مشخصات دوربین‌های Galaxy Note20 مشخص شد

در حال حاضر انتظار داریم که شرکت سامسونگ در ماه آگست پیش رو از سری گوشی‌های پرچمدار جدید خودش تحت عنوان لاین آپ Samsung Galaxy Note20 رونمایی کند. اکنون اطلاعاتی درمورد مشخصات دوربین‌های مدل پلاس این سری در اختیار ما قرار داده شده است. با ما همراه باشید.

در حقیقت، انتظار داریم که سامسونگ، Galaxy Note20 و Galaxy Note20 Plus را از این سری به همراه نسل جدید گوشی‌های تاشوی خودش به اسم Samsung Galaxy Fold 2 در ماه آگست رونمایی کند. موضوع قابل توجه این است که اکنون هر چه به ماه آگست و تاریخ رونمایی از این سه گوشی پرچمدار (که البته هنوز تاریخ معرفی دقیق آن‌ها مشخص نشده است) نزدیک‌تر می‌شویم، اطلاعاتی که درمورد آن‌ها منتشر می‌شود نیز دقیق‌تر می‌شوند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و اطلاعات جدیدی که از دوربین Galaxy Note 20 به انتشار رسیده است، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، موضوع از این قرار است که منبع معتبری به اسم IceUniverse در شبکه‌های اجتماعی توییتر و Weibo اطلاعات جدیدی درمورد مشخصات دوربین‌های Galaxy Note20 Plus در اختیار ما قرار داده است. بر اساس این منبع که سابقه خوبی هم در زمینه فاش کردن اطلاعات گوشی‌های مختلف قبل از رونمایی رسمی آن‌ها دارد، گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Note20 Plus دارای یک سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی خواهد بود که به عنوان دوربین اصلی این گوشی عمل خواهد کرد. علاوه بر این، اعلام کرده که سنسور ToF نیز جای خودش را به یک سنسور فوکوس لیزری خواهد داد که می‌تواند به کمک دوربین اصلی بیاید.

گفته می‌شود که سنسور دوربین اصلی این گوشی، یک سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی Samsung Bright HM1 با اندازه‌ی ۱/۱.۳۳ اینچ خواهد بود که اگر درست باشد، دقیقا همان سنسوری است که در دوربین گوشی هوشمند Samsung Galaxy S20 Ultra نیز به کار گرفته شده بود. همچنین سنسور فوکوس لیزری جدیدی که اکنون به گوشی پرچمدار بعدی شرکت سامسونگ اضافه شده است، به جای این که دارای یک سنسور ثابتِ ToF باشد که وظیفه آنالیز کردن پیش زمینه و پس زمینه را بر عهده داشت، می‌تواند به کمک دوربین اصلی این گوشی بیاید.

همچنین در مشخصات جدیدی که از دوربین‌های Galaxy Note20 Plus به انتشار رسیده است، گفته می‌شود که سنسوری که در پشت لنز فوق عریض این گوشی قرار داده شده است، یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلیِ ISOCELL Fast 2L3 خواهد بود که دارای PDAF خواهد بود و ۱/۲.۵۵ اینچ نیز اندازه خواهد داشت. بر اساس منبعی که اقدام به منتشر کردن این اطلاعات کرده، در این گوشی یک لنز دوربین پریسکوپی نیز وجود خواهد داشت اما یک سنسور ۱۳ مگاپیکسلیِ Samsung Slim 3M5 در اختیار خواهد داشت. اعداد و ارقام رسمی اعلام می‌کنند که این دوربین ۱/۳ اینچ خواهد بود اما Universe ICE اعلام کرده که ۱/۳.۴ اینچ خواهد بود.

با توجه به در اختیار داشتن یک سنسور کوچک‌تر در مقایسه با Galaxy S20 Ultra، مشخصات جدید دوربین‌های Galaxy Note20 Plus نشان می‌دهند که دوربین اصلی این گوشی قابلیت زوم ۵۰ برابری خواهد داشت که نشان می‌دهد قدرت زوم آن نصف S20 Ultra است اما شاید وضوح و شفافیت بیشتری داشته باشد. در هر صورت، همانطور که در گذشته نیز اعلام کرده بودیم، سامسونگ به دنبال این نیست که دوربین Galaxy Note20 Ultra مانند S20 Ultra دارای زوم ۱۰۰ برابری باشد.

همانطور که در ابتدای این مطلب نیز به این موضوع اشاره کردم، با توجه به این که در حال نزدیک شدن به ماه آگست و رونمایی از سری نوت ۲۰ هستیم، این روزها بحث این سری بسیار داغ شده است و هر روز حرف و حدیث‌های جدیدی درمورد آن‌ها به گوش می‌رسد و در این میان، ممکن است مانند امروز یک سری از مشخصات آن‌ها نیز اعلام شوند. در هر صورت، بر اساس تعدادی از همین حرف و حدیث‌ها، گفته می‌شود که گوشی هوشمند پیش روی Galaxy Note20 Plus که امروز اطلاعاتی درمورد دوربین‌های آن را در اختیارتان قرار دادیم، به یک چیپست Exynos 992 مجهز خواهد بود که یک مدل آپدیت شده است که بر اساس پروسه پردازشی ۵ نانومتری توسعه پیدا کرده است. علاوه بر این، این روزها تعداد زیادی از تصاویر رندر شده‌ی این سری هم به انتشار رسیده است که احتمالا تعدادی از آن‌ها را تا به حال دیده‌اید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.