ظرفیت باتری Galaxy Note20 ممکن است بیشتر از گذشته باشد

با وجود این که در گذشته تصور می‌کردیم تمام آن چیزی که باید درمورد ظرفیت باتری گوشی‌های هوشمند پیش روی Galaxy Note20 و Galaxy Note20 Plus بدانیم را می‌دانیم (این که بزرگ‌تر از نسل قبلی این سری خواهند بود) اما اکنون جزئیات بیشتری در این زمینه به دست آورده‌ایم.

درست است که در گذشته شایعه‌های زیادی منتشر شده بود که به ما اطمینان خاطر می‌داد سری بعدی گوشی‌های پرچمدار شرکت سامسونگ از لاین آپ Galaxy Note دارای باتری‌های بزرگ‌تری نسبت به Galaxy Note10 و Galaxy Note10 Plus خواهند بود، اما هنوز موضوع برایمان کمی مبهم بود. در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که اخیرا یک لیست جدید توسط سازمان چینی هم رده‌ی FCC به انتشار رسیده است که ابعاد جدیدی از این موضوع را اکنون برایمان روشن کرده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

اگر بخواهم به صورت خلاصه و مفید، به طور مستقیم سر اصل مطلب بروم، باید اشاره کنم که به جای یک باتری ۴ هزار میلی آمپری که در شایعه‌های قبلی به آن اشاره شده بود، گوشی هوشمند پیش روی Galaxy Note20 به احتمال بسیار زیاد دارای یک باتری ۴ هزار و ۳۰۰ میلی آمپر ساعتی خواهد بود تا ظرفیت آن به اندازه‌ی باتری Galaxy Note10 Plus باشد. اگر به خاطر داشته باشید، مدل معمولی این سری در سال گذشته یعنی گوشی هوشمند Galaxy Note10 معمولی هم دارای یک باتری ۳ هزار و ۵۰۰ میلی آمپر ساعتی بود. در ماه می گذشته بود که شایعه‌های جدیدی به راه افتاده بود که اعلام می‌کردند Galaxy Note20 یک باتری ۳۵۰۰ میلی آمپری خواهد داشت اما بر اساس اطلاعات جدیدی که در این زمینه در اختیار ما قرار داده شده است، ظاهرا به نظر می‌رسد که ظرفیت باتری این گوشی ۸۰۰ میلی آمپر کم‌تر از چیزی که هست گفته شده بود.

اگر در سال‌های گذشته گفته می‌شد که یک باتری گوشی هوشمند قرار است بیش از ۵۰۰ میلی آمپر ظرفیت بیشتری داشته باشد و به جای یک باتری ۳ هزار و ۵۰۰ میلی آمپری از یک باتری ۴۳۰۰ میلی آمپری استفاده خواهد کرد، یک افزایش چشمگیر و قابل توجه به شمار می‌رفت اما اکنون در سال ۲۰۲۰ که سال استفاده و فراگیری بیشتر فناوری اتصالات ۵G و صفحه نمایش‌هایی با نرخ به روز رسانی ۱۲۰ هرتز می‌باشد، تک تک میلی آمپرها اکنون از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و ضمن این که وجودشان بسیار ضروری است، راهی هم جز افزایش دادن ظرفیت باتری گوشی‌ها باقی نمانده است.

اخیرا یک باتری جدید با کد EB-BN980ABY در دیتابیس سازمان چینی که پیش از این به آن اشاره کردم، مشاهده شده است که ظرفیت آن ۴ هزار و ۱۷۰ میلی آمپر ساعت رده بندی شده است که با ظرفیت ۴ هزار و ۳۰۰ میلی آمپری نیز شناخته می‌شود. این موضوع دقیقا به این معنی است که سامسونگ قصد دارد دقیقا از همان باتری مشابهی که در گوشی هوشمند Galaxy Note 10 Plus استفاده کرده بود، در Galaxy Note20 نیز استفاده کند.

این موضوع منطقی‌تر به نظر می‌رسد زیرا در این صورت توانایی بیشتری نسبت به مدل قبلی خود برای پشتیبانی کردن از فناوری اتصالات ۵G و یک صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی در اختیار خواهد داشت و از قدرت بیشتری برخوردار خواهد بود. و از همه مهم‌تر، سامسونگ دیگر نیازی به توسعه دادن و تولید کردن یک باتری جدید برای گوشی هوشمند پیش روی Galaxy Note20 نخواهد داشت. در حال حاضر گفته می‌شود که گوشی‌های پیش روی Galaxy Note20 و همینطور Galaxy Note 20 Plus با در اختیار داشتن پنل‌های صفحه نمایش نسل بعدیِ LTPO از راه می‌رسند که بر اساس گزارش‌هایی که درمورد آن‌ها تا به حال منتشر شده است، دارای نرخ به روز رسانی تطبیق پذیر هستند و دیگر برای کاهش دادن نرخ به روز رسانی از روش‌های نرم افزاری که به عنوان مثال، خود شرکت سامسونگ در سری Galaxy S20 به کار برده است، استفاده نخواهند کرد. تست‌هایی که از آن‌ها گرفته شده، نشان می‌دهند که تاثیر شگفت انگیزی بر روی افزایش طول عمر باتری گوشی‌های هوشمند خواهند داشت.

این موضوع می‌تواند به این معنی باشد که با افزایش پیدا کردن ظرفیت باتری Galaxy Note20 ما می‌توانیم به همان مقدار طول عمری که در باتری ۵ هزار میلی آمپری Galaxy S20 Ultra وجود دارد، دست پیدا کنیم که واقعا عالی خواهد شد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.