مشخصات اولیه سری Redmi 9 فاش شد

Redmi 9

همانطوز که احتمالا در جریان هستید، سری گوشی‌های Redmi Note 9 از شرکت شیائومی در حال حاضر در سراسر جهان عرضه شده‌اند و در حال فروش هستند. اما سری Redmi 9 هنوز باید معرفی شوند و امروز هم یک سری از مشخصات اولیه آن‌ها به انتشار رسیده است.

بر اساس یکی از منابع معتبر در شبکه اجتماعی توییتر که سابقه خوبی در فاش کردن اطلاعات و مشخصات اولیه دستگاه و گجت‌های هوشمند مختلف دارد، خانواده‌ی گوشی‌های سری Redmi ۹ که در حال حاضر توسط شرکت شیائومی در حال ساخته شدن هستند، شامل چهار دستگاه با سه اسم مختلف خواهند بود که در حال حاضر با اسم Redmi 9 معمولی، Redmi 9A و Redmi 9C به همراه NFC و همینطور Redmi 9C معمولی بدون NFC شناخته می‌شوند اما بر اساس روال گوشی‌های هوشمند شیائومی، ممکن است در نهایت با یک سری اسم‌های عجیب و غیر متعارف عرضه شوند. در هر صورت، اکنون یک سری اطلاعات جدید از مشخصات اولیه این سری در اختیار ما قرار داده شده است که شما هم می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

با این وجود، یک سری مشخصات مشترک وجود دارد که در هر چهار مدل این سری یکسان است. از این دست، می‌توان به این ویژگی اشاره کرد که همه‌ی آن‌ها دارای یک صفحه نمایش ۶.۵۳ اینچی LCD با یک دوربین سلفی ۵ مگاپیکسلی بر روی آن خواهند بود. یکی دیگر از ویژگی‌های مشترک هر چهار مدل این سری وجود یک باتری غول پیکر ۵ هزار میلی آمپر ساعتی است که نشان می‌دهد به احتمال زیاد هر چهار مدل خانواده‌ی سری Redmi 9 دارای ابعاد بدنه مشترکی با یکدیگر خواهند بود.

ظاهرا به نظر می‌رسد که از میان این چهار مدل، Redmi 9A ارزان قیمت‌ترین مدل این سری خواهد بود که نشان می‌دهد شیائومی قصد دارد روندی که سال گذشته در سری Redmi 8 پیاده کرده بود را امسال هم برای لاین آپ Redmi 9 تکرار کند چرا که اگر به خاطر داشته باشید، Redmi 8A نیز مانند Redmi 9A به عنوان ارزان قیمت‌ترین مدل سری خودش شناخته می‌شد. مشخصات اولیه این گوشی نشان می‌دهند که این دستگاه دارای یک دوربین اصلی ۱۳ مگاپیکسلی در پنل پشتی خود به همراه یک دوربین ۵ مگاپیکسلی برای سلفی گرفتن خواهد بود و از نظر حافظه داخلی نیز دارای ۳ گیگابایت رم به همراه ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی برای ذخیره سازی فایل خواهد بود. از طرفی دیگر، به احتمال زیاد در این گوشی از یک چیپست Helio G25 استفاده خواهد شد که به عنوان مغز متکفر این گوشی وظیفه فراهم کردن قدرت مورد نیاز آن را بر عهده گرفته و همچنین گفته می‌شود که رزولوشن صفحه نمایش آن نیز HD Plus خواهد بود.

بر اساس اطلاعات جدیدی که امروز درمورد سری گوشی‌های لاین آپ Redmi 9 در اختیار ما قرار داده شده است، گفته می‌شود که مدل معمولی این سری دارای یک چیپست Helio G70 به همراه چهار دوربین در پنل پشتی خود خواهد بود که این چهار دوربین ترکیبی از سنسورهای ۱۳ مگاپیکسلی (احتمالا دوربین اصلی این گوشی است)، ۸ مگاپیکسلی (احتمالا دوربین فوق عریض این گوشی است) به همراه یک ۵ مگاپیکسلی و یک ۲ مگاپیکسلی خواهند بود (که احتمالا به ترتیب یک دوربین مایکرو و یک دوربین تشخیص عمق میدان دید هستند). از نظر حافظه داخلی نیز ظاهرا این گوشی دارای ۴ گیگابایت رم به همراه ۶۴ گیگابایت فضای ذخیره سازی خواهد بود و همچنین انتظار می‌رود که قیمت آن نیز بین ۱۶۰ تا ۱۸۰ یورو باشد.

اما Redmi 9C جالب‌ترین مدل این سری خواهد بود که به جز NFC تفاوت‌های دیگری هم در دو مدل آن قرار است وجود داشته باشد. گفته می‌شود که مدل بدون NFC دارای سه دوربین در پنل پشتی خود خواهد بود که شامل سنسورهای ۱۳ و ۵ و ۲ مگاپیکسلی خواهند بود و مدل دارای NFC دو دوربین در پنل پشتی خود خواهد داشت که شامل یک سنسور ۱۳ مگاپیکسلی به همراه یک ۵ مگاپیکسلی خواهند شد. اما چیپست آن‌ها مشترک است و هر دو دارای Helio G35 هستند و ظاهرا قیمت آن‌ها هم با یکدیگر برابر خواهد بود. احتمال زیادی وجود دارد که یکی از آن‌ها برای بازار جهانی در نظر گرفته شده باشد و یکی از آن‌ها نیز فقط مخصوص چین باشد. احتمالا به زودی شاهد معرفی شدن هر چهار مدل سری Redmi 9 خواهیم بود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.