDDR5 و حافظه داخلی UFS 3.1 آن نیز در اختیار ما قرار می‌داد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر درمورد سایر مشخصات این گوشی و اطلاعاتی که اخیرا ما درمورد آن به دست آورده‌ایم، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

خب، اکنون که تست بنچمارک گوشی هوشمند پیش روی Realme X50 Pro Player به انتشار رسیده است، شاید سوال کنید که عملکرد آن در این تست چطور بوده است؟ به طور کلی می‌توان گفت که عملکرد آن مشابه با برادر خود یعنی Realme X50 Pro 5G است که چندان هم غافلگیر کننده و غیر منتظره نیست چرا که اغلب مشخصات سخت افزاری این دو گوشی با هم یکسان است. با این حال، نسخه‌ی حافظه UFS آن‌ها با هم تفاوت دارد اما Geekbench حافظه گوشی را تست نمی‌کند. بنابراین، این اختلاف در امتیاز نهایی بنچمارک هیچ یک از آن‌ها تاثیر گذار نیست. در تست بنچمارک، پیکِ عملکرد یک موضوع است و عملکرد باثبات و پایدار هم یک موضوع دیگر. برای این منظور، Realme یک سیستم خنک کننده مایع چند لایه در این گوشی به کار گرفته است که شامل یک محفظه بخار و ورق‌های گرافیتی است. آن‌ها چیپست را به طور کامل پوشش می‌دهند و به آن کمک می‌کنند که با ۱۰ درجه سانتی گراد دمای کم‌تر کار کند. محفظه‌ی بخار، ۱۸۲۱ میلی متر مربع را در بر می‌گیرد اما ورق‌های گرافیتی فضای پوشش را به ۹۶۵۰ میلی متر مربع افزایش می‌دهند.

علاوه بر این، سیستم HyperBoost نیز یکی دیگر از ویژگی‌های این گوشی به شمار می‌رود که هم با تحلیل کردن ورودی کاربر و هم وضعیت بازی، خیال کاربران را همیشه از داشتن فریم ریت پایدار راحت می‌کند. به طور کلی، ویژگی شاخص و برجسته‌ی گوشی هوشمند Player Edition این است که عملکردی در حد گوشی‌های پرچمدار را با یک قیمت بسیار پایین‌تر در اختیار کاربران قرار می‌دهد. مدل Pro معمولی این گوشی نیز یک دستگاه فوق العاده به شمار می‌رود اما ۳ هزار و ۶۰۰ یوان معادل ۶۰۰ یورو قیمت دارد که بسیار زیاد است. شنیده‌های ما حاکی از این است که قیمت مدل گیمینگ این گوشی به اسم Pro Player از ۳ هزار و ۳۰۰ یوان آغاز می‌شود اما این شرکت هنوز در حال تلاش است تا قیمت این گوشی را از این هم پایین‌تر بیاورد.

نسخه‌ای از این گوشی که اخیرا در Geekbench مورد تست بنچمارک قرار داده شده است، دارای ۱۲ گیگابایت حافظه رم بوده است که بالاترین مدل این گوشی از نظر حافظه رم به شمار می‌رود. بدیهی است که این مدل قیمت بیشتری از مدل پایه این گوشی خواهد داشت اما سازمان صدور مجوز TENAA اعلام کرده است که مدل‌های دیگری نیز از نظر حافظه داخلی از این گوشی وجود خواهد داشت که انواع مختلفی دارند و برخی از آن‌ها به عنوان نمونه ۶ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی دارند و یا ۱۲ گیگابایت رم با ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

گوشی هوشمند پیش روی Realme X50 Pro Player که اکنون تست بنچمارک آن منتشر شده، قرار است در تاریخ ۲۵ می برابر با ۵ خرداد در کنار هشت محصول جدید دیگر از این شرکت به طور رسمی رونمایی و معرفی شود. برخی از این محصولات به جز Pro Player شامل سری گوشی‌های X3 این شرکت، یک تلویزیون هوشمند و همینطور یک ساعت هوشمند می‌شوند. گوشی مورد انتظار Pro Player یک اپ برای بهینه سازی سخت افزار برای بازی کردن نیز خواهد داشت که به کاربران اجازه‌ی مدیریت کردن بازی‌های آن‌ها را می‌دهد. از طریق این اپ می‌تواند قابلیتی مانند Do not disturb را در این گوشی فعال سازی کرد که تمام اعلان‌های مزاحم را در هنگام بازی کردن متوقف خواهد کرد و یا از یک پنجره بسیار کوچک آن‌ها را نمایش خواهد داد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.