Redmi K30i به عنوان ارزان‌ترین گوشی ۵G در راه است

Xiaomi
Xiaomi

گوشی هوشمند Redmi K30 در ماه دسامبر سال گذشته به عنوان یکی از مقرون به صرفه‌ترین و ارزان قیمت‌ترین گوشی‌های هوشمند با قابلیت پشتیبانی از فناوری اتصالات ۵G روانه بازار شد. اما ظاهرا به نظر می‌رسد که Redmi K30i قصد دارد قیمت این فناوری را بیشتر کاهش دهد.

نسخه ۵G گوشی هوشمند Redmi K30 با در اختیار داشتن یک چیپست Snapdragon 765G و یک سنسور ۶۴ مگاپیکسلی بسیار قدرتمند به عنوان دوربین اصلی خود با قیمت هزار و ۹۹۹ یوان چین معادل ۲۸۵ دلار یا ۲۵۵ یورو روانه بازار شده بود. اما اکنون یک سری گزارش‌های جدید از کشور چین به انتشار رسیده است که نشان می‌دهند یک گوشی هوشمند جدید به اسم Redmi K30i در حال آماده شدن برای عرضه شدن تا پایان ماه جاری میلادی است که هنوز بیش از یک هفته تا پایان آن باقی مانده است. با توجه به این موضوع، شما می‌توانید همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید تا اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتری در این رابطه به دست بیاورید.

یکی از شاخصه‌های بارز و در حقیقت، هیجان انگیز‌ترین ویژگی این گوشی این است که قابلیت‌های پشتیبانی از فناوری اتصالات ۵G را همچنان حفظ خواهد کرد اما به جای آن مجبور است دوربین را داونگرید کند و با استفاده کردن از یک سنسور ۴۸ مگاپیکسلی به کاهش قیمت این گوشی هوشمند کمک کند تا قیمت آن به هزار و ۷۹۹ یوان چین معادل ۲۵۵ دلار یا ۲۳۵ یورو کاهش پیدا کند. تاثیر استفاده کردن از چنین قابلیت‌هایی باعث خواهد که ما از این به بعد گوشی هوشمند پیش روی Redmi K30i را به عنوان ارزان قیمت‌ترین گوشی ۵G بازار به رسمیت بشناسیم.

اما با این وجود، IT Home اخیرا گزارش جدیدی منتشر کرده است که در آن ادعا می‌کند سایر مشخصات، ویژگی‌ها و قابلیت‌های Redmi K30i همچنان مشابه با Redmi K30 باقی خواهند ماند. این مشخصات شامل استفاده مجدد از قابلیت‌هایی نظیر یک چیپست SD، وجود ۶ گیگابایت حافظه رم به همراه ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی و سایر دوربین‌های این گوشی می‌شوند که یک دوربین ۸ مگاپیکسلی فوق عریض هستند، به همراه یک سنسور تشخیص عمق میدان دید ۲ مگاپیکسلی و همینطور یک دوربین ۵ مگاپیکسلی اختصاصی برای عکاسی در حالت مایکرو.

بر اساس یک سری از اسناد و مدارک داخلی جدید، گوشی هوشمند Redmi Note 9 در ماه ژوئن روانه بازار خواهد شد که آن هم قابلیت پشتیبانی کردن از فناوری اتصالات ۵G خواهد داشت. پیش بینی می‌شود که وقتی این گوشی هوشمند روانه بازار شود، تخت پادشاهی را به عنوان ارزان قیمت‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین گوشی ۵G بازار از Redmi K30i تصاحب کند و تاج و تخت پادشاهی را برای خودش به دست بیاورد و قیمت را حتی از این هم پایین‌تر بیاورد و به هزار و ۵۹۹ یوان چین معادل با ۲۲۵ دلار یا ۲۰۸ یورو کاهش دهد. در هر صورت، به نظر می‌رسد با وجود این که استفاده و پشتیبانی کردن از فناوری اتصالات ۵G در ابتدا تا به حال در انحصار گوشی‌های پرچمدار بازار قرار داشت، اما قیمت استفاده از این فناوری روز به روز در حال کاهش پیدا کردن و عادی شدن است تا عده بیشتری از مردم با بودجه کم نیز بتوانند از سریع‌ترین اتصالاتی که تا به حال وجود داشته، بهره مند شوند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.