بنچمارک Galaxy A02 پردازنده و RAM آن را مشخص کرده است

galaxy a02
galaxy a02

شرکت سامسونگ اخیرا از یکی از گوشی‌های هوشمند پایین رده جدید خودش به اسم Galaxy A02s رونمایی کرده است. اما بر اساس شایعه‌ها و حرف و حدیث‌هایی که در طی چند وقت اخیر مطرح شده است، ظاهرا این شرکت قصد دارد به زودی حتی از این هم یک گوشی هوشمند پایین رده‌تر رونمایی و عرضه کند که قصد دارد اسم آن را Samsung Galaxy A02 بگذارد. اما اکنون یک لیست جدید از بنچمارک گوشی هوشمند پایین رده پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy A02 نیز منتشر شده است که می‌تواند یک نشانه قطعی از این موضوع باشد که سامسونگ قطعا در حال کار کردن بر روی چنین دستگاهی است تا احتمالا آن را به زودی رونمایی و عرضه کند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از مشخصات و ویژگی‌هایی که در طی تست بنچمارک اخیر Samsung Galaxy A02 مشخص و فاش شده است، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

صفحه امتیازهای تست بنچمارک این گوشی هوشمند پایین رده پیش رو از شرکت سامسونگ نشان دهنده این است که این شرکت در حال کار کردن بر روی دستگاهی با شماره مدل و کد SM-A022F می‌باشد. اگر به این شماره مدل دقت کنید، مشاهده خواهید کرد که دقیقا با روند نام گذاری گوشی‌های پایین رده شرکت سامسونگ در این لاین آپ مطابقت دارد و هم تراز با آن‌ها خواهد بود. اگر بخواهیم مقایسه کنیم، مشاهده خواهیم کرد که به عنوان مثال، گوشی هوشمند پایین رده اخیر این شرکت به اسم Samsung Galaxy A02s که پیش از این نیز به آن اشاره کردیم، دارای شماره مدل و کد SM-A025F/DS/G/M بود و با این کد شناخته می‌شد و پس از گذشت مدتی نیز در بازار در دسترس قرار داده شد. البته، باید توجه داشته باشید که حرف آخری که در شماره مدل این دستگاه مشاهده می‌کنید، در هر منطقه فرق می‌کند و بسته به ناحیه‌ای است که در آن عرضه می‌شود. بنابراین، کد جدیدی که در لیست پلتفرم بنچمارک گیری Geekbench مشاهده شده است، می‌تواند نشان از یک گوشی جدید باشد که حتی Galaxy A02 که در اینجا در حال صحبت کردن درمورد آن هستیم هم رده پایین‌تر خواهد بود.

نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد، این است که مقدار محدود مشخصات و ویژگی‌هایی که در حال حاضر درمورد گوشی هوشمند پایین رده پیش روی شرکت سامسونگ وجود دارد، خودش به تنهایی می‌تواند از این نظریه پشتیبانی و حمایت کند و در راستای تایید آن قلمداد شود. بنچمارک Samsung Galaxy A02 نشان می‌دهد که سامسونگ قصد دارد از یک چیپست MediaTek MT6739WW در زیر بدنه این دستگاه استفاده کند تا به عنوان مغز متفکر آن عمل کند. این چیپست، دارای یک پردازنده مرکزی (CPU) چهار هسته‌ای است که از هسته‌های Cortex A53 استفاده می‌کند که حداکثر مقدار توان آن‌ها می‌تواند به فرکانس ۱.۵ گیگاهرتز برسد. این چیپست بر پایه پروسه پردازشی ۲۸ نانومتری طراحی و ساخته شده است. این SoC در سال ۲۰۱۷ تولید و ساخته شده است و دارای قدرت کم‌تر و پایین‌تری از Qualcomm Snapdragon ۴۵۰ می‌باشد که بر پایه پروسه پردازشی ۱۴ نانومتری ساخته شده بود.

مشخصات و ویژگی دیگری که در طی تست بنچمارک گوشی هوشمند پایین رده پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy A02 درمورد آن آشکار شده، این است که کافیک‌ها و مدل‌های مختلف آن نیز با در اختیار داشتن ۲ گیگابایت حافظه RAM آغاز می‌شوند و یک مدل دیگر هم از این گوشی وجود خواهد داشت که با در اختیار داشتن ۳ گیگابایت حافظه رم، کمی آزادی عمل بیشتری به کاربران خود خواهد داد. و در آخر، باید به این موضوع اشاره کنیم که سامسونگ قصد دارد این دستگاه را به همراه اندروید ۱۰ راهی بازار کند تا وقتی که کاربران و مشتریان احتمالی این دستگاه آن را از جعبه خود بیرون می‌آورند، به صورت پیش فرض بر روی آن در دسترس قرار داشته باشد. البته، مجهز بودن این دستگاه به اندروید ۱۰ چندان هم جای تعجب ندارد. زیرا در هر صورت، Galaxy A02 قرار است به عنوان یکی از ارزان قیمت‌ترین و رده پایین‌ترین گوشی‌های هوشمندی که شرکت سامسونگ تا به حال عرضه کرده است، راهی بازار شود و بدیهی است که نمی‌توانیم انتظار زیادی از آن داشته باشیم. به عنوان آخرین نکته نیز باید به این موضوع اشاره کنیم که گوشی هوشمند پایین رده پیش روی Galaxy A02 در این تست بنچمارک موفق به کسب کردن ۱۰۵ امتیاز شده است و در تست چند هسته خود نیز ۳۳۲ امتیاز به دست آورده است.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.