بنچمارک Galaxy A72 4G پردازنده آن را مشخص کرده است

galaxy
galaxy

در حال حاضر از شرکت سامسونگ انتظار می‌رود که در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی از گوشی هوشمند میان رده بعدی خود به اسم Galaxy A72 رونمایی کند. این دستگاه دارای نسخه‌های ۴G و ۵G خواهد بود.

در حال حاضر نسخه‌های ۴G و ۵G گوشی هوشمند میان رده پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy A72 به ترتیب دارای شماره مدل و کد SM-A725F و SM-A726B هستند. خود سازندگان و تولید کنندگان این دستگاه در شرکت سامسونگ تا به حال هیچ چیز خاصی در رابطه با مشخصات و ویژگی‌های اجزای داخلی Galaxy A72 4G یا نسخه ۵G آن اعلام نکرده‌اند و ما از هیچ یک از مشخصاتی که قرار است در این دستگاه وجود داشته باشد، آگاهی نداریم. اما همانطور که از تیتر این مطلب نیز می‌توانید متوجه شوید، نسخه ۴G این دستگاه اخیرا مورد تست بنچمارک قرار داده شده است و پلتفرم Geekbench آن را مورد آزمایش‌ها و تست‌های خود قرار داده است. طبق معمول، یک سری از مشخصات و ویژگی‌های کلیدی این دستگاه در طی پروسه تست بنچمارک آن در پلتفرم Geekbench فاش شده است که در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما در آرادمگ همراه باشید.

اطلاعاتی که در طی پروسه تست بنچمارک گوشی هوشمند میان رده پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy A72 فاش شده است، نشان می‌دهند که نسخه ۴G این دستگاه از نظر نرم افزاری، در زمان عرضه خود به نسخه ۱۱ سیستم عامل گوگل که برای استفاده و به کار بردن در گوشی‌های موبایل هوشمند ساخته و طراحی کرده و اندروید نام دارد، مجهز خواهد بود و علاوه بر این، از ۸ گیگابایت حافظه RAM برخوردار خواهد بود و همچنین یک SoC به اسم Snapdragon 720G که توسط Qualcomm برای استفاده و به کار رفتن در چنین گوشی‌های هوشمند میان رده‌ای طراحی و ساخته شده است، وظیفه فراهم کردن قدرت مورد نیاز کاربران آن را برعهده خواهد داشت. اگر اسم این SoC برایتان آشنا است، باید یادآوری کنیم که سامسونگ پیش از این هم از آن در یکی از گوشی‌های میان رده دیگر خود که مدتی پیش به اسم Samsung Galaxy A52 5G عرضه شده بود نیز استفاده کرده بود و با توجه به این موضوع، می‌توانیم بگوییم که شناخت و آگاهی خوبی از پتانسیل‌های آن دارد.

داده‌های موجود در سیستم دیتابیس پلتفرم بنچمارک گیری Geekbench اطلاعات و جزئیات دیگری به جز مواردی که اشاره کردیم در رابطه با گوشی هوشمند میان رده پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy A72 4G در اختیار ما قرار نداده‌اند. اما یک سری از تصاویری که مدتی پیش از این از نسخه ۵G این مدل منتشر و فاش شده بودند، ما را با طراحی و شکل ظاهری آن آشنا کردند و شناخت خوبی از ظاهر آن در اختیار ما قرار دادند. این تصاویر نشان دادند که دوربین سلفی این گوشی درون یک حفره پانچ هول دایره شکل کوچک در وسطِ قسمت بالایی صفحه نمایش آن قرار دارد و در پنل پشتی بدنه آن نیز ستاپ دوربین‌های چهارگانه آن قرار دارد. انتظار داریم که نسخه ۴G این گوشی نیز دارای طراحی و شکل ظاهری مشابه و یکسانی با نسخه ۵G خود باشد که در تصاویر فاش شده از آن دیده بودیم.

در حال حاضر انتظار داریم که گوشی هوشمند میان رده پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy A72 5G حدود ۵۵۰ تا ۶۰۰ دلار قیمت داشته باشد. و این در حالی است که انتظار داریم نسخه ۴G این دستگاه نیز بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ دلار قیمت داشته باشد. علاوه بر این، مشخصاتی که در طی این چند وقت اخیر در رابطه با این مدل منتشر و فاش شده است، نشان می‌دهند که ما این دستگاه را حداقل در چهار رنگبندی مختلف مشاهده خواهیم کرد که شامل مشکی، آبی، سفید و بنفش خواهند شد. با توجه به این که این دستگاه اکنون مورد تست بنچمارک قرار داده شده است، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که در طی روزها و هفته‌های پیش رو اطلاعات و جزئیات بیشتری در رابطه با مشخصات و ویژگی‌های مختلف آن به دست بیاوریم.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.