کیفیت ساخت Pixel 5 برای برخی از کاربران مشکل ایجاد کرده است

Google Pixel 5
Google Pixel 5

همانطور که توسط یکی از منابع معتبر و قابل اطمینان ما به اسم Android Police نیز گزارش شده است، به نظر می‌رسد که اولین موج گوشی‌های Google Pixel 5 که به دست مشتریان رسیده است، با یک مشکل بزرگ در کیفیت ساخت خود مواجه شده‌اند.

در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که کاربران گوشی هوشمند پرچمدار جدید شرکت گوگل در چند کیس مختلف متوجه وجود یک شکاف قابل توجه و بزرگ در بین صفحه نمایش و فریم گوشی Google Pixel 5 خود شده‌اند. اکنون هم این موضوع نگرانی کاربران این گوشی را برای استاندارد IP68 این محصول و مقاومت آن در برابر گرد و غبار و آب را افزایش داده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

به نظر می‌رسد که مشکلِ وجود شکاف بین صفحه نمایش و فریم بدنه گوشی Google Pixel 5 تا به حال فقط تعداد کمی از دستگاه‌ها را تحت تاثیر قرار داده است. اما با این وجود، بر اساس گزارش جدید Android Police که به شرح این مشکل و ماجراهای آن پرداخته است، ظاهرا تعداد گزارش‌هایی که از وجود این مشکل در دستگاه خود خبر داده‌اند، در طی چند روز اخیر هم از طریق فروم‌های گوگل پیکسل و هم از طریق فروم‌های XDA Developers به طور پیوسته رو به افزایش است و روز به روز عده بیشتری از کسانی که این دستگاه را تهیه می‌کنند، به این مشکل دچار می‌شوند.

Google Pixel 5
Google Pixel 5

شکاف بین صفحه نمایش و فریم بدنه گوشی هوشمند Google Pixel 5 در مکان‌ها و نقطه‌های مختلف و متفاوتی در این قسمت‌ها از بدنه این گوشی مشاهده شده است و این مشکل، جا و مکان ثابتی ندارد. در حالی که اغلب کاربران این گوشی پرچمدار که دچار این مشکل شده‌اند، گزارش کرده‌اند که این شکاف در نزدیکی دوربین سلفی گوشی آن‌ها ایجاد شده است، برخی دیگر از کاربران از وجود این مشکل در نزدیکی درگاه سیمکارت گوشی خود و یا حتی در لبه بالای بدنه آن خبر داده‌اند. علاوه بر این، اگرچه اغلب کاربرانی که از وجود این مشکل خبر داده‌اند، مدل Just Black و سیاه رنگ این گوشی را در اختیار داشتند، اما در برخی از موارد این مشکل برای کسانی که مدل Sorta Sage سبز رنگ را در اختیار داشتند نیز به وجود آمده است.

نکته قابل توجه و بسیار جالبی که درمورد این مشکل وجود دارد، این است که این شکاف‌ها در گوشی هوشمند Google Pixel 5 چیزی نیست که به مرور زمان رخ داده باشد که بگوییم مدت زیادی از عرضه این گوشی گذشته و شاید طبیعی است که چسب نمایشگر آن خاصیت روز اول خود را از دست داده باشد (که باز هم بسیار عجیب و غیرمعقول است)، بلکه چیزی است که بلافاصله پس از بیرون آوردن این گوشی از جعبه آن وجود دارد و قابل تشخیص است. درمورد منشاء این مشکل و دلیل احتمالی برای رخ دادن آن، می‌توانیم حدس بزنیم که پروسه مهر و موم شدن صفحه نمایش گوشی هوشمند Google Pixel 5 در قاب بدنه آن، شاید با مقدار صحیح نیرو که مورد نیاز بوده است، انجام نشده و یا حتی ممکن است از چسب کافی برای انجام دادن این کار استفاده نشده باشد.

Google Pixel 5
Google Pixel 5

در هر صورت، ما از شرکت گوگل انتظار داریم که به این موضوع و مشکلی که برای کاربران گوشی پرچمدار جدید این شرکت به وجود آمده است، واکنش نشان دهد و درمورد این کاستی در این دستگاه توضیح بدهد یا یک بیانیه صادر کند. در هر صورت، هر زمانی که چنین اتفاقی رخ داد، ما شما را در جریان قرار خواهیم داد. پس، همچنان در روزهای آینده نیز با ما همراه باشید تا از جزئیات این موضوع اطلاعات و جزئیات بیشتری کسب کنید.

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.