باتری Google Pixel 4 XL دچار یک مشکل خطرناک شده است

Google Pixel 4 XL
Google Pixel 4 XL

اخیرا برخی از کاربران Reddit از وجود یک مشکل خطرناک و مهم در گوشی های Google Pixel 4 XL خود گلایه کرده‌اند که در ادامه جزئیات کامل را درمورد این موضوع در اختیار شما قرار خواهیم داد. همچنان با آرادمگ همراه باشید.

این دسته از کاربران گوشی هوشمند Pixel 4 XL از شرکت گوگل اخیرا متوجه شده‌اند که پنل پشتی بدنه گوشی آن‌ها به طور کاملا ناگهانی شروع به باز شدن کرده است. دلیل این اتفاق این است که باتری درون گوشی این افراد شروع به باد شدن کرده است و متورم شده است. بر اساس یک پست جدید در Reddit که از طرف کسی منتشر شده است که ادعا می‌کند مدیر عامل یکی از فروشگاه‌های uBreakiFix می‌باشد، فاصله افتادن بین بدنه گوشی قدرتمند گوگل به دلیل مشکل باتری است. این تعمیرکار موبایل تشخیص خود را چنین توضیح داده است که:

این مشکل به دلیل خراب شدن باتری به خاطر یک اتصالگر معیوب به وجود آمده است. این مشکل منجر به متورم شدن باتری Google Pixel 4 XL شده است. این یک مشکل اساسی و مهم در گوشی‌های Pixel 4 XL گوگل می‌باشد و من به هیچ وجه نمی‌توانم درک کنم که چرا خود گوگل این مشکل را به درستی پشتیبانی نمی‌کند و مسئولیت آن را برعهده نمی‌گیرد.

درگاه‌های اتصال باتری تعداد بسیار زیادی از گوشی‌های Google Pixel 4 XL کاملا شکننده هستند و حتی با استفاده عادی و روزمره نیز دچار شکستگی می‌شوند. حتی تعمیرکاری که یک نقل قول از او ذکر کردیم نیز اعلام کرده است که چنیدن بار برای مواجهه با چنین مشکلاتی آموزش دیده است و به خوبی از این اوضاع آگاهی دارد و هیچ وقت هم نمی‌تواند به مشتریان بگوید که این یک مشکل رایج و شناخته شده در این سری از گوشی های گوگل است. از سوی دیگر، تعداد زیادی تعمیرکار وجود دارد که به هیچ وجه زیر بار تعمیر کردن گوشی های سری Pixel 4 گوگل نمی‌روند زیرا تعمیر و کار کردن روی آن‌ها مانند یک کابوس واقعی است. همچنین فروشگاه این فرد، معمولا وقتی که کسی یکی از این گوشی های معیوب Google را برای تعمیر کردن می‌آورد، دچار ضرر مالی می‌شود.

کاملا واضح و روشن است که این به هیچ وجه چیز خوبی نیست. در حقیقت، ماجرای اصلی را یکی از کاربران گوشی هوشمند Google Pixel 4 XL به وجود آورد که می‌گفت هیچ وقت گوشی خود را مورد سو استفاده قرار نداده است (شاید فقط هر یکشنبه آن را به کلیسا می‌برده) و این که ارتباطاتی که او با گوگل برقرار کرده است به هیچ وجه چیزی نبوده که بتوان آن را مثبت و خوب ارزیابی کرد. درواقع این شرکت به تعداد پرشماری از کاربران و دارندگان Pixel 4 XL گفته است که گوشی‌های خود را به uBreakiFix نشان بدهند و از سوی دیگر، این مشکل تعداد زیادی از کاربران گوشی‌های دیگر گوگل Pixel را نیز حتی مضطرب و نگران کرده است که شاید این مشکل برای گوشی آن‌ها هم پیش بیاید. یکی از پست‌هایی که در این زمینه منتشر شده است، اعلام می‌کند که:

بله به نظر من این برای یک گوشی که ادعای پرچمدار بودن می‌کند، کاملا مسخره است که بدنه آن پس از گذشت کم‌تر از یک سال شروع به باز شدن کرده است و گوگل هم پای محصولی که ساخته، نمی‌ایستد و مسئولیت آن را برعهده نمی‌گیرد. منظور من را بد برداشت نکنید. من یکی از بزرگ‌ترین طرفداران گوشی‌های اندروید و دوربین Pixel هستم اما تا به حال این واقعا یکی از بدترین و ناامید کننده‌ترین واکنش‌هایی بوده که نسبت به یک مشکل کنترل کیفیت کاملا واضح مشاهده کرده‌ام.

البته، باید توجه داشته باشید که گوگل در تمام موارد هم نسبت به این مشکل بی مسئولیت نبوده است. یکی از کاربران گوشی Google Pixel 4 XL که دچار همین مشکل بود، از گوگل یک مدل جایگزین دریافت کرده است اما مدل جایگزین نیز پس از گذشت مدت کوتاهی دقیقا دچار همان مشکلی شده است که گوشی قبلی او به آن دچار بود. این مشکلات و پیامدهای ناشی از آن نه تنها برای وجهه گوگل بد است، بلکه با نگاه کردن به واکنش این شرکت نسبت به این مشکل نیز کاملا می‌توان متوجه شد که خدمات مشتریان گوگل نیز قادر به کمک کردن به عده کثیری از کاربران Reddit که از این مشکل رنج برده‌اند، نشده است. اگر گوگل واقعا دوست دارد که وجهه خود را از این بیشتر از دست ندهد، نیاز به برطرف کردن و اصلاح تمام مشکلاتی دارد که پوشش نداده است. مانند متورم شدن باتری، باز شدن و فاصله افتادن میان پنل پشتی و همچنین مشکلات مربوط به خدمات مشتریان. آن‌ها هر چه زودتر باید برای برطرف کردن این مشکلات اقدام کنند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.