قیمت Galaxy Fold 2 صد دلار کاهش پیدا خواهد کرد – شایعه

در حال حاضر می دانیم که شرکت سامسونگ در حال کار کردن بر روی مدل جدید و بهبود یافته گوشی هوشمند Samsung Galaxy Fold به اسم Fold 2 است که اکنون شایعه های جدیدی درمورد قیمت آن در اختیار ما قرار داده شده است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. اول از همه، گفته می‌شود که قیمت این گوشی نسبت به مدل اولیه آن کاهش پیدا کرد که بسیار تعجب برانگیز است و بعد از آن هم گفته شده که علاوه بر این کاهش قیمت، کیفیت کلی آن نیز از جنبه‌ های مختلف ارتقاء پیدا خواهد کرد. در هر صورت، شما می توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این رابطه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، موضوع از این قرار است که اخیرا Ross Young، از انجمن مشاوران زنجیره تولید صفحه نمایش، اخیرا چند اطلاعات و جزئیات جدید درمورد این گوشی هوشمند پیش رو که در راه است، به اشتراک گذاشته است که اول از همه، با قیمت آن کار خود را شروع می‌کنیم. بر اساس اظهارات وی، قیمت گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Fold 2 چیزی بین هزار و ۷۸۰ تا هزار و ۸۸۰ دلار خواهد بود که اگر بخواهیم با مدل اولیه آن مقایسه کنیم، قیمت آن هزار و ۹۸۰ دلار بود. علاوه بر این، Ross Young اظهار کرده است که این دستگاه در کنار مدل های جدید گوشی های هوشمند سری Samsung Galaxy Note که در حال حاضر به اسم Galaxy Note20 شناخته می شوند، در ماه آگست پیش رو معرفی خواهد شد و همچنین وی انتظار دارد که فروش آن نیز از ماه سپتامیر آغاز شود.

درمورد قابلیت پشتیبانی کردن از قلم هوشمند S Pen نیز در حال حاضر صحبت های ضد و نقیض زیادی وجود دارد. به طوری که عده زیادی اعتقاد دارند که گوشی تاشوی بعدی شرکت سامسونگ قطعا به این قابلیت مجهز خواهد بود و عده دیگری هم وجود دارند که معتقد هستند این طور نخواهد بود. در هر صورت، وجود آن بیشتر ما را خوشحال می کند تا نبودن آن اما هنوز باید برای روشن شدن این موضوع بیشتر صبر کنیم. گفته می شود که صفحه نمایش اصلی این گوشی ۷.۵۹ اینچ اندازه خواهد داشت (صفحه نمایش اصلی مدل قبلی این گوشی ۷.۳ اینچ بود که نشان از احتمال افزایش پیدا کردن اندازه صفحه نمایش در مدل جدید این گوشی دارد). در حال حاضر رزولوشن آن نیز ۱۶۸۹ × ۲۲۱۳ پیکسل عنوان شده است که درست مانند گوشی هوشمند Samsung Galaxy Z Flip توسط محافظی به اسم Ultra Thin Glass پوشش داده خواهد شد. علاوه بر این، در حال حاضر حرف و حدیث‌ هایی درمورد احتمال وجود نرخ تازه سازی صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی هم در این گوشی وجود دارد که هنوز از صحت آن اطمینان نداریم و باید برای مشخص شدن آن بیشتر صبر کنیم.

علاوه بر این، گفته می‌ شود که صفحه نمایش بیرونی این دستگاه نیز بهبود های زیادی پیدا خواهد کرد. یکی از توییت هایی که قبلا Ross Young درمورد این گوشی منتشر کرده بود، اعلام می کرد که صفحه نمایش بیرونی این گوشی ۶.۳ اینچ خواهد بود (که در مدل اولیه آن ۴.۶ اینچ بود و نشان از افزایش زیاد آن در مدل جدید این گوشی می‌ دهد) که دارای رزولوشن ۸۱۹ × ۲۲۶۷ پیکسل خواهد بود و از نرخ تازه سازی ۶۰ هرتز پشتیبانی خواهد کرد و یک حفره هم بر روی آن وجود خواهد داشت که محل قرار گیری دوربین سلفی آن خواهد بود که بهتر است بگوییم محل قرار گیری یکی از دوربین‌ های سلفی این دستگاه خواهد بود زیرا به احتمال زیاد دوربین (یا دوربین های) سلفی دیگری نیز در صفحه نمایش داخلی آن وجود خواهد داشت.

همچنین گفته می شود که دوربین اصلی این دستگاه در پنل پشتی آن نیز به یک سنسور ۶۴ مگاپیکسلی ارتقاء پیدا خواهد کرد که در کنار آن ظاهرا دو دوربین دیگر هم وجود خواهد داشت که یکی از آن ها می تواند دارای یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی باشد و سنسور دیگر نیز احتمالا ۱۶ مگاپیکسل خواهد بود. ظاهرا این طور به نظر می رسد که یک نسخه بازسازی شده از دوربین های سه گانه ای خواهد بود که پیش از این نیز در گوشی های هوشمندی از قبیل Galaxy S20 و Galaxy S20 Plus دیده بودیم. گوشی هوشمند Samsung Galaxy Fold 2 (و یا هر اسم دیگری که قرار است داشته باشد) که اکنون قیمت آن مشخص شده است، دارای قابلیت پشتیبانی از فناوری ارتباطات ۵G خواهد بود. البته این ویژگی برای اولین بار نیست که در این سری به کار برده خواهد شد چرا که یک مدل ۵G از نسخه اولیه این گوشی نیز وجود دارد که Samsung Galaxy Fold 5G نام دارد.

در هر صورت، گفته می شود که شرکت سامسونگ برای پایین آوردن قیمت گوشی هوشمند Samsung Galaxy Fold 2 حافظه آن را نصف خواهد کرد (و آن را به ۲۵۶ گیگابایت خواهد رساند) تا هزینه ساخت آن نیز کاهش پیدا کند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.