نتایج تست باتری Xperia 1 II منتشر شد

Xperia 1 II
Xperia 1 II

Xperia 1 II از شرکت سونی مدتی است که در برخی از کشورهای دنیا در دسترس قرار گرفته است و در طی این مدت نیز برخی از رسانه‌هایی که امکان دسترسی پیدا کردن به آن را داشتند، آن را بررسی کرده‌اند. امروز تست باتری این گوشی هم انجام شده است.

دلیل این که باتری این دستگاه و طول عمر آن هنوز به طور دقیق مورد بررسی و تست قرار داده نشده بود، این است که همانطور که اشاره شد، Xperia 1 II با وجود این که رسما بیش از یک ماه است که در بازار در دسترس قرار گرفته، هنوز هم در برخی از نقاط دنیا عرضه نشده است و منابع محدودی به آن دسترسی داشتند و امکان تست کردن باتری به طور دقیق برایشان فراهم نبوده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این زمینه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

نکته قابل توجهی که قبل از هر چیز دیگر باید درمورد تست باتری Xperia 1 II از شرکت سونی در نظر داشته باشید، این است که اعداد و ارقامی که از این تست به دست آمده است، کمی بهتر از نتایجی است که نسل قبلی این گوشی به دست آورده بود. اما با این وجود، تفاوت چندان چشمگیر و قابل توجهی نیز بین آن‌ها وجود ندارد. تست هایی که از باتری گوشی هوشمند سونی Xperia 1 II تا به حال گرفته شده است، نشان می‌دهند که این دستگاه می‌تواند نزدیک به ۱۰ ساعت اجازه وبگردی از طریق شبکه Wi-Fi به شما بدهد. اگر بخواهیم مقایسه کنیم، این رقم در Xperia 1 به ۹ ساعت می‌رسید و نشان از افزایش طول عمر نسخه جدید این دستگاه در این تست به مدت ۱ ساعت می‌دهد.

علاوه بر این، یکی دیگر از تست های باتری گوشی سونی Xperia 1 II نشان داد که به شما اجازه می‌دهد تا بیش از ۱۲ ساعت و ۳۰ دقیقه با آن به تماشای ویدئو به صورت آنلاین از طریق شبکه Wi-Fi بپردازید که حدود ۱ ساعت و نیم از طول عمر Xperia 1 در این بخش بیشتر است. نکته قابل توجهی که درمورد طول عمر باتری Xperia 1 II وجود دارد، این است که با توجه به استاندارهای امروزی، این نتایج چندان هم درخشان و شگفت انگیز نیستند؛ مخصوصا زمانی که بدانید نرخ به روزرسانی صفحه نمایش آن نیز ۶۰ هرتز است و چندان زیاد نیست که مصرف زیادی داشته باشد. اما در هر صورت، خوشحالیم که نسبت به مدل اولیه خود، پیشرفت‌ها و بهبودهای قابل توجه و خوبی پیدا کرده است.

علاوه بر این، تست باتری سونی Xperia 1 II در هنگام مکالمه ۳G نیز نشان داد که طول عمر آن باز هم نسبت به مدل اولیه خود پیشرفت قابل توجهی کرده است. جالب است که بدانید ۱ II در این تست توانست بیش از ۳۱ ساعت دوام بیاورد اما نسخه قبلی آن، فقط ۲۵ ساعت در این تست دوام آورده بود که یک پیشرفت چشمگیر و قابل توجه را نسبت به گذشته نشان می‌دهد. از سوی دیگر، طول عمر باتری Sony Xperia 1 II در حالت استندبای نیز با توجه به استانداردهای امروزی، با این که چندان چشمگیر و زیاد نبود، اما روی هم رفته قابل قبول بود. این گوشی در این قسمت موفق به دوام آوردن به مدت ۸۳ ساعت شد.

Sony Xperia 1 II تا حد ۲۱ وات از USB Power Delivery پشتیبانی می‌کند اما در جعبه آن یک شارژر ۱۸ واتی قرار دارد. در تست‌های رسمی، شارژر این دستگاه توانست در مدت زمان ۱ ساعت و ۵۱ دقیقه ظرفیت باتری آن را از ۰ به ۱۰۰ درصد برساند. با توجه به این موضوع، شارژر این گوشی در بین سریع‌ترین شارژر‌هایی که برای دستگاهی در این رده از بازار وجود دارد، قرار نمی‌گیرد. جالب است که بدانید شارژرهایی برای گوشی‌هایی در این رده از بازار وجود دارد که در حدود ۱ ساعت می‌توانند ظرفیت باتری را کامل کنند و بهترین نمونه‌ها نیز این کار را حتی در عرض ۴۰ دقیقه انجام می‌دهند.

اگر ظرفیت باتری Sony Xperia 1 II به طور کامل خالی شده باشد، شارژر ۱۸ واتی آن می‌تواند در عرض ۳۰ دقیقه ۴۶ درصد از ظرفیت باتری ۴۰۰۰ میلی آمپری این گوشی را کامل کند که برای چنین باتری نه چندان بزرگی، قابل قبول است. اگر بخواهیم مقایسه کنیم، این گوشی در این بخش از Motorola Edge Plus عملکرد بهتری از خودش نشان می‌دهد. یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های باتری این گوشی، قابلیت پشتیبانی از شارژر بی سیم است که تا حد ۱۱ وات می‌تواند پشتیبانی کند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.