محبوبیت سری Galaxy S20 بسیار کم‌تر از S10 است

Galaxy S20
Galaxy S20

زمانی که گوشی‌های لاین آپ سری Galaxy S10 توسط شرکت سامسونگ در اوایل سال ۲۰۱۹ عرضه شدند، مورد تعریف، تمجید و ستایش‌های زیادی در سراسر دنیا قرار گرفتند و محبوبیت آن‌ها به شدت بالا بود اما ظاهرا این موضوع برای سری Galaxy S20 دیگر صدق نمی‌کند.

به طور کلی، نمی‌توان گفت که سری Galaxy S20 هم مانند Galaxy S10 با استقبال چندان باشکوه و عظیمی از سوی مردم سراسر دنیا مواجه شدند و یا مورد تعریف و تمجید مردم قرار گرفتند و مانند S10 محبوبیت چندان زیادی در سراسر دنیا داشتند. بر اساس شواهد و مدارک جدیدی که اخیرا از گزارش‌هایی در این رابطه به دست آمده است، این استقبال و محبوبیت ضعیف، منجر به فروش ضعیف‌تر این سری نسبت به سری Galaxy S10 شده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید تا از چند و چون این ماجرا بیشتر آگاهی کسب کنید.

اخیرا شرکت تحقیقات بازار Omdia (از طریق Elec) اعلام کرده است که شرکت سامسونگ در کل دوره سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی، موفق شده است مجموعا ۸.۲ میلیون دستگاه از مدل‌های پرچمدار سری Galaxy S20 خود که شامل سه مدل مختلف به اسم Samsung Galaxy S20 و Samsung Galaxy S20 Plus و همینطور Samsung Galaxy S20 Ultra می‌شوند، به فروش برساند که همزمان با سه هفته اول فروش آن‌ها می‌باشد.

به فروش رساندن چنین رقم بزرگی از سری گوشی‌های هوشمند پرچمدار آن هم تنها در عرض کم‌تر از یک ماه بسیار شگفت انگیز است و یک رکورد نمونه به شمار می‌رود. این میزان از فروش گوشی‌های پرچمدار در چنین مدت زمان کوتاهی که حتی به یک ماه هم نمی‌رسد، رکوردی است که فقط تعداد بسیار کمی از سازنده‌های گوشی‌های هوشمند حال حاضر بازار می‌توانند به آن دست پیدا کنند. اما نکته قابل توجهی که در اینجا وجود دارد این است که هر چقدر که این آمار و ارقام شگفت انگیز به نظر می‌رسند، در مقایسه با لاین آپ مدل‌های قبلی گوشی‌های پرچمدار سری Galaxy S یعنی S10 کاملا ناامید کننده محسوب می‌شوند.

در اینجا باید توضیح دهم که گوشی‌های Samsung Galaxy S10 به همراه Samsung Galaxy S10 Plus روی هم رفته فقط در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ میلادی موفق به فروش ۱۰.۳ میلیون دستگاه شده بودند. این در حالی است که اگر فروش گوشی هوشمند Samsung Galaxy S10e را هم به آن اضافه کنیم، این عدد تا حوالی ۱۲.۵ میلیون دستگاه نیز می‌تواند افزایش پیدا کند. در هر صورت، امسال به واسطه‌ی شیوع و فراگیری بیماری COVID-19 در سراسر دنیا، یک سال غیر عادی بود که بدون شک اثرات شدیدی بر روی تعداد زیادی از بازارهای جهانی داشته است. اما علاوه بر این، داده‌های تحلیل شده نشان از این موضوع دارند که افزایش پیدا کردن گوشی‌های پرچمدار شرکت سامسونگ در بازار نیز یکی دیگر از دلایل اصلی کاهش چشمگیر فروش آن‌ها محسوب می‌شود. که کاملا هم منطقی است زیرا در طی پاندمی ویروس کرونا، خریداری کردن یک گوشی پرچمدار ۱۴۰۰ دلاری، آخرین اولویت اقشار متوسط جامعه‌ی هر کشوری بوده است.

همه‌ی این فاکتورها دست به دست هم داده است تا اکنون آمار و ارقام، حکایت از کاهش محبوبیت سری Galaxy S20 نسبت به Galaxy S10 داشته باشند. در صورتی که اگر این مشکلات به وجود نیامده بود، احتمال زیادی وجود داشت که محبوبیت سری Galaxy S20 هم به اندازه S10 در سراسر دنیا زیاد باشد. از طرفی دیگر، وقتی فروش این دو نسل را با یکدیگر مقایسه کنیم، متوجه خواهیم شد که فروش Galaxy S20 حدود ۳۵ درصد نسبت به نسل قبلی آن کاهش داشته است. از طرفی دیگر، درآمد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند نیز در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ حدود ۱۳ درصد کاهش داشته است که نشان می‌دهد در طی این دوره، همه‌ی سازنده‌ها کم و بیش با مشکلات بزرگی دست و پنجه نرم کرده‌اند.

به هر حال، در آخرین لاین آپ از سری گوشی‌های پرچمدار شرکت سامسونگ، گوشی هوشمند Samsung Galaxy S20 Plus با فروش ۳.۵ میلیون دستگاه، محبوب‌ترین مدل این سری به شمار می‌رود اما این رقم برای Galaxy S10 در همین مدت، ۵.۲ میلیون دستگاه بوده است. Galaxy S20 Plus از این سری از گوشی‌های پرچمدار شرکت سامسونگ، نهمین گوشی هوشمند محبوب در کل دنیا بوده است و گوشی‌هایی مانند iPhone 11 Pro, Galaxy A10s, iPhone 11 Pro Max, iPhone XR, Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 8, Galaxy A51, و iPhone 11 با اعداد و ارقام بهتر در طی این دوره به فروش و محبوبیت بیشتری نسبت به سری Galaxy S20 دست پیدا کردند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.