گوشی Redmi 9 در وبسایت شیائومی موجود شد

Redmi 9

گوشی هوشمند Redmi 9 اخیرا در صفحه‌ی گواهینامه جهانی RF شیائومی اضافه شده است. این موضوع تایید می‌کند که این گوشی وجود دارد و علاوه بر این، اسم کد آن نیز مشخص شده است که ظاهرا M2004J19G خواهد بود.

نکته قابل توجهی که در اینجا وجود دارد، این است که این کد در یک دسته از دستگاه‌ها نیز مشاهده شده بود که اخیرا توسط سازمان صدور مجوز ۳C گواهینامه‌های مورد نیاز خود را دریافت کرده بودند. با این حال، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

با وجود این که گوشی هوشمند پیش روی Redmi 9 اخیرا در تعدادی از سازمان‌های صدور مجوز، گواهینامه‌های مورد نیاز خود را دریافت کرده است، اما به طور کلی، هنوز اطلاعات و جزئیات چندان زیادی حتی در طی پروسه‌های صدور مجوز این گوشی نیز درمورد آن از مشخصات این گوشی منتشر نشده است که معمولا این طور نیست و گوشی‌هایی که پروسه صدور مجوزهای خود را طی می‌کنند، یک سری از مشخصات آن‌ها نیز فاش می‌شود اما در هر حال، این اتفاق هنوز برای Redmi 9 رخ نداده است. البته یک مدل با کد M2004J19C که شباهت زیادی به Redmi 9 دارد، اخیرا در وبسایت سازمان صدور مجوز ۳C حضور پیدا کرده است که نشان از وجود یک شارژر ۱۰ واتی برای این گوشی داده است. اگرچه که اگر این ادعا حقیقت داشته باشد، نشان می‌دهد که یک داونگرید عجیب و غیر منتظره در Redmi 9 ایجاد شده است زیرا هم Redmi 8 و هم مدل ارزان قیمت‌تر و پایین رده‌تر آن به اسم ۸A قابلیت پشتیبانی کردن از شارژر ۱۸ وات هم داشتند.

در هر صورت، گوشی‌هایی که اکنون اسم کد آن‌ها منتشر شده، گوشی‌های ۴G‌ هستند که احتمالا برای کسی غافلگیر کننده نیست زیرا معمولا کسی در این رده انتظار وجود اتصالات ۵G نباید داشته باشد. اطلاعات و جزئیاتی که در گذشته درمورد این گوشی فاش شده بود، نشان می‌داد که این دستگاه در پنل پشتی بدنه خود دارای چهار دوربین برای عکاسی کردن خواهد بود که برای دستگاهی در این رده واقعا شگفت انگیز است. احتمالا این چهار دوربین شامل یک سنسور ۱۳ مگاپیکسلی برای دوربین اصلی این گوشی، یک دوربین ۸ مگاپیکسلی فوق عریض، یک دوربین ۵ مگاپیکسلی برای تشخیص دادن عمق میدان دید در عکس‌های پرتره به همراه یک دوربین ۲ مگاپیکسلی اختصاصی برای عکاسی در حالت مایکرو خواهند بود.

بر اساس حرف و حدیث‌هایی که درمورد گوشی هوشمند پیش روی Redmi 9 وجود دارد، انتظار داریم که با یک گوشی کاملا بزرگ سر و کار داشته باشیم که به یک صفحه نمایش ۶.۶ اینچی مجهز خواهد بود که قدرت مورد نیاز خود را نیز از یک چیپست Helio G70 به دست خواهد آورد که به عنوان مغز متفکر آن عمل خواهد کرد. اگر واقعا این ادعا حقیقت داشته باشد، بنابراین با قطعیت کامل می‌توان گفت که Redmi 9 از Redmi 8 که به یک چیپست Snapdragon 439 مجهز شده بود، بسیار قدرتمندتر و در عین حال سریع‌تر نیز خواهد بود. چیپست SD که در Redmi 8 به کار برده شده بود، تنها دارای چهار هسته‌ی Cortex-A53 بود اما Helio G70 دارای دو هسته‌ی Cortex-A75 به همراه شش A55 خواهد بود که خودش به تنهایی گویای همه چیز است. البته لازم به گفتن نیست که قدرت پردازنده گرافیکی یا همان GPU آن نیز به مقدار بسیار زیاد و قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

در هر صورت، انتظار داریم که در طی روزهای آینده که به تاریخ معرفی و عرضه گوشی هوشمند Redmi 9 بیشتر نزدیک می‌شویم، اطلاعات و جزئیات تکمیلی زیادی درمورد مشخصات احتمالی این گوشی منتشر شود. بنابراین، همچنان در طی روزهای آتی نیز با ما همراه باشید تا به محض کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، شما را در جریان قرار دهیم.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.