شایعه جدیدی درمورد مشخصات Galaxy Fold 2 منتشر شد

بر اساس یک شایعه جدیدی که اخیرا درمورد مشخصات گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Fold 2 به انتشار رسیده است، ظاهرا به نظر می‌رسد که این دستگاه یک سری بهبودها و پیشرفت‌ها به صفحه نمایش این گوشی نسبت به نسل قبلی آن اضافه خواهد کرد.

ظاهرا به نظر می‌رسد که صفحه نمایش داخلی این گوشی، یک نمایشگر ۷.۵۹ اینچی با رزولوشن ۲۲۱۳ × ۱۶۸۹ پیکسل خواهد بود که ویژگی شاخص و در حقیقت پیشرفت بزرگ آن نسبت به نسل اول این گوشی، قابلیت پشتیبانی کردن از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز خواهد بود. بنابراین، با توجه به این شایعه‌های جدید، می‌توان انتظار داشت که صفحه نمایش این گوشی مورد انتظارِ فوق پیشرفته نسبت به نسل قبلی آن به مقدار قابل توجهی بزرگ‌تر شده باشد و همچنین رزولوشن آن نیز کمی نسبت به قبل پیشرفت پیدا خواهد کرد. اما روی هم رفته، به طور کلی چگالی پیکسل‌های آن تقریبا برابر با نسل اول آن خواهد بود. بنابراین، انتظار می‌رود که تجربه کاربران از کار کردن با صفحه نمایش گوشی هوشمند Samsung Galaxy Fold 2 نباید زیاد متفاوت‌تر از نسل اول آن باشد و حتی به مراتب بهتر و لذت بخش‌تر هم خواهد بود. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این رابطه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

بر اساس شایعه‌های جدیدی که درمورد این گوشی مورد انتظار به انتشار رسیده است، به نظر می‌رسد چیزی که تاثیر مثبت زیادی بر روی حس و حال کاربران از کار کردن با این گوشی خواهد داشت، کنار گذاشته شدن ناچ کناری خواهد بود که به نظر می‌رسد اکنون یک حفره روی صفحه نمایش، جایگزین آن شده است (چرا که به نظر می‌رسد تکنولوژی دوربین زیر صفحه نمایش در حال حاضر هنوز به آمادگی کامل برای به کار برده شدن در این گوشی نرسیده است) و همچنین همانطور که اشاره شد، دارای نرخ تازه سازی بالاتری نیز خواهد بود. علاوه بر این، گفته می‌شود که گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Fold 2 نیز مانند گوشی هوشمند Samsung Galaxy Z Flip دارای شیشه بسیار نازک یا همان UTG (Ultra Thin Glass) روی صفحه نمایش تاشوی این دستگاه خواهد بود. با این وجود، روی این شیشه‌ی فوق نازک یک لایه پلاستیک هم کشیده خواهد شد.

اما یکی از جالب‌ترین موضوعاتی که در این شایعه جدید مطرح شده است، قابلیت پشتیبانی کردن از قلم هوشمند S Pen در گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Fold 2 است که قطعا به طور کلی می‌تواند باعث ارتقاء و پیشرفت تجربه کار کردن با این گوشی به عنوان یک تبلت شود. علاوه بر این، صفحه نمایش بیرونی این دستگاه نیز مدرنیزه خواهد شد و پیشرفت‌ها و تکنولوژی‌های جدید زیادی در آن به کار برده خواهد شد که می‌تواند نسبت به نسل اول این گوشی پیشرفت بزرگی محسوب شود. گفته می‌شود که گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Fold 2 دارای یک صفحه نمایش بیرونی ۶.۲۳ اینچی با رزولوشن ۸۱۹ × ۲۲۶۷ پیکسل خواهد بود که برای دوربین‌(های) سلفی آن نیز یک حفره بر روی صفحه نمایش آن وجود خواهد داشت. بنابراین، این صفحه نمایش از صفحه نمایش ۴.۶ اینچی که در مدل اولیه این گوشی وجود خواهد داشت، بسیار بزرگ‌تر خواهد بود. بنابراین، به طور کلی تجربه کار کردن با گوشی تاشوی بعدی شرکت سامسونگ به شدت بهبود پیدا خواهد کرد؛ مخصوصا اگر قلم هوشمند S Pen نیز به این پکیج اضافه شود.

برخی از صحبت‌هایی که امروز درمورد مشخصات گوشی هوشمند Galaxy Fold 2 مطرح شده است، توسط Ross Young، موسس و مدیر عامل Display Supply Chain Consultants، مطرح شده‌اند. بنابراین، به نظر می‌رسد که قطعا وی ارتباط نزدیکی با خط تولید گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Fold 2 دارد اما با این وجود، چیزی درمورد منبع خود که مشخصات این گوشی را در اختیار او قرار داده، اعلام نکرده است. بنابراین، شاید بهتر باشد هنوز هم این مشخصات را در حد شایعه بدانیم. اما از طرفی دیگر، این اطلاعات و جزئیات جدید با برخی دیگر از شایعه‌های قبلی نیز مطابقت دارند و یا حداقل در یک راستا هستند چرا که پیش از این نیز حرف و حدیث‌هایی درمورد آن‌ها به گوشمان رسیده بود. بنابراین شاید هم تبدیل به واقعیت شوند. در هر صورت، هنوز باید منتظر اطلاعات بیشتری بمانیم.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.