دوربین Galaxy Note20 Plus فاقد زوم ۱۰۰ برابری خواهد بود

با وجود این که در گذشته حرف و حدیث‌هایی درمورد وجود یک دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی در Galaxy Note20 Plus که قرار است توسط سامسونگ ساخته شود شنیده بودیم، اما اکنون شایعه‌های جدیدی درمورد دوربین این گوشی به انتشار رسیده که نشان می‌دهند فاقد زوم ۱۰۰ برابری خواهد بود.

با وجود این که دوربین این گوشی زوم ۱۰۰ برابری ارائه نخواهد کرد، اما شایعه‌های جدید اشاره می‌کنند که این گوشی دارای یک دوربین پریسکوپی برای زوم هم خواهد بود. در نهایت، این که این دوربین کاملا مشابه با سنسوری که در گوشی هوشمند Samsung Galaxy S20 Ultra 5G به کار رفته، می‌باشد یا خیر، هنوز به طور واضح مشخص نشده اما جای هیچ شکی نیست که در سری Galaxy Note20 هم شاهد دوربین‌های فوق العاده شگفت انگیزی خواهیم بود. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که اعضای وبسایت Galaxy Club که تقریبا از حضور احتمالی یک سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی HM1 اطمینان داشتند ظاهرا اکنون یک تاییدیه جدید از برخی منابع رسمی به دست آورده‌اند که نشان از وجود یک دوربین زوم پریسکوپی با اپتیک‌های تاشو در گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Note20 Plus می‌دهند. این موضوع تنها به معنی یک چیز است که Space Zoom قرار است در تابستان امسال یک بار دیگر به گوشی‌های شرکت سامسونگ بازگردد که می‌تواند خبر بسیار خوشحال کننده و خوبی برای طرفداران گوشی‌های این شرکت باشد.

با این حال، باید توجه داشته باشیم که این موضوع هنوز به طور رسمی تایید و یا حتی تکذیب هم نشده و فعلا باید در حد یک گمانه زنی آن را در نظر داشته باشیم. علاوه بر این، نکته دیگری که وجود دارد، این است که منبعی که اقدام به منتشر کردن این اطلاعات کرده، این موضوع را نیز اعلام کرده است که سامسونگ قرار نیست از دوربین Space Zoom در این گوشی استفاده کند که قابلیت زوم ۱۰۰ برابری داشته باشد. این موضوع به این معنی است که به احتمال زیاد، وضعیت و مشخصات فنی دوربین‌ های Galaxy Note20 متفاوت‌تر از دوربین‌های Galaxy S20 Ultra خواهد بود. اگر به خاطر داشته باشید، در گذشته شایعه‌های زیادی وجود داشت که نشان می‌دادند در سری Note20 (حداقل در مدل Pro آن) از دوربین‌های مشابه با S20 Ultra استفاده خواهد شد اما ظاهرا این موضوع حقیقت نخواهد داشت.

همچنین از نظر ظاهری هم به نظر می‌رسد که یک سری تفاوت‌های اساسی بین این دو سری وجود خواهد داشت و زبان طراحی متفاوتی در Galaxy S20 و Galaxy Note20 وجود خواهد داشت. از طرفی دیگر، ظاهرا دوره‌ی دوربین‌های ۱۲ مگاپیکسلی که سامسونگ سال‌ها از آن‌ها در گوشی‌های پرچمدار خودش استفاده می‌کرد نیز به پایان رسیده است زیرا با توجه به این که امروز حتی Galaxy A71 به عنوان یک گوشی میان رده با در اختیار داشتن یک دوربین ۶۴ مگاپیکسلی از راه می‌رسد، تقریبا می‌توانیم اطمینان داشته باشیم که سامسونگ در جدیدترین پرچمدار خودش، از چیزی کم‌تر از سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی استفاده نخواهد کرد.

به طور کلی، از همان ابتدایی که سامسونگ برای اولین بار از یک سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی استفاده کرد و آن را در جدیدترین پرچمدار خودش به اسم Galaxy S20 Ultra قرار داد، می‌توانستیم حدس بزنیم که آن‌ها از این به بعد در گوشی‌های پرچمدار بعدی خودشان نیز حداقل از یک سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی استفاده خواهند کرد و تقریبا مشخص بود که این تحول بزرگ، به طور مستقیم به لاین آپ Galaxy Note20 هم انتقال پیدا خواهد کرد. اما این که آیا دوربین Galaxy Note20 Plus هم توانایی ارائه کردن زوم ۱۰۰ برابری خواهد داشت یا خیر، هنوز مشخص نیست و ما هم از آن اطمینان خاطر کامل نداریم. اما با توجه به این که در حال حاضر حرف و حدیث‌های زیادی وجود دارد که در تابستان سال جاری شاهد معرفی شدن لاین آپِ این سری خواهیم بود، احتمالا مدت زمان زیادی نباید منتظر روشن شدن این موضوع باشیم. احتمالا در طی روزها و هفته‌های آینده که به تاریخ معرفی این سری بیشتر نزدیک شویم، اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتری نیز در این زمینه در اختیارمان قرار خواهد گرفت. تا آن زمان همچنان با ما همراه باشید تا شما را در جریان آخرین تغییر و تحول‌های جدید قرار دهیم.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.