مشخصات دوربین‌های سری S21 به طور کامل فاش شد

S21 Ultra
s21 ultra

تا به حال شایعه‌های بسیار پرشمار و مختلف زیادی از سخت افزار و مشخصات دوربین‌های گوشی‌های پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ در لاین آپ سری Galaxy S21 منتشر شده است که شناخت بسیار خوبی از آن‌ها به ما داده‌اند.

اما تفاوتی که مشخصات جدیدی که امروز درمورد دوربین‌های سری Galaxy S21 منتشر شده، با گذشته دارد، در این است که این بار یکی از منابع کاملا قابل اطمینان و معتبر ما به اسم Evan Blass که سابقه بسیار درخشان و خوبی در منتشر و فاش کردن چنین اطلاعاتی در گذشته از خودش به جای گذاشته است، اخیرا اقدام به اشتراک گذاری تصاویر اینفوگرافی رسمی از دوربین‌های گوشی‌های پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ در لاین آپ سری Galaxy S21 کرده است که مشخصات بسیار دقیق و خوبی از آن‌ها در اختیار ما قرار می‌دهند. مشخصات جدیدی که امروز درمورد دوربین‌های گوشی‌های پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ در لاین آپ سری Galaxy S21 در اختیار ما قرار داده شده است، تمام اطلاعات و مشخصات دیگری که تا به حال در رابطه با این ویژگی در این خانواده منتشر شده است را تایید می‌کنند و در عین حال هم به صورت کاملا مختصر، مفید و خلاصه شده در اختیار ما قرار می‌دهند. البته، موضوع کوچکی که وجود دارد، این است که باید توجه داشته باشید که مشخصات ذکر شده در اینفوگرافی‌های ذکر شده، به زبان ایتالیایی نوشته شده است. اما با توجه به این که این روزها با وجود ابزارهای مختلفی که وجود دارد که کار ترجمه را راحت‌تر از هر زمان دیگری در گذشته کرده‌اند، موضوع چندان مهمی نیست که به چه زبانی نوشته شده باشند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از مشخصات دوربین‌های گوشی‌های هوشمند پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ که اخیرا در اختیار ما قرار داده شده است، همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما در مجله اینترنتی آرادمگ همراه باشید.

S21
مشخصات دوربین‌های Samsung Galaxy S21 5G

با توجه به تصاویر اینفوگرافی جدیدی که اخیرا درمورد مشخصات و ویژگی‌های موجود در دوربین‌های گوشی‌های هوشمند پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ در لاین آپ سری Galaxy S21 و مشخصات آن‌ها در اختیار ما قرار داده شده است، می‌توانیم بگوییم که اساسا شرکت سامسونگ یک تجدید نظر کلی در ستاپ دوربین‌های اعضای این خانواده ایجاد کرده است. اما در بین مدل‌های سه گانه موجود در لاین آپ این سری، بیشترین تغییر ایجاد شده را می‌توانیم در رده بالاترین و گران قیمت‌ترین عضو این خانواده یعنی گوشی موبایل هوشمند Samsung Galaxy S21 Ultra 5G شاهد باشیم که این بار یک دوربین تله فوتوی معمولی که تا به حال در تعداد زیادی از گوشی‌های موبایل هوشمند پرچمدار از برندهای دیگر هم دیده بودیم و شناخت تقریبا کامل و خوبی از آن داریم را در ترکیب با یک دوربین زوم پریسکوپی قرار داده است که به مراتب قدرت زوم اپتیکال بسیار بیشتری نسبت به دوربین تله فوتوی معمولی این گوشی در اختیار کاربران احتمالی و علاقه مندان به آن قرار می‌دهد. البته، موضوع بسیار قابل توجه و مهمی که وجود دارد، این است که اندازه فاصله کانونی آن‌ها در این لیست‌ها ذکر نشده است اما احتمالا می‌توانیم انتظار داشته باشیم که حداقل دوربین پریسکوپ موجود در پنل پشتی بدنه گوشی فوق مدرن و پیشرفته Samsung Galaxy S21 Ultra 5G قادر به ارائه کردن زوم اپتیکال ۱۰ برابری باشد.

