Galaxy Note ۱۰ در حال آپدیت به اندروید ۱۱ و One UI ۳.۰ است

galaxy note
Samsung Galaxy Note10+; Samsung Galaxy Note10

به دنبال عرضه شدن آپدیت نسخه ۳.۰ رابط کاربری شرکت سامسونگ برای گوشی‌های موبایل هوشمند این شرکت به اسم One UI که بر پایه اندروید ۱۱ طراحی و ساخته شده است، برای گوشی‌های هوشمند این شرکت در لاین آپ سری Galaxy Note ۲۰ و S20، اکنون نوبت به Galaxy Note ۱۰ رسیده.

در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که در حال حاضر شرکت سامسونگ در حال عرضه کردن نسخه پایدار و نهایی اندروید ۱۱ به همراه نسخه ۳.۰ رابط کاربری خود برای گوشی‌های موبایل هوشمند این شرکت به اسم One UI برای آن دسته از کاربران گوشی‌های هوشمند Samsung Galaxy Note ۱۰ و Note ۱۰ Plus است که در کشورهای اروپایی به سر می‌برند و در این مناطق، از این دو دستگاه استفاده می‌کنند. با توجه به این موضوع، احتمالا می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این آپدیت به زودی برای سایر کاربران این دو گوشی که در نقاط دیگر دنیا قرار دارند نیز در دسترس قرار داده شود. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از چند و چون این ماجرا به طور دقیق، همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما در مجله اینترنتی آرادمگ همراه باشید.

در حال حاضر کاربران گوشی هوشمند Samsung Galaxy Note ۱۰ که در کشور آلمان به سر می‌برند، می‌توانند دستگاه خود را به آخرین نسخه موجود از فریمور آن که اکنون در حال عرضه شدن برای کاربران آن می‌باشد، آپدیت کنند. این فریمور دارای شماره بیلد N97xFXXU6ETLL است و علاوه بر تغییر و تحولات بسیار گسترده و زیادی که اندروید ۱۱ و One UI ۳.۰ با خودشان به ارمغان می‌آورند، آخرین پچ امنیتی که مربوط به ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی می‌شود را نیز در اختیار کاربران این دستگاه قرار می‌دهد. در حقیقت، اگر بخواهیم بر اساس نقشه راه (roadmap) قبلی که شرکت سامسونگ برای عرضه One UI ۳.۰ برای دستگاه‌های مختلف خود عرضه کرده بود صحبت کنیم، این آپدیت یک ماه زودتر از برنامه قبلی خود که قرار بود عرضه شود، در دسترس قرار داده شده است. گزارش‌هایی که از کاربران گوشی‌های هوشمند Samsung Galaxy Note ۱۰ و Note ۱۰ Plus منتشر شده است، از این موضوع حکایت دارند که این آپدیت جدید در حال حاضر فقط در اختیار کاربران این دو دستگاه که در کشور آلمان قرار دارند، داده شده است. اما همانطور که می‌توانید حدس بزنید، قطعا در طی چند روز آینده در اختیار تعداد بیشتری از کاربران این دو دستگاه در سایر کشورهای اروپایی و همچنین سراسر دنیا قرار داده خواهد شد.

همانطور که پیش از این هم در این مطلب یک اشاره جزئی و کوتاه کردیم، می‌توانید از این آپدیت انتظار داشته باشید که تمام ویژگی رایج و معمول که در آپدیت‌های اندروید ۱۱ و همینطور One UI ۳.۰ وجود دارد را در آن پیدا کنید. از این دست می‌توانیم به حباب‌های چت، بخش جدید برای مکالمات در نوار اعلان، دسترسی‌ها و مجوزهایی که فقط یک بار به اپ‌ها داده می‌شوند و همچنین یک سری بهبودها و پیشرفت‌های جدید دیگر در بخش‌های دیگر گوشی‌های مجهز به این آپدیت، از جمله ایجاد تغییر و تحولات جدید در کیبورد استوک و پیشفرض اندروید اشاره کنیم. اگر شما هم جزو کاربران Samsung Galaxy Note ۱۰ و Note ۱۰ Plus که پرچمدارهای شرکت سامسونگ در لاین آپ این سری در سال ۲۰۱۹ میلادی بودند، هستید، لطفا در بخش نظرات این مطلب به ما اعلام کنید که آیا موفق به دریافت کردن این آپدیت شده‌اید یا خیر.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.