خانواده Note ۲۰ و S20 FE به اندروید ۱۱ و One UI ۳ آپدیت شدند

galaxy note
galaxy note

گوشی هوشمند Samsung Galaxy S20 FE در زمانی که مدل‌های اصلی پرچمدارهای سه گانه سامسونگ در لاین آپ سری S20 شروع به دریافت کردن آپدیت اندروید ۱۱ به همراه نسخه ۳.۰ رابط کاربری اختصاصی شرکت سامسونگ به اسم One UI کردند، از آن محروم ماند تا اکنون در کنار خانواده Note ۲۰ آن را دریافت کند.

البته، این موضوع را نیز باید خاطر نشان کنیم که عدم آپدیت شدن گوشی هوشمند Samsung Galaxy S20 FE در کنار مدل‌های اصلی پرچمدارهای سه گانه شرکت سامسونگ در لاین آپ سری S20 به اندروید ۱۱ به همراه نسخه ۳.۰ رابط کاربری One UI این شرکت و عرضه نشدن این آپدیت بزرگ و مهم به طور همزمان برای همه آن‌ها، چندان هم موضوع غافلگیر کننده و غیر قابل انتظاری نبوده است. مخصوصا با توجه به این موضوع که بر اساس زمابندی که پیش از این خود شرکت سامسونگ در رابطه با این موضوع کرده بود و آن را با کاربران خود نیز به اشتراک گذاشته بود، آپدیت شدن Samsung Galaxy S20 FE به این دو نسخه در اصل برای ماه فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی برنامه ریزی شده بود و اصلا از همان ابتدا هم قرار نبود که همزمان با خانواده Galaxy Note ۲۰ این آپدیت را دریافت کند. اما در هر صورت، سامسونگ یک بار دیگر هم باعث غافلگیری ما شده است و در عین ناباوری، در زمانی که ما اصلا انتظارش را نداشتیم، شروع به عرضه کردن آپدیت اندروید ۱۱ به همراه نسخه ۳.۰ رابط کاربری اختصاصی خود به اسم One UI برای کاربران گوشی هوشمند Samsung Galaxy S20 FE که در کشور روسیه قرار دارند، کرده است و آن را در اختیار این دسته از افراد قرار داده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از چند و چون این ماجرا به طور دقیق، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

اگر بخواهیم به طور کاملا واضح و شفاف توضیح دهیم، می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم که این آپدیت برای کاربران گوشی هوشمند Samsung Galaxy S20 FE که در کشور روسیه قرار دارند، دارای شماره فریمور و کد G780FXXU1BTL1 است. اما نکته بسیار مهم دیگری که وجود دارد، این است که این شماره فریمور مختص نسخه ۴G این دستگاه می‌باشد که از یک چیپست Exynos ساخته شده توسط خود شرکت سامسونگ بهره مند شده است. اما از سوی دیگر، به این موضوع نیز باید توجه داشته باشید که شرکت سامسونگ نسخه ۵G این گوشی که از یک چیپست Qualcomm Snapdragon استفاده می‌کند را اصلا در کشور روسیه به فروش نمی‌رساند و این نسخه را در این منطقه عرضه نکرده است. بنابراین، زیاد نباید گیج شوید که این فریمور مربوط به کدام یک از این دو نسخه از این دستگاه است. نکته قابل توجه بعدی، این است که یک دوره زمانیِ آزمایشیِ کوتاه وجود دارد که سامسونگ یک آپدیت جدید را فقط در یک منطقه در دسترس قرار می‌دهد و در صورتی که همه چیز به خوبی انجام شود، مشکل خاص جدیدی وجود نداشته باشد و کاربران از این آپدیت راضی باشند، ضمن برطرف کردن عیب و ایرادهای جزئی که می‌تواند وجود داشته باشد، این آپدیت را در سایر نقاط دیگر دنیا نیز برای کاربران دستگاه مورد نظر در دسترس قرار می‌دهد تا در نهایت در اختیار تمام کاربران این دستگاه که در سراسر دنیا وجود دارند، قرار داده شود.

و این دقیقا همان اتفاقی است که ما شاهد رخ دادن آن در بین اعضای خانواده Note ۲۰ یعنی گوشی‌های هوشمند پرچمدار اخیر شرکت سامسونگ با اسم کامل Samsung Galaxy Note ۲۰ (و نسخه ۵G آن) و همینطور Samsung Galaxy Note ۲۰ Ultra (و نسخه ۵G آن) هستیم. اگر بخواهیم دقیق‌تر اشاره کنیم و بیشتر توضیح دهیم، می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم که دستگاه‌های تحت پوشش شبکه مخابراتی AT&T در ایالات متحده آمریکا اول از همه این آپدیت را دریافت کردند و به اندروید ۱۱ به همراه رابط کاربری One UI ۳.۰ آپدیت شدند و در حال حاضر هم این آپدیت اکنون در اختیار کاربران این دستگاه که در کشور اسلواکی قرار دارند، قرار داده شده است. با توجه به همین یک نکته، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این‌ آپدیت به زودی گسترش پیدا کند و در اختیار سایر کاربران این دستگاه که در کشورهای دیگر و نقاط مختلف دنیا قرار دارند نیز در دسترس قرار داده شود.

این آپدیت علاوه بر به ارمغان آوردن نسخه ۱۱ سیستم عامل گوگل برای گوشی‌های مویایل هوشمند یعنی اندروید ، دارای نسخه ۳.۰ رابط کاربری اختصاصی شرکت سامسونگ برای گوشی‌های موبایل هوشمند این شرکت به اسم One UI هم می‌باشد که دارای بهبودها و پیشرفت‌های بسیار پرشمار و زیادی در زمینه عملکرد و ساز و کارهای آن می‌باشد و علاوه بر این، بهبودها و پیشرفت‌های بسیار زیاد جدید دیگری نیز در طراحی کلی و شکل ظاهری آن ایجاد شده است که می‌تواند تجربه کار کردن با آن را بسیار لذت بخش‌تر و چشم نوازتر از قبل کند. علاوه بر تمام تغییر و تحولات جدیدی که این آپدیت به همراه خود به ارمغان آورده است، دارای آخرین پچ امنیتی در ماه دسامبر هم برای گوشی هوشمند Samsung Galaxy S2 FE و هم خانواده لاین آپ سری Galaxy Note ۲۰ می‌باشد.

در صورتی که دستگاه شما تا به حال به صورت خودکار این آپدیت را برای شما به ارمغان نیاورده است، و هنوز اعلان آن را مشاهده نکرده‌اید، می‌توانید با مراجعه به بخش تنظیمات دستگاه خود به صورت دستی چک کنید که آیا این OTA برای دستگاه شما نیز در دسترس قرار داده شده است یا خیر. در هر حال، ممکن است چند روز طول بکشد تا برای دستگاه شما هم در دسترس قرار داده شود. پس، در مرحله اول باید کاملا صبور باشید. اما در صورتی که نمی‌توانید صبر کنید تا این آپدیت برای شما به صورت خودکار در دسترس قرار داده شود، می‌توانید با مراجعه کردن به این لینک و یا این لینک این فریمور جدید را دانلود کنید و به صورت دستی آن را بر روی دستگاه خود نصب کنید.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.