شماتیک iPhone 12 نشان از کوچک شدن ناچ نمایشگر دارد

یکی از فاش کنندگان نسبتا جدید فعال در زمینه اطلاعات و جزئیات محصولات اپل، در طی این چند وقت اخیر شایعه‌های زیادی درمورد محصولات این شرکت فاش کرده است که اتفاقا کاملا هم دقیق از آب درآمده‌اند. جدیدترین اطلاعاتی که او در اختیار ما گذاشته است، درمورد شماتیک iPhone 12 می‌باشند.

معمولا در طی چند سال اخیر خاطره‌های چندان خوب و خوشایندی درمورد کسانی که اطلاعات محصولات اپل را فاش می‌کردند، به خاطر نداریم چرا که اغلب این شایعه‌ها در نهایت کاملا غلط از آب در می‌آمدند و به خاطر همین هم این منبع جدید این همه مورد توجه قرار گرفته است. زیرا در زمینه شایعه‌ها و اطلاعات فاش شده درمورد محصولات این شرکت، این یک امر کاملا نادر است که درست از آب دربیایند اما Jon Prosser کاملا خلاف این امر را ثابت کرده است. به هر حال، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در طی این چند وقت اخیر، Jon Prosser از Front Page Tech، به طور کاملا دقیق تاریخ عرضه iPhone SE را پیش بینی کرده بود. علاوه بر این، Prosser در یکی از گزارش‌های اخیر خود، کنسل شدن رویداد ماه مارس شرکت اپل برای معرفی و رونمایی از iPhone SE را پیش بینی کرده بود که در نهایت نیز تبدیل به واقعیت شد. اما موضوع مورد توجه ما در این مطلب، آخرین اطلاعاتی است که وی فاش کرده است. این موضوع، شماتیک گوشی پرچمدار پیش روی این شرکت به اسم iPhone 12 است که وی دو تصویر جدید از آن در اختیار ما قرار داده است که نشان از کوچک‌تر شدن ناچ صفحه نمایش نسبت به نسل فعلی گوشی‌های پرچمدار این شرکت دارد که در حال حاضر در بازار در دسترس قرار دارند. همانطور که احتمالا در جریان قرار دارید، در گذشته شایعه‌هایی به راه افتاده بود که اعلام می‌کردند شرکت اپل تصمیم گرفته است به جای این که به طور کلی ناچ صفحه نمایش گوشی‌های پرچمدار بعدی خود را کنار بگذارد، فعلا آن را کوچک‌تر خواهد کرد تا کم کم به مرور زمان بتواند از شر آن راحت شود.

اکنون بر اساس تصویر جدیدی که از شماتیک گوشی هوشمند پیش روی iPhone 12 به دست ما رسیده است، یک ایده خوب در اختیارمان قرار داده شده است تا ببینیم iPhone بعدی چطور قصد دارد همچنان تکنولوژی Face ID را در دومین نسل از این فناوری نیز نگه دارد. همانطور که در این تصاویر نیز می‌توان مشاهده کرد، اندازه ناچ صفحه نمایش به طور چشمگیر و قابل توجهی کاهش پیدا کرده است و لبه‌های آن نیز دچار کاهش سایز قابل توجهی شده‌اند. با این وجود، تمام آنچه که برای کار کردن Face ID و سنسورهای مربوط به آن نیاز است، همچنان هنوز هم روی این ناچ وجود دارد اما خب در یک سایز کوچک‌تر که در نهایت می‌تواند منجر به ایجاد فضای بیشتری در نمایشگر شود و آن را بزرگ‌تر جلوه دهد. این نشان دهنده روشی است که اپل به کار گرفته تا بتواند فضای مورد نیاز برای قرار گرفتن گوش را هم، بدون ایجاد مزاحمت برای سنسورها فراهم کند تا همه چیز به خوبی به انجام برسد.

اگر در طی این چند وقت اخیر ما را دنبال کرده باشید، احتمالا در جریان هستید که به جز تصاویری که امروز از شماتیک iPhone 12 منتشر شده است، یک سری تصاویر رندر شده نیز منتشر شده بود که طراحی کلی گوشی پرچمدار بعدی شرکت اپل را به ما نشان می‌دادند اما این گزارش اعلام کرده بود که ممکن است اندازه ناچ صفحه نمایش تغییر خاصی پیدا نکند اما شماتیک Prosser از iPhone 12 با برخی از موضوعاتی که در گزارش قبلی مطرح شده بود، مطابقت ندارد. از طرفی دیگر، بر اساس این تصاویر انتظار پیدا کردیم که iPhone 12 دارای یک قاب مسطح با لبه‌های صاف باشد که ما را به یاد iPhone 5 و بدنه آن می‌اندازد. به هر حال، این روزها شایعه‌های زیادی درمورد این گوشی وجود دارد که کاملا با هم ضد و تقیض هستند و هنوز نمی‌توانیم از هیچ یک از آن‌ها اطمینان خاطر کامل داشته باشیم. در حال حاضر بهترین راه صبر کردن برای منتشر شدن خبرهای تکمیلی بیشتر است.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.