قیمت Galaxy Z Fold 2 شاید کم‌تر از چیزی باشد که انتظار داریم

Galaxy Z Fold 2
Galaxy Z Fold 2

مدتی بود که حرف و حدیث‌هایی از گوشه و کنار به گوش می‌رسید که نشان می‌داد گوشی تاشوی بعدی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy Z Fold 2 ممکن است تاخیر خورده باشد و برای معرفی شدن در رویداد Unpacked آماده نشود اما در نهایت، سامسونگ امروز با منتشر کردن یک توییت جدید تیر خلاص را زد و به تمام شایعه‌هایی که وجود داشت، خاتمه داد. سامسونگ اعلام کرد که مدل جدید گوشی تاشوی این شرکت همانطور که همه‌ی مردم از ابتدا انتظار داشتند، در اوایل ماه آگست میلادی سرانجام رونمایی خواهد شد. با آرادمگ همراه باشید.

در کنار مدل جدید گوشی تاشوی Samsung Galaxy Fold که عده زیادی از مردم انتظار دارند به Galaxy Z Fold 2 تغییر نام داده باشد، و همینطور Galaxy Note20 و مدل رده بالاتر آن به اسم Galaxy Note20 Ulta، به احتمال زیاد یک گوشی تاشوی دیگر نیز از این شرکت خواهیم دید که در واقع، مدل بهبود یافته Galaxy Z Flip است که اکنون در کنار مجهز شدن به فناوری اتصالات ۵G، یک سری بهبودهای داخلی دیگر نیز پیدا کرده است. بنابراین، شرکت سامسونگ در حال جاضر چهار گوشی رده بالای جدید برای معرفی کردن در طی برگزاری رویداد مجازی Unpacked در نظر گرفته است که شاید تبلت پرچمدار بعدی سامسونگ در کنار ساعت هوشمند رده بالای جدید این شرکت نیز در کنار آن‌ها حضور داشته باشند. بنابراین، با یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای سال جاری میلادی در حوزه فناوری، گجت‌ها و گوشی‌های موبایل هوشمند رو به رو هستیم.

با وجود این که تا به حال اطلاعات زیادی از مشخصات سخت افزاری و ویژگی‌های هر دو گوشی تاشوی پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy Z Flip 5G و Samsung Galaxy Z Fold 2 منتشر شده است، اما امروز اولین مرتبه‌ای است که مشاهده می‌کنیم یک منبع قابل اطمینان به صراحت درمورد قیمت آن‌ها صحبت کرده است. با وجود این که هیچ یک از این دو گوشی تاشوی رده بالا، صراحتا دستگاه‌هایی به شمار نمی‌روند که ما بتوانیم آن‌ها را گوشی‌های ارزان قیمتی بدانیم، اما قیمت پایه آن‌ها، کاملا مطابق با طراحیِ سطح بالا و مشخصات رده بالای آن‌ها است و خوشبختانه به نظر می‌رسد که به هیچ وجه چیزی بالاتر از این سطح نیست. بنابراین، به عبارت دیگر با گوشی‌هایی مواجه هستیم که نسبت به تکنولوژی مدرن، طراحی به‌روز و مشخصات رده بالایی که در آن‌ها به کار رفته، کاملا قیمت مناسبی دارند.

بر اساس اظهارات اخیر برخی از اینسایدرهای ناشناس از طریق یک رسانه معتبر در کره جنوبی به اسم ETNews، “قیمت مصرف کننده” Galaxy Z Fold 2 که قطعا قابلیت پشتیبانی از فناوری اتصالات ۵G نیز خواهد داشت، به طور موقت ۱۹۹۰ دلار خواهد بود. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید، این است که نسخه اولیه این دستگاه به اسم Samsung Galaxy Fold فاقد فناوری اتصالات ۵G بود اما به لطف وجود چیپست Snapdragon 865 Plus در Galaxy Z Fold 2 این قابلیت اکنون در اختیار کاربران و علاقه مندان به این گوشی قرار داده شده است. به طور کلی، حتی اگر قیمت آن ۲ هزار دلار هم باشد، قیمت بسیار منطقی و مناسبی برای یکی از بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین گوشی‌های هوشمندی که تا به حال به دست بشر ساخته شده است و دارای مدرن‌ترین فناوری‌های روز (حداقل روی کاغذ) می‌باشد، به شمار می‌رود.

بهتر است اکنون به پاسخ این سوال فکر کنید که پشتیبانی از فناوری اتصالات نسل پنجم موسوم به ۵G به همراه یک سری بهبودها در زمینه سرعت و قدرت پردازش و یک سری رنگ‌های جدید برای بدنه، چقدر می‌ارزند و قیمت دستگاهی که تا به حال فاقد آن‌ها بود را چقدر باید افزایش دهند؟ به نظر می‌رسد که این بهبودها هیچ تاثیری روی قیمت یک گوشی نباید بگذارند؛ حداقل بر اساس شایعه جدیدی که اخیرا درمورد قیمت Galaxy Z Flip 5G مطرح شده است. این موضوع می‌تواند به این معنی باشد که خریداری مدل ۵G گوشی Samsung Galaxy Z Flip با وجود یک چیپست پرچمدار به اسم Snapdragon 865 در داخل بدنه خود، حدود ۱۳۸۰ دلار برای شما هزینه خواهد داشت.

به طور کلی، با وجود این که نه قیمت ۱۳۸۰ دلاری Galaxy Z Flip 5G و نه قیمت ۱۹۹۰ دلاری Galaxy Z Fold 2 5G را به هیچ وجه تحت هیچ شرایطی نمی‌توان ارزان قیمت به شمار آورد، اما نباید منکر این حقیقت شد که اگر همین مشخصات را قرار بود شرکتی مانند اپل در گوشی‌های فوق پیشرفته و مدرن جدید خودش به کار بگیرد، قیمت مصرف کننده آن‌ها حداقل ۱.۵ تا ۲ برابر بیشتر از این می‌شد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.