Samsung Galaxy Z Flip3 دارای یک پردازنده میان رده خواهد بود

Galaxy Z Flip 3
Galaxy Z Flip 3

شرکت سامسونگ در آستانه ایجاد تغییر و تحولات اساسی گسترده در لاین آپ محصولات پیش روی خود در آینده است که قصد دارد در سال ۲۰۲۱ میلادی از آن‌ها رونمایی کند. این تغییر و تحولات اساسی بزرگ، قرار است با اضافه شدن قابلیت پشتیبانی و استفاده از قلم هوشمند S Pen در بالاترین مدل از لاین آپ سری گوشی‌های پرچمدار پیش روی این شرکت به اسم Samsung Galaxy S21 Ultra 5G آغاز شود. در عین حال، گوشی تاشوی پیش روی این شرکت به اسم Galaxy Z Fold ۳ قرار است ضمن در اختیار داشتن قابلیت پشتیبانی از این قلم هوشمند، یک سری ویژگی‌ دیگر نیز به دست بیاورد تا به عنوان رده بالاترین گوشی تاشوی ساخته شده توسط شرکت سامسونگ خودش را مطرح کند و همچنین به عنوان جایگزین لاین آپ سری Galaxy Note که ساخت آن‌ها از امسال قرار است متوقف شود، به عنوان پرچمدار این شرکت در کنار سری Galaxy S به فعالیت خود ادامه دهد. گزارش‌هایی که تا به حال در رابطه با این مدل منتشر شده است، به این موضوع اشاره می‌کنند که ما در نیمه دوم سال آینده میلادی باید منتظر از راه رسیدن این مدل باشیم. اما موضوع مورد نظر امروز ما در این مطلب چیز دیگری است. ما امروز قصد داریم کمی بیشتر درمورد گوشی مقرون به صرفه‌تر تاشوی شرکت سامسونگ صحبت کنیم که به احتمال زیاد Galaxy Z Flip3 نام خواهد داشت و به عنوان مدل جدیدی برای نسخه ۵G گوشی تاشوی Samsung Galaxy Z Flip که چند ماه قبل عرضه شده بود، شناخته خواهد شد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از اطلاعات جدیدی که از Samsung Galaxy Z Flip3 در اختیار ما قرار داده شده است، همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما در مجله اینترنتی آرادمگ همراه باشید.

در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که یک گزارش جدید که توسط یکی از منابع نزدیک به شرکت سامسونگ در اختیار ما قرار داده شده است، اخیرا موضوع جدیدی را مطرح کرده که اظهار می‌کند سامسونگ ممکن است گوشی هوشمند تاشوی پیش روی خود در لاین آپ سری Galaxy Z Flip را به یک پردازنده داخلی میان رده مجهز کند تا با به کار بردن چنین چیپست نه چندان قدرتمند و پرچمداری، بتواند هزینه نهایی ساخت و قیمت این دستگاه را کمی بیشتر کاهش دهد و در واقع، یک گوشی تاشوی مقرون به صرفه‌تر در اختیار آن دسته از کسانی قرار دهد که به هر دلیلی، قصد پرداخت کردن ۲ هزار دلار برای خریدن یک گوشی تاشوی پرچمدار مانند Samsung Galaxy Z Fold ۲ ۵G ندارند. در صورتی که این هدف محقق شود، سامسونگ فرصت خوبی ایجاد خواهد کرد تا عده بیشتری از اقشار آسیب پذیرتر جامعه نیز بتوانند تجربه کار کردن با یک گوشی هوشمند تاشو را به دست بیاورند. در این صورت، این شرکت می‌تواند خودش را بیشتر در دل مردم جا کند و با ساخت یک گوشی تاشوی مقرون به صرفه، توجه عده زیادی از مردم را به خودش جلب کند.

