فروش Galaxy Z Flip در ماه مارس رضایت بخش بود

Galaxy Z Flip
Galaxy Z Flip

بر اساس آمار و ارقام جدیدی که از فروش برخی از گوشی‌های شرکت سامسونگ به دست ما رسیده است، ظاهرا به نظر می‌رسد که گوشی هوشمند Galaxy Z Flip (که در میانه ماه فوریه گذشته روانه بازار شده بود) فروش بهتری از اولین گوشی تاشوی این شرکت دارد.

بر اساس آمار و ارقام جدیدی که در این زمینه در اختیار ما قرار داده شده است، گوشی هوشمند Samsung Galaxy Z Flip از این شرکت، ۲۳۰ هزار دستگاه فقط در ماه مارس فروش داشته است که نشان از رشد ۵۶.۱ درصدی آمار فروش این گوشی تنها در ماه فوریه می‌دهد. اگر بخواهیم یک مقایسه مختصر داشته باشیم، شرکت سامسونگ در طول کل سال ۲۰۱۹ میلادی، فقط موفق به فروش ۴۰۰ هزار دستگاه از اولین گوشی تاشوی خود یعنی Samsung Galaxy Fold شده بود. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

به طور کلی، آمار و ارقام فروش شرکت غول پیکر کره‌ایِ سامسونگ از گوشی هوشمند Samsung Galaxy Z Flip نشان می‌دهد که این غول دنیای فناوری و تکنولوژی هنوز هم به عنوان یک دستگاه پول ساز عظیم الجثه به کار خودش همچنان ادامه می‌دهد حتی علیرغم این که آخرین سری از گوشی‌های پرچمدار آن‌ها به اسم لاین آپ سری Galaxy S20 آنچنان که باید و شاید، عملکرد تاثیر گذار و شگفت انگیزی در زمینه فروش ندارند. در این رابطه، می‌توانم به این نکته اشاره کنم که فقط از جهت مقایسه‌ی دو سری آخر گوشی‌های پرچمدار شرکت سامسونگ در سری Galaxy S می‌توان گفت که بر اساس یک گزارش رسمی که از کشور کره جنوبی منتشر شده است، فروش این سری در آخرین لاین آپِ آن (یعنی سری Galaxy S20) به طور کلی ۳۵ درصد نسبت به لاین آپ سری Galaxy S10 افت کرده است.

در حالی که قوانین سفت و سخت قرنطینه و محدودیت‌های شدید و رفت و آمدهای مردم در کشورهای مختلف سراسر دنیا قطعا تاثیر بسیار زیادی بر روی این کاهش فروش داشته است، اما به طور کلی نیز فروش کلی گوشی‌های هوشمند شرکت سامسونگ که قطعا Samsung Galaxy Z Flip هم جزو آن‌ها بوده است، ۲۲.۴ درصد کاهش پیدا کرده است که نشان از یک سقوط آزاد و وخیم می‌دهد اما باز هم افت آن به اندازه‌ای که فروش سری گوشی‌های پرچمدار این شرکت افت کرده است، وخیم نیست. در مجموع، شرکت سامسونگ در ماه مارس گذشته موفق به فروش ۸۹.۴۶ میلیون دستگاه گوشی هوشمند شده است که این آمار در مقایسه با ماه فوریه، نشان از افت ۴.۳ درصدی می‌دهد.

در این میان، شرکت اپل هم که مثل رقیب کره‌ای خود یعنی سامسونگ وابسته به بازار کشورهای غربی است و در این مناطق مشتریان بیشتری در مقایسه با کشورهایی نظیر هند و چین دارد، در ماه مارس با افت ۲۳.۴ درصدی در فروش محصولات خودش در مقایسه با ماه مارس سال ۲۰۱۹ میلادی مواجه بوده است و در این مدت ۱۰.۴ میلیون دستگاه گوشی به فروش رسانده است. این تقریبا یک چهارم کم‌تر از فروشی است که آن‌ها در ماه فوریه تجربه کرده بودند. در عین حال، بد نیست در اینجا به جز میزان فروش گوشی Samsung Galaxy Z Flip و سایر گوشی‌های شرکت سامسونگ، به وضعیت برخی دیگر از شرکت‌های فعال نیز رسیدگی کنیم و آن‌ها را هم مورد بررسی قرار دهیم. یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سازنده و فروشنده گوشی‌های هوشمند در کشور چین به اسم Huawei، اخیرا علائمی از ریکاوری شدن از خودش نشان داده است زیرا آمار و ارقامی که از گزارش‌های مالی اخیر آن‌ها به دست آمده است، نشان می‌دهند که فروش گوشی‌های هوشمند این شرکت غول پیکر چینی که بزرگ‌ترین سازنده فعال در حوزه گوشی‌های موبایل در کشور چین به شمار می‌رود، ۲۶.۶ درصد در مقایسه با ماه گذشته رشد کرده است که دلیل بزرگ اصلی آن هم این است که بازار اصلی فروش آن، یعنی کشور چین، کم کم در حال ریکاوری شدن و برگشتن به شرایط عادی خود پس از مدت زیادی قرنطینه و تعطیلی می‌باشد.

با این وجود، همیشه هم شانس با سامسونگ یار نیست. زیرا بازارهای اصلی فروش محصولات آن در ماه آوریل نیز همچنان در تعطیلی کامل به سر می‌بردند و همین امر نیز موجب کاهش فروش گوشی‌های مختلف این شرکت از جمله Galaxy Z Flip شده است. بر اساس گزارش‌هایی که در طی این چند وقت اخیر منتشر شده، آن‌ها انتظار دارند که در طی ماه‌های آینده، وضعیت حتی از این که هست هم هنوز بدتر و وخیم‌تر شود. در هر صورت، باید صبر کنیم و ببینیم وضعیت در ماه‌های آینده چطور پیش خواهد رفت. در هر حال، شما همیشه می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این رابطه، همچنان با ما همراه بمانید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.