Redmi 10X در Google Play Console لیست شد

redmi note 9
redmi note 9

پس از این که گوشی هوشمند Redmi 10X در یک هفته اخیر و یا کمی بیشتر، چندین و چند بار در شایعه‌های مختلف، حضوری پراکنده پیدا کرده بود و چند بار اسم آن برده شده بود، اکنون حالت جدی‌تری به خودش گرفته است و به طور جدی مطرح شده.

متاسفانه این گوشی در حال حاضر وضعیت گیج کننده‌ای را سپری می‌کند و مجددا موفق به حضور پیدا کردن در موجودی لیست Google Play Console شده است که در کنار آن برخی از مشخصات کلیدی اولیه آن نیز منتشر شده است. قسمت تاسف برانگیز این موضوع هم این است که ظاهرا به نظر می‌رسد که شرکت سازنده این گوشی یک سیاست گیج کننده در نام گذاری گوشی‌های خود در پیش گرفته است. زیرا اگر اسم این گوشی Redmi 10X باشد، یک نسل را از قلم انداخته است زیرا به طور کلی، این دستگاه مدل تغییر نام پیدا کرده‌ی Redmi Note 9 که در چین به فروش می‌رسد، محسوب می‌شود. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید تا آگاهی بیشتری به دست بیاورید.

حقیقت امر این است که منبعی که اقدام به مطرح کردن این موضوع کرده، مشخصات فنی جدیدی درمورد گوشی هوشمند Redmi 10X عنوان نکرده است و در حقیقت، مشخصات زیادی اعلام نکرده اما حتی با این وجود نیز، در لیست مشخصات گوشی هوشمند پیش روی Redmi 10X به طور اختصاصی یک چیپست MediaTek Helio G70 برای آن لیست کرده است که به طور کلی در مقایسه با چیپست جدید و قدرتمند Helio G85 که در Redmi Note 9 به کار برده شده است، یک داونگرید به شمار می‌رود. همچنین می‌توانیم مشاهده کنیم که رزولوشن صفحه نمایش گوشی هوشمند Redmi 10X به خوبی با رزولوشن نمایشگر Redmi Note 9 مطابقت دارد. این موضوع به این معنی است که رزولوشن صفحه نمایش هر دوی آن‌ها ۱۰۸۰ × ۲۳۴۰ پیکسل است. و در نهایت، درمورد سایر مشخصات این گوشی نیز به وجود یک رم ۴ گیگابایتی اشاره شده است که کاملا با بیشترین مقدار حافظه‌ای که در رده بالاترین مدل Redmi Note 9 که دارای ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی نیز بود، مطابقت دارد. اگرچه، این امر، امکانِ وجود انواع دیگر حافظه در گوشی Redmi 10X را از بین نمی‌برد و هنوز هم ممکن است مدل‌های دیگری از این گوشی که دارای حافظه‌های مختلف دیگری باشند نیز وجود داشته باشد که هنوز باید صبر کنیم و ببینیم چه خواهد شد.

موضوعی که فراتر از این اعداد و ارقام وجود دارد، این است که در حال حاضر فقط می‌توانیم بر اساس اطلاعات محدودی که در این زمینه در اختیار داریم، یک سری حدس و گمانه زنی کنیم که در آینده چه خواهد شد. نکته‌ای که در لیست شدن اسم این گوشی در Google Play Console وجود دارد، این است که اشاره به دستگاهی دارد که با کد M2003J15SI در این لیست ذکر شده است و نکته قابل توجه این است که همین کد، اخیرا در تعداد زیادی از سازمان‌های صدور مجوز مشاهده شده است که از این دست می‌توان به BIS در هند، مرکز داده‌های China Telecom و همینطور TENAA اشاره کرد. ظاهرا به نظر می‌رسد که همه‌ی این‌ها به یکدیگر ارتباط دارند؛ همانطور که میان Redmi Note 9 و Redmi 10X شباهت‌ها و ارتباطات زیادی وجود دارد. از این رو، احتمالا ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که اغلب مشخصات و ویژگی‌های Redmi 10X به همراه چیپست آن که پیش از این اشاره شد، از Redmi Note 9 قرض گرفته شده باشند.

علاوه بر این، گوشی هوشمند پیش روی Redmi 10X اکنون یک مدل داونگرید شده از Note 9 به شمار می‌رود و باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا با توجه به این موضوع، باز هم می‌توانیم شاهد قرار گرفتن یک سنسور ۴۸ مگاپیکسلی به همراه یک ۸ مگاپیکسلی و یک ۲ مگاپیکسلی که در نوت ۹ وجود داشت، در این گوشی هم باشیم یا خیر. البته این موضوع درمورد برخی دیگر از مشخصات این گوشی نیز صدق می‌کند و باید ببینیم هنوز هم از یک باتری بزرگ ۵ هزار و ۲۰ میلی آمپر ساعتی با قابلیت پشتیبانی از شارژ سریع ۱۸ واتی استفاده خواهد شد یا خیر. در هر صورت، شما در طی روزهای آینده نیز می‌توانید با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.