منبع نزدیک به شرکت سامسونگ که پیش از این اشاره کردیم که این گزارش جدید را در اختیار ما قرار داده است، Galaxy Club نام دارد و اخیرا از دستگاهی با شماره مدل و کد مخصوصی یاد کرده است که قطعا به یکی از مدل‌های پیش روی لاین آپ سری Galaxy Z Flip اختصاص دارد که احتمالا باید منتظر عرضه شدن آن در آینده نزدیک باشیم. شماره مدلی که در حال صحبت کردن درمورد آن هستیم، SM-F720F است. در حالی که حرف F در این شماره مدل اشاره به این موضوع کرده است که این مدل به خصوصی که ما در این مطلب مد نظر خود داریم، یک مدل جهانی است که قرار است در سراسر دنیا به عرضه برسد، اما عدم وجود حرف B در این شماره مدل نیز به ما آگاهی می‌دهد که این مدل جدید قابلیت پشتیبانی از نسل پنجم اتصالات شبکه موسوم به ۵G در اختیار نخواهد داشت و فاقد این فناوری اتصالی خواهد بود.

وجود یک گوشی هوشمند تاشوی جدید که فقط قابلیت استفاده و پشتیبانی کردن از اتصالات ۴G در اختیار دارد، یک نشانه است که Samsung Galaxy Z Flip3 که در پیش روی ما قرار دارد، پایین‌تر از اولین نسل و نسخه از لاین آپ این سری قرار داده خواهد شد. شرکت سامسونگ دستگاهی که از لاین آپ این سری عرضه کرده است را به یک چیپست سری ۸۰۰ از لاین آپ Qualcomm Snapdragon مجهز کرده است. اگر به خاطر داشته باشید، اولین مدل عرضه شده در لاین آپ این سری که Samsung Galaxy Z Flip نام داشت، ۱۴۰۰ دلار قیمت داشت و گوشی پرچمدار تاشوی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy Z Fold ۲ ۵G نیز با قیمت ۱۹۹۹ دلار در بازار عرضه شد. با توجه به این که هنوز هیچ اطلاعات خاصی در رابطه با مدل پیش روی لاین آپ این سری در اختیار نداریم، باید منتظر باشیم و ببینیم سامسونگ قیمت آن را چقدر تعیین خواهد کرد. به نظر شما استفاده از یک چیپست میان رده در Samsung Galaxy Z Flip3 چقدر می‌تواند قیمت نهایی آن برای مصرف کننده را کاهش دهد؟ آیا به قدری تاثیر گذار خواهد بود که این دستگاه را یک “گوشی تاشوی مقرون به صرفه” به شمار بیاوریم؟ آیا استفاده از یک چیپست میان رده، به تنهایی می‌تواند برای کاهش دادن قیمت آن کافی باشد؟ لطفا نظرات خود را در رابطه با این موضوع در بخش کامنت‌های این مطلب برای ما به اشتراک بگذارید.

موضوع مهمی که همچنان باید دز نظر داشته باشید، این است که حتی اگر سامسونگ موفق به عرضه کردن دستگاهی شود که ما آن را یک “گوشی تاشوی مقرون به صرفه” به شمار بیاوریم، در هر صورت و به احتمال بسیار زیاد تحت هیچ شرایطی نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که قیمت آن‌ها آن هم با وضعیت کنونی بازار موبایل در سراسر دنیا، به کم‌تر از ۱ هزار دلار برسد. هر چه باشد، در حال صحبت کردن از یک فناوری مدرن هستیم که درهای جدیدی در صنعت موبایل به روی سازندگان باز کرده است و هیچ وقت نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که چنین فناوری مدرن و پیشرفته‌ای که پیچیدگی‌های خاص خودش را هم دارد، به قدری ارزان در اختیار مردم قرار داده شود که همه‌ی اقشار جامعه به آن دسترسی پیدا کنند و قدرت خرید آن را داشته باشند. شاید بتوانیم سال‌های آینده “گوشی‌های تاشوی مقرون به صرفه” را ملاقات کنیم (همانطور که اکنون تعداد زیادی گوشی مقرون به صرفه مجهز به فناوری ۵G وجود دارد). اما انتظار به حقیقت تبدیل شدن این امر، در حال حاضر خیال بافی و یک رویای دور و دراز است که حداقل چند سالی با آن فاصله داریم. البته، در صورتی که اصلا به واقعیت تبدیل شود.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.