Galaxy A42 می‌تواند قیمت گوشی‌های ۵G سامسونگ را کاهش دهد

از لحاظ تجاری، بیش از یک سال پیش بود که شرکت سامسونگ به عنوان اولین سازنده و تولید کننده گوشی‌های موبایل هوشمند در سراسر دنیا، یک گوشی جدید عرضه کرد که دارای قابلیت پشتیبانی از فناوری اتصالات نسل بعدی به اسم ۵G بود.

با توجه به این موضوع، کاملا منطقی بود که انتظار داشته باشیم این شرکت غول کره‌ای پس از گذشت مدتی، این بخش از بازار تازه‌ی گوشی‌های هوشمند را در طی سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی از آن خودش کند. همانطور که احتمالا در جریان هستید، مدتی پیش شرکت سامسونگ به عنوان بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین سازنده گوشی های هوشمند مجهز به فناوری اتصالات ۵G در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی برگزیده شد. در ادامه این مطلب نیز همچنان با آرادمگ همراه باشید.

شرکت سامسونگ تا به حال گوشی‌های ۵G زیادی راهی بازار کرده است که در بین آن‌ها دو مدل مجهز به فناوری اتصالات ۵G در سری Galaxy Note 10 وجود دارد که در پاییز سال گذشته میلادی راهی بازار شدند، سه مدل از آن‌ها در لاین آپ پرچمدار سری Galaxy S20 قرار دارند که در بهار سال جاری عرضه شدند و علاوه بر آن‌ها، یک مدل ۵G دیگر به اسم Galaxy S10 نیز وجود داشت که از نظر محبوبیت و فروش، از تمام مدل‌های دیگری که نام برده شد، به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کرد.

البته، تمام گوشی‌های ۵G که سامسونگ تا به حال عرضه کرده است نیز چنین مدل‌های پرچمداری نبوده‌اند که دارای قیمت‌های بسیار زیادی باشند. زیرا این شرکت در کنار آن‌ها، در ماه سپتامبر گذشته بود که یک مدل میان رده‌ی مجهز به این فناوری نیز راهی بازار کرد که Galaxy A90 5G نام داشت که از سایر مدل‌هایی دیگری که نام برده شد، قیمت بسیار کم‌تری داشت. به دنبال آن، سامسونگ این روند را همچنان ادامه داد و گوشی‌های میان رده بیشتری را به این فناوری پیشتاز مجهز کرد که برخی از آن‌ها شامل مدل‌های ۵G گوشی های Galaxy A51 به همراه Galaxy A71 می‌شوند که به طور قابل توجهی دارای قیمت کم‌تری نسبت به سایر مدل‌هایی که نام برده شد، می‌باشند.

اما در حال حاضر عده بسیار زیادی از مردم انتظار دارند که این شرکت در آینده‌ای نزدیک با مدل‌هایی نظیر Galaxy A42 که حتی از این هم دارای قیمت‌های کم‌تری هستند، شمار گوشی‌های مجهز به فناوری اتصلات ۵G خود را افزایش دهد. همانطور که نام این گوشی نیز نشان می‌دهد، یکی از اعضای  خانواده گوشی‌های میان رده سری Galaxy A از شرکت سامسونگ خواهد بود که برای عرضه شدن در سال ۲۰۲۱ میلادی در نظر گرفته شده است که پس از عرضه شدن مدل ۴G LTE گوشی هوشمند Galaxy A41 راهی بازار خواهد شد که مدل پایه آن همین چند ماه پیش، عرضه شده بود.

جالب است که اعضای منبع ما به اسم Sam Mobile که این اطلاعات را در اختیار ما قرار داده‌اند، موفق به پیدا کردن کدی که نشان از وجود یک نسخه‌ی بدون ۵G از گوشی Galaxy A42 داشته باشد، نشده‌اند. اما علیرغم این موضوع، ما هنوز هم انتظار داریم که این گوشی هم دارای یک مدل ۴G LTE باشد و هم یک مدل ۵G. در حال حاضر، فقط کد مدل ۵G گوشی هوشمند پیش روی Galaxy A42 پیدا شده است که ظاهرا SM-A426B می‌باشد. گفته می‌شود که این گوشی ممکن است در مدل پایه خود دارای ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی باشد که این مقدار در مدل قبلی این دستگاه به اسم Galaxy A41 که امسال عرضه شده است، ۶۴ گیگابایت بود.

متاسفانه، در حال حاضر سایر مشخصات و جزئیات گوشی هوشمند پیش روی Galaxy A42 5G نامشخص باقی مانده است و ما حتی درمورد این که آیا این گوشی به صورت جهانی هم عرضه خواهد شد یا خیر، هنوز اطلاعاتی در اختیار نداریم. اما گوشی‌های ۵G میان رده دیگری از شرکت سامسونگ در حال حاضر وجود دارد که تا عرضه شدن Galaxy A42 می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید. یکی از آن‌ها Galaxy A71 است که با قیمت حدود ۶۰۰ دلار می‌توانید آن را تهیه کنید و یکی دیگر از آن‌ها نیز Galaxy A51 5G می‌باشد که با قیمت ۵۰۰ دلار در دسترس قرار دارد. با این وجود، اگر خبر وجود داشتن Galaxy A42 5G در سال ۲۰۲۱ حقیقت داشته باشد، می‌توانیم منتظر باشیم که با قیمت ۴۰۰ دلار (و یا حتی کم‌تر) راهی بازار شود. با وجود این که شرکت‌هایی نظیر هوآوی و شیائومی گوشی‌های ۵G مقرون به صرفه‌تری دارند که قیمت آن‌ها حتی به ۲۵۰ دلار نیز می‌رسد، اما Galaxy A42 5G با قیمت احتمالی ۴۰۰ دلار، ارزان‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین گوشی ۵G خواهد بود که سامسونگ تا به حال عرضه کرده است.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.