این امر، برای گشودگی دهانه دیافراگم تاریک‌تر هم توجیه مناسب و خوبی است. در رابطه با این موضوع نیز باید اشاره کنیم که اطلاعات و مشخصات فاش شده از دوربین‌های گوشی‌های هوشمند پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ در لاین آپ سری Galaxy S21 از این امر حکایت دارند که دوربین پریسکوپ رده بالاترین مدل این خانواده یعنی گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy S21 Ultra 5G که قدرت ارائه کردن زوم اپتیکال ۴ برابری در اختیار دارد، دارای گشودگی دهانه دیافراگم f/ ۳.۵ است که اگر بخواهیم مقایسه کنیم، آخرین گوشی هوشمند پرچمدار رده بالایی که از شرکت سامسونگ عرضه شده است، یعنی Galaxy Note ۲۰ Ultra 5G دارای قدرت انجام بزرگ‌نمایی ۵ برابری است و علاوه بر این، دارای گشودگی دهانه دیافراگم f/ ۳.۰ است. در هر صورت، اطلاعاتی که در رابطه با این موضوع منتشر و فاش شده است، به این موضوع اشاره می‌کنند که لنز دومین دوربین تله فوتو قادر به ارائه کردن زوم اپتیکال ۳ برابری خواهد بود.

S21
مشخصات دوربین‌های Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

اما این تصاویر اینفوگرافی منتشر و فاش شده از از مشخصات دوربین‌های سری Galaxy S21 آنقدرها هم که فکر می‌کنید، جامع و کامل نیستند. در رابطه با این امر، می‌توانیم بگوییم که یکی دیگر از ویژگی‌ها و مشخصاتی که در این تصاویر فاش شده‌ی اینفوگرافیک قابل دیدن نیست، نوع سنسور به کار رفته در دوربین مدل‌های سه گانه لاین آپ این سری است. دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی که سامسونگ قرار است در رده بالاترین مدل لاین آپ این سری به اسم Galaxy S21 Ultra 5G از آن استفاده کند، به احتمال زیاد دارای یک سنسور نسل جدید خواهد بود که شاید HM2 باشد. البته، این احتمال هم وجود دارد که این سنسور، HM3 باشد که هنوز باید به طور رسمی رونمایی و معرفی شود. اما نکته قابل توجه و مهمی که در رابطه با این موضوع وجود دارد، این است که بر اساس شایعه‌ها و حرف و حدیث‌های مختلف و زیادی که در طی چند وقت اخیر در رابطه با این موضوع منتشر و فاش شده است، استفاده سامسونگ از یک سنسور HM2 احتمال بیشتری نسبت به سایر گزینه‌های دیگر دارد.

اما از سوی دیگر، مدل‌های پایه لاین آپ این سری در گوشی‌های هوشمند پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ وجود دارند که Galaxy S21 5G و همینطور Samsung Galaxy S21 Plus 5G نام دارند. رزولوشن و گشودگی دهانه دیافراگم این دو مدل برای جذب نور، مشابه و یکسان با دوربین‌هایی است که شرکت سامسونگ در نسل قبلی آن‌ها در لاین آپ سری Galaxy S20 به کار برده بود. اگر بخواهیم توضیحات کاملا دقیق و جامع و کاملی در رابطه با این امر در اختیار شما قرار دهیم، می‌توانیم بگوییم که تنها تفاوت قابل توجه و مهمی که اکنون در آن‌ها ایجاد شده، این است که دوربین Depth Vision که این شرکت سال گذشته در مدل میانه لاین آپ این سری یعنی گوشی موبایل هوشمند Samsung Galaxy S21 Plus 5G به کار برده بود، اکنون در نسل جدید آن از پنل پشتی بدنه این گوشی حذف شده است. علاوه بر این، همانطور که در رده بالاترین مدل موجود در لاین آپ این سری که دارای پسوند Ultra می‌باشد هم همینطور است، به احتمال بسیار زیاد شرکت سامسونگ گوشی‌های پرچمدار رده بالای پیش روی خود که در آینده نزدیک قرار است رونمایی و معرفی شوند را به سنسورهای جدیدی مجهز خواهد کرد. و همچنین، به لطف مجهز بودن آن‌ها به چیپست‌های بسیار قدرتمند و رده بالای پرچمداری به اسم Exynos ۲۱۰۰ و Snapdragon ۸۸۸، سامسونگ اکنون قادر به پیاده سازی و اجرای حقه‌ها و راهکارهای بسیار کاربردی جدیدی در سیستم پردازش تصاویر در دوربین‌های آن‌ها شده است که درهای زیادی را به سوی خلاقیت و نوآوری برای آن‌ها گشوده است. با توجه به این موضوع، هنوز هم می‌توانیم انتظار داشته باشیم که دوربین‌های موجود در سری Galaxy S21 از شرکت سامسونگ قادر به ارائه کردن پیشرفت و بهبودهای بیشتری در کیفیت و خروجی تصاویر باشند.

S21
مشخصات دوربین‌های Samsung Galaxy S20 5G

بر اساس اعلام رسمی خود شرکت سامسونگ ، باید منتظر باشیم تا این شرکت در تاریخ ۱۴ ژانویه برابر با ۲۵ دی ماه سال جاری هجری شمسی از گوشی‌های پرچمدار پیش روی خود در لاین آپ سری Galaxy S21 رونمایی کند.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.