سامسونگ برای اولین بار در ۹ سال گذشته، کم‌تر از ۳۰۰ میلیون گوشی به فروش رسانده است

سامسونگ
سامسونگ

بر اساس یک گزارش جدید که از کشور کره جنوبی منتشر شده است، شرکت سامسونگ در سال ۲۰۲۰ موفق نشده که مجموع فروش گوشی‌های خود را به رقم ۳۰۰ میلیون دستگاه برساند. این اتفاق در طی ۹ سال اخیر برای این شرکت بی سابقه بوده است.

تخمین زده شده است که این غول کره‌ای دنیای گوشی‌های موبایل هوشمند و تعداد بسیار زیادی از فناوری‌های دیگر مدرن روز دنیا، به احتمال زیاد به رکورد فروش ۲۷۰ میلیون گوشی در سال ۲۰۲۰ دست پیدا کرده است. پس اگر کسب و کار شما هم در سال ۲۰۲۰ با ضرر و زیان‌های سنگین و زیادی مواجه شده است، وقتی که بشنوید سامسونگ هم دچار همین وضعیت شده و از شیوع بیماری کرونا آسیب دیده است، حداقل شاید کمی تسکین پیدا کنید. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در رابطه با این موضوع و آمار و ارقام فروش این غول کره‌ای دنیای فناوری، همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما در مجله اینترنتی آرادمگ همراه باشید.

در پایان سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ میلادی، شرکت سامسونگ به طور رسمی تایید کرد که موفق به فروش ۱۸۹ میلیون دستگاه گوشی موبایل هوشمند به فروشگاه‌های سراسر دنیا شده است که با توجه به وجود پاندمی ویروس کرونا که شرکت‌ها و کسب و کارهای بسیار بسیار زیادی را مجبور به ورشکستگی کرد، باز هم رقم کاملا قابل قبول و خوبی به شمار می‌رفت. نکته قابل توجه و بسیار مهمی که وجود دارد و شما هم حتما باید از آن آگاهی داشته باشید، این است که شرکت سامسونگ قصد دارد در سال ۲۰۲۱ میلادی با گسترش دادن تعداد گوشی‌های هوشمند میان رده و ارزان قیمت مجهز به نسل پنجم فناوری اتصالات شبکه، موسوم به ۵G، و همچنین پروموت کردن بیشتر لاین آپ مدل‌های تاشوی گوشی‌های هوشمند خود، به رکورد فروش ۳۸۷ میلیون دستگاه گوشی موبایل دست پیدا کند.

در رابطه با این هدف (به فروش رساندن ۳۰۷ میلیون گوشی موبایل در سال آینده میلادی)، نیز می‌توانیم بگوییم که حدود ۲۸۷ میلیون دستگاه از آن‌ها قرار است سهم گوشی‌های هوشمند این شرکت باشد و این در حالی است که انتظار داریم بقیه این آمار هم به گوشی‌های ساده و معمولی غیر هوشمند اختصاص پیدا کرده باشد. از بین آن ۲۸۷ میلیون دستگاه گوشی موبایل هوشمندی که این شرکت قصد دارد در سال ۲۰۲۱ میلادی به فروش برساند، احتمالا ۵۰ میلیون دستگاه سهم مدل‌های پرچمدار این شرکت خواهد بود.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.