قالب‌های سری iPhone 12 طراحی کلاسیک آن‌ها را نشان می‌دهد

تعداد بسیار زیادی از طرفداران گوشی‌های iPhone وجود دارند که عقیده دارند بهترین طراحی که تا به حال در گوشی‌های آیفون اپل به کار برده شده است، به دوران iPhone 4 و ۴S برمی‌گردد که در زمان Steve Jobs وجود داشت. قالب‌های سری iPhone 12 طراحی کلاسیک آن‌ها را نشان می‌دهد.

پس از دوران iPhone 4 و ۴S، اپل با عرضه کردن iPhone 6 لبه‌های صاف را با لبه‌های گرد عوض کرد و از آن زمان به بعد، این زبان طراحی در تمام محصولات بعدی آیفون باقی ماند و همچنان تا امروز هم ادامه پیدا کرده است. اما خبر بسیار خوشحال کننده‌ای که برای علاقه مندان به زبان طراحی محصولات کلاسیک آیفون وجود دارد، این است که امسال سری iPhone 12 یک بار دیگر طراحی صاف لبه‌های کناری بدنه که در دوران iPhone 4 و ۴S وجود داشت را بازخواهند گرداند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

موضوعی که اکنون وجود دارد، این است که تصاویر رندر شده‌ای که ما تا به حال از سری iPhone 12 دیده‌ایم نیز از همین موضوع حکایت داشته‌اند و بسیار هم جذاب و دیدنی بودند. زیرا این زبان طراحی را با صفحه نمایش‌های تقریبا بدون حاشیه ترکیب کرده‌اند. اکنون با دیدن قالب‌های این سری نیز بیشتر از این موضوع اطمینان خاطر پیدا کردیم. در حقیقت، موضوعِ منتشر شدن تصاویر قالب‌های این سری این است که روز گذشته یک توییت جدید از یک فروشنده‌ی محصولات دسته دوم اپل به اسم JIN در نیوزیلند منتشر شد که قالب‌های سری آیفون ۱۲ اپل را نمایش می‌داد.

با توجه به این که بر اساس شایعه‌ها و حرف و حدیث‌هایی که وجود دارد، iPhone 12 Plus و iPhone 12 Pro هر دو دارای یک صفحه نمایش ۶.۱ اینچی هستند، تفاوت قالب این دو با یکدیگر، مشخص نیست. این توییت فقط سه مدل از سری آیفون ۱۲ را با اندازه‌ی صفحه نمایشِ مختلف نشان می‌دهد که شامل یک مدل ۵.۴ اینچی (iPhone 12 معمولی)، یک مدل ۶.۱ اینچی (iPhone 12 Pro و iPhone 12 Plus) و همینطور یک مدل ۶.۷ اینچی (iPhone 12 Pro Max) می‌شوند. لبه‌های همه‌ی آن‌ها کاملا صاف است. علاوه بر این، انتظار داریم که در مدل‌های Pro این سری، چهار دوربین در پنل پشتی آن‌ها وجود داشته باشد (اگر بخواهم دقیق‌تر اشاره کنم، سه دوربین اصلی به همراه یک سنسور تشخیص عمق میدان دید که احتمالا یک سنسور Lidar است که در iPad Proهای ۲۰۲۰ نیز وجود دارد).

بر اساس حرف و حدیث‌ها، این چهار دوربین شامل یک سنسور عریض، یک فوق عریض، یک تله فوتو (با زوم اپتیکال ۳ برابری) و یک سنسور ToF تشخیص عمق میدان دید به اسم Lidar خواهند شد. همچنین انتظار می‌رود که مدل‌های غیر Pro یا همان استاندارد این سری نیز دارای ماژول‌های مشابه با مدل‌های Pro باشند، اما به غیر از دوربین تله فوتو. از دیگر مشخصات سری آیفون ۱۲ نیز می‌توان به این اشاره کرد که گفته می‌شود هر چهار مدل آن‌ها دارای صفحه نمایش‌های AMOLED خواهند بود و قدرت خود را نیز از طریق یک چیپست A14 Bionic به دست خواهند آورد. با این حال، اگر همه چیز طبق برنامه و آن طور که انتظار داریم پیش برود، سری iPhone 12 اولین گوشی‌های هوشمند بازار خواهند بود که دارای چیپستی هستند که بر اساس پروسه پردازش ۵ نانومتری ساخته شده است.

این مدارهای یکپارچه ۱۷۱.۳ میلیون ترنزیستور در هر میلی متر مربع خواهند داشت که این رقم در چیپست A13 Bionic که دارای پروسه پردازشی ۷ نانومتری می‌باشد، ۹۶.۵ میلیون ترنزیستور در هر میلی متر مربع است. به زبان ساده‌‌، هر چه ترنزیستورهای بیشتری در یک چیپست وجود داشته باشد، در عین حالی که قدرتمندتر خواهد شد، مصرف بهینه‌تری نیز خواهد داشت که اولین تاثیر خود را در طول عمر باتری نشان خواهد داد. در هر صورت، در کنار مشخصات پردازنده‌های سری iPhone 12 اکنون به لطف تصاویری که از قالب‌های آن‌ها منتشر شده است، ما ایده‌های بسیار خوب و بیشتری درمورد ظاهر و طراحی آن‌ها نیز در اختیار داریم. اما موضوعی که باید به خاطر داشته باشید، این است که طراحی نهایی مدل‌های ۲۰۲۰ گوشی‌های هوشمند پرچمدار اپل در نهایت، ممکن است کاملا با تمام آن چیزهایی که تا به حال از این لاین آپ دیده‌ایم، متفاوت باشد. بنابراین، باید کاملا آماده هر اتفاقی باشیم. در هر صورت، شما باید اطمینان خاطر کامل داشته باشید که به محض این که هر گونه اطلاعات یا جزئیات بیشتری درمورد این سری در اختیارمان قرار داده شد، در اسرع وقت شما را در جریان خواهیم گذاشت.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.