تصاویر Galaxy A72 5G برای اولین بار مشاهده شدند

galaxy
galaxy

اگر به خاطر داشته باشید، هفته قبل ما موفق به دیدن گوشی هوشمند میان رده پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy A52 5G در چند تصویر جامع و کامل جدید از این دستگاه شده بودیم که ظاهرا یک سری تصویر رندر شده رسمی به نظر می‌رسیدند که از این دستگاه فاش شده بود.

و اما امروز نوبت به مدل رده بالاتر این دستگاه به اسم Samsung Galaxy A72 5G رسیده است که همین اتفاق برایش رخ دهد. اگر بخواهیم دقیق‌تر اشاره کنیم، امروز اولین تصاویر این دستگاه در اختیار ما قرار داده شده است که ظاهرا به نظر می‌رسد درست مانند A52 5G یک سری تصاویر رندر شده رسمی از این دستگاه هستند که اکنون فاش شده‌اند و در اختیار ما قرار داده شده‌اند و ما هم آن‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا مشاهده کنید. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و دیدن تصاویر جدیدی که امروز از گوشی هوشمند میان رده پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Samsung Galaxy A72 5G فاش شده است، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

Samsung Galaxy A72 5G
Samsung Galaxy A72 5G

همانطور که به احتمال بسیار زیاد تا به حال توانسته‌اید حدس بزنید و اسم این دستگاه نیز به طور کاملا واضح و روشن نشان می‌دهد، این گوشی هوشمند میان رده پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Samsung Galaxy A72 5G قرار است خودش را به عنوان مدل بعدی، نسل جدید و یا نسخه بهبود یافته نسل قبلی آن به اسم Samsung Galaxy A71 5G مطرح کند و در اختیار کاربران قرار داده شود. همانطور که احتمالا تا قبل از این هم می‌توانستید انتظار داشته باشید، زبان طراحی و شکل ظاهری این دستگاه نیز قرار است شباهت بسیار زیادی با مدل رده پایین‌ترین خود که Galaxy A52 5G نام دارد، داشته باشد. به عبارت دیگر اگر بخواهیم دقیق‌تر اشاره کنیم، A72 اساسا به عنوان برادر بزرگ‌تر A52 شناخته خواهد شد. البته، سامسونگ در این دو لاین آپ همیشه زبان طراحی مشترک و بسیار نزدیکی به یکدیگر به کار برده است و به عنوان مثال، در نسل‌های قبلی این دو لاین آپ نیز دیده بودیم که A70 با A50 و A71 با A51 زبان طراحی مشترک و بسیار نزدیکی به یکدیگر در اختیار داشتند و علاوه بر این، تعداد بسیار زیادی از مشخصات و ویژگی‌های مشترک و یکسان دیگری نیز در زیر بدنه آن ‌ها وجود داشت.

شواهد و مدارکی که در حال حاضر از پروژه‌ها و برنامه‌های پیش روی شرکت سامسونگ وجود دارد، به این موضوع اشاره می‌کنند که گوشی هوشمند میان رده پیش روی این شرکت به اسم Samsung Galaxy A72 5G که ما امروز موفق به دیدن اولین تصاویر آن نیز شده‌ایم، ظاهرا قرار است در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی به طور رسمی رونمایی و معرفی شود. این اطلاعات را همان منبعی در اختیار ما قرار داده است که اولین تصاویر Galaxy A72 5G را هم امروز به ما نشان داده است و جدا از بحث امروز، به طور کلی یکی از منابع کاملا معتبر و قابل اطمینان ما برای به دست آوردن اطلاعات مربوط به پروژه‌های پیش روی شرکت سامسونگ نیز به شمار می‌رود. اطلاعات دیگری که این منبع در رابطه با این دستگاه در اختیار ما قرار داده است، نشان می‌دهند که ما باید انتظار داشته باشیم که A72 5G دارای بدنه‌ای از جنس پلاستیک در پنل پشتی خود باشد. اما با این حال، گفته می‌شود که فریم کناری در اطراف بدنه آن از جنس آلومینیوم خواهد بود. اطلاعات دیگری که از Samsung Galaxy A72 5G وجود دارد، به این موضوع اشاره می‌کنند که ما باید شاهد وجود یک صفحه نمایش ۶.۷ اینچی در این دستگاه باشیم که در وسطِ قسمت بالایی آن یک حفره پانچ هولِ دایره شکل کوچک وجود خواهد داشت که همانطور که می ‌توانید حدس بزنید، قطعا محل قرار گیری دوربین سلفی آن خواهد بود.

Samsung Galaxy A72 5G
Samsung Galaxy A72 5G

همانطور که از اولین تصاویر فاش شده از گوشی هوشمند میان رده پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy A72 5G نیز می‌توانید متوجه شوید و ببینید، در پنل پشتی بدنه این دستگاه قرار است چهار دوربین وجود داشته باشد که همه آن‌ها در یک ماژول بزرگ مستطیل شکل زیبا و شیک در کنار یکدیگر چیده شده‌اند و ظاهر چشم نواز و زیبایی نیز به این قسمت از بدنه این دستگاه داده‌اند. با وجود این موضوع، متاسفانه ما هنوز اطلاعات و جزئیات خاصی درمورد مشخصات هیچ یک از دوربین‌های چهارگانه این دستگاه در اختیار نداریم. اما به هیچ وجه غافلگیر نخواهیم شد اگر بشنویم که سامسونگ قصد دارد از یک سنسور ۶۴ مگاپیکسلی به عنوان دوربین اصلی این دستگاه استفاده کند. وجود این سنسور به عنوان دوربین اصلی A72 5G بسیار محتمل است.

با وجود این که در تصاویر فاش شده از گوشی هوشمند میان رده پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Samsung Galaxy A72 5G به طور دقیق قابل اندازه گیری و مشخص نیست، اما شایعه‌هایی که درمورد آن وجود دارد، به این موضوع اشاره می‌کنند که باید انتظار وجود بدنه‌ای با ابعادی به اندازه ۱۶۵ × ۷۷.۴ × ۸.۱ میلی متر در این دستگاه باشیم که با محاسبه کردن برآمدگی ماژول دوربین‌های این گوشی، ضخامت آن تا ۹.۹ میلی متر نیز می‌تواند افزایش پیدا کند. سامسونگ جک ۳.۵ میلی متری برای اتصال هدست سیمی را همچنان در این مدل حفظ خواهد کرد و از نظر امنیت بیومتریک هم، از یک سنسور تشخیص اثر انگشت در این دستگاه استفاده خواهد شد که مانند نسل ‌های قبلی این لاین آپ، در زیر صفحه نمایش آن قرار داده خواهد شد. و در آخر، باید به این موضوع اشاره کنیم که در حال حاضر انتظار می‌رود که نسخه آنلاک این گوشی در ایالات متحده آمریکا با قیمت ۵۹۹ دلار به فروش برسد. احتمالا در طی چند وقت آینده اطلاعات و جزئیات بیشتری درمورد این دستگاه در اختیار ما قرار داده خواهد شد که ما هم این اطمینان خاطر را به شما می‌دهیم که به محض این که این جزئیات را به دست آوردیم، در اسرع وقت شما را در جریان قرار خواهیم داد و این اطلاعات و جزئیات را با شما نیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.