مشخصات دوربین‌های Galaxy A72 مشخص شد

Samsung Galaxy A72 5G
Samsung Galaxy A72 5G

اگر در طی چند روز اخیر آرادمگ را دنبال کرده باشید، قطعا در جریان هستید که روز گذشته تصاویر گوشی هوشمند میان رده پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy A72 فاش شده بودند و ما را برای اولین بار با طراحی و شکل ظاهری این دستگاه آشنا کردند.

اما یکی از نکته‌های قابل توجه و مهمی که این تصاویر فاش شده‌ی تازه از این دستگاه به ما نشان داده بودند، این بود که گوشی هوشمند میان رده پیش روی Samsung Galaxy A72 5G دارای چهار دوربین در پنل پشتی بدنه خود خواهد بود که درون یک ماژول مستطیل شکل بزرگ در این قسمت از بدنه این دستگاه قرار داده شده‌اند. اگرچه جزئیات و مشخصات دوربین‌های این دستگاه در ابتدا و همزمان با منتشر شدن اولین تصاویر آن مشخص نشده بودند، اما اخیرا یک گزارش جدید از سوی یک منبع هلندی به اسم Galaxy Club به انتشار رسیده است که به عنوان یک وبلاگ مستقل فعالیت می‌کند و این ادعا را اکنون مطرح کرده است که گوشی هوشمند میان رده پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy A72 دارای یک سنسور ۶۴ مگاپیکسلی خواهد بود که به عنوان دوربین اصلی این دستگاه در پنل پشتی بدنه آن فعالیت خواهد کرد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از ویژگی‌ها و مشخصات دوربین‌های گوشی هوشمند میان رده پیش روی Galaxy A72 همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما در مجله اینترنتی آرادموبایل همراه باشید.

این گزارش اعلام کرده است که علاوه بر وجود یک سنسور ۶۴ مگاپیکسلی در راس دوربین‌های چهارگانه گوشی هوشمند میان رده پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy A72 در پنل پشتی بدنه آن، یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی نیز قرار است در کنار آن وجود داشته باشد تا به عنوان دوربین فوق عریض این دستگاه عمل کند. اطلاعات فاش شده در رابطه با این موضوع نشان می‌دهند که دو دوربین باقی مانده در پنل پشتی بدنه این دستگاه نیز هر دو دارای یک سنسور ۵ مگاپیکسلی خواهند بود که یکی از آن‌ها به عنوان دوربین ماکرو عمل خواهد کرد و دیگری نیز یک سنسور تشخیص عمق میدان دید برای تار کردن پس زمینه و ایجاد افکت بوکه در عکس‌های پرتره خواهد بود.

اطلاعاتی که در حال حاضر درمورد گوشی هوشمند میان رده پیش روی Samsung Galaxy A72 وجود دارد، به این موضوع اشاره می‌کنند که نسخه ۴G این دستگاه دارای شماره مدل و کد SM-A725F است و این در حالی است که نسخه ۵G این دستگاه نیز با شماره مدل و کد SM-A726B شناخته خواهد شد. منبعی که این اطلاعات را در اختیار ما قرار داده است، عنوان کرده که هر دو نسخه ۴G و ۵G این گوشی در اروپا عرضه خواهند شد و در دسترس قرار داده خواهند شد و انتظار می‌رود که نسخه ۴G آن با قیمتی بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ یورو به فروش برسد و مدل ۵G آن نیز بین ۵۵۰ تا ۶۰۰ یورو قیمت داشته باشد.

همه‌ی این موضوعات در حالی است که خود سازندگان و تولید کنندگان این دستگاه در شرکت سامسونگ هنوز هیچ حرفی تا به حال درمورد نسخه‌های ۴G و ۵G این دستگاه نزده‌اند اما شایعه‌هایی که در رابطه با این موضوع وجود دارند، به این موضوع اشاره می‌کنند که نسخه ۵G این دستگاه دارای صفحه نمایش بزرگی به اندازه ۶.۷ اینچ خواهد بود که سنسور تشخیص اثر انگشت این دستگاه را نیز درون خودش جای داده است و در قسمت پایین آن کار گذاشته شده است. اطلاعات فاش شده درمورد گوشی هوشمند میان رده پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Samsung Galaxy A72 به این موضوع اشاره می‌کنند ضخامت بدنه این دستگاه به ۸.۱ میلی متر خواهد رسید که در صورتی که برآمدگی ماژول دوربین این گوشی که در پنل پشتی بدنه آن قرار دارد را نیز حساب کنیم، تا ۹.۹ میلی متر نیز می‌تواند افزایش پیدا کند. خوشبختانه، شواهد حاکی از این موضوع هستند که سامسونگ قصد دارد جک ۳.۵ میلی متری برای اتصال هدست سیمی را نیز همچنان در این دستگاه حفظ کند.

با توجه به این که امروز ما موفق به آشنا شدن با مشخصات و دوربین‌های گوشی هوشمند میان رده پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy S72 شدیم، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که سایر اطلاعات و مشخصات دیگر این دستگاه برای سایر اجزای داخلی آن نیز به زودی در اختیار ما قرار داده شوند تا ما ایده بسیار خوبی از همه مشخصات آن به دست بیاوریم. در هر صورت، شما می‌توانید اطمینان خاطر کامل داشته باشید که به محض این که اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتری در رابطه با این موضوع و  سایر مشخصات و ویژگی‌های این دستگاه در اختیار ما قرار داده شد، ما تمام سعی خود را به کار خواهیم گرفت تا این اطلاعات را در اسرع وقت در اختیار شما هم قرار دهیم تا در جریان امر قرار بگیرید با این گوشی آشنایی بیشتری کسب کنید.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.