Galaxy Note 20 احتمالا دارای چراغ اعلان LED خواهد بود

این روزها می‌بینیم که سازند‌های گوشی‌های هوشمند مجبور هستند به خاطر بزرگ شدن صفحه نمایش محصولاتشان و همچنین کاهش پیدا کردن حاشیه‌ی آن‌ها به حداقل مقدار ممکن، چراغ اعلان LED را از محصولات خود حذف کنند زیرا تقریبا جایی برای کار گذاشته شدن آن‌ها روی نمایشگر گوشی‌ها باقی نمانده است. اما بر اساس جدیدترین شماتیکی که از گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Note 20 به دست ما رسیده است، ظاهرا به نظر می‌رسد که سامسونگ به دنبال این است که در نسل بعدی گوشی‌های پرچمدار خود در سری Note این ویژگی مفید را دوباره به گوشی‌های هوشمند پرچمدار خود بازگرداند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که منبعی به اسم Let’s Go Digital اخیرا اعلام کرده است که شرکت غول پیکر کره‌ای سامسونگ در تاریخ ۱۶ اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی پنج پتنت جدید با اداره ملی مالکیت چین (CNIPA) طراحی کرده است که اکنون خبر آن به بیرون درز کرده است. نکته قابل توجهی که در همه‌ی این پتنت‌ها قابل مشاهده است، این است که همه‌ی آن‌ها حول محور این ایده هستند که حوالی دوربین سلفی Galaxy Note 20 (که خودش درون یک حفره روی صفحه نمایش این گوشی کار گذاشته شده است)، یک اینترفیس گرافیکی کار گذاشته شود که می‌تواند محل چراغ LED اعلان این گوشی باشد.

یک نکته قابل توجه دیگر که در این پتنت‌ها وجود دارد، این است که شرکت سامسونگ توضیح داده است که ناحیه کوچکی که دور دوربین سلفی گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Note 20 وجود دارد، ممکن است به عنوان یک نشانگر برای تعداد زیادی از کارهای مختلف به کار برده شود. برخی از کارهایی که این نشانگر می‌تواند انجام دهد، شامل یک نوار پیشرفت کوچک در هنگام دانلود کردن فایل‌های مختلف و یا یک نشانگر که می‌تواند در هنگام ضبط کردن ویدئو روشن شود، می‌شوند. این نشانگر می‌تواند کاربردهای بسیار زیادی داشته باشد که اگر ایده ساخت و طراحی آن به نتیجه برسد و در گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Note 20 به کار برده شود، می‌تواند بسیار مفید باشد.

همانطور که در تصاویر این مطلب نیز می‌توانید مشاهده کنید، اغلب نمونه‌هایی که از این پتنت‌ها به انتشار رسیده است، نشان می‌دهند که بر روی صفحه نمایش گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Note 20 یک حفره کپسولی شکل وجود دارد که قطعا به معنی این است که این گوشی به احتمال بسیار زیاد می‌تواند دارای دو دوربین برای سلفی گرفتن باشد. به استثنای دو عدد از این طرح‌های کانسپت احتمالی، که دارای ماژول دوربین دایره شکل هستند که نشان می‌دهند به احتمال بسیار زیاد برای یک لاین آپ متفاوت از این محصول در نظر گرفته شده‌اند که می‌تواند Samsung Galaxy Note 20 Lite و یا هر چیز دیگری نام داشته باشد. علاوه بر این، جایگاه دوربین سلفی در تمام این طرح‌های احتمالی در گوشه سمت چپ صفحه نمایش این گوشی است، به جز یکی از این نمونه‌ها که یک ماژول دایره‌ای است و در مرکز صفحه نمایش قرار دارد.

البته ما پیش از این نیز شاهد عرضه شدن گوشی‌های دیگری هم از شرکت سامسونگ بوده‌ایم که دوربین سلفی آن‌ها درون یک حفره کپسولی شکل قرار گرفته باشد و در حقیقت، یک حفره کپسولی شکل بر روی صفحه نمایش آن‌ها وجود داشته باشد که نمونه بارز آن هم یکی از گوشی‌های هوشمند پرچمدار این شرکت بود که Galaxy S10 5G نام داشت و جزو یکی از بهترین و رده بالاترین گوشی‌های سال ۲۰۱۹ نیز به شمار می‌رفت. با وجود این که شرکت سامسونگ به عنوان مثال، در نمونه‌ای که یاد شد از این زبانِ طراحی استفاده کرده بود، اما هر سه مدل از آخرین سری از گوشی‌های پرچمدار آن‌ها به اسم لاین آپ Galaxy S20 فقط دارای یک دوربین سلفی بودند که بر روی حفره دایره شکل آن‌ها قرار داشتند.

اگر این نمونه‌ها و طرح‌های اولیه تبدیل به واقعیت شوند و به تولید انبوه برسند، گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Note 20 اولین گوشی هوشمند بازار خواهد بود که از یک چراغ اعلان LED در اطراف دوربین سلفی خود بهره مند خواهد بود. علاوه بر این، نشان می‌دهد که این گوشی فاقد یک دوربین سلفی در زیر صفحه نمایش خود که شایعه شده بود، خواهد بود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.