سری Galaxy S20 پرفروش‌ترین گوشی‌های ۵G آمریکا هستند

Samsung

بر اساس گزارش‌های اخیر تحلیلگران صنعت گوشی‌های موبایل هوشمند، ظاهرا به نظر می‌رسد که سری Galaxy S20 از شرکت سامسونگ موفق به تصاحب ۹۴ درصد از سهم بازار گوشی‌های ۵G بازار در آمریکا شده‌اند.

بنابراین، اکنون با اطمینان خاطر کامل می‌توانیم اعلام کنیم که شرکت سامسونگ یکی از معدود شرکت‌هایی بوده که حتی در دوره پاندمی و فراگیری ویروس کرونا در سراسر دنیا نیز کم‌ترین آسیب ممکن را در این شرایط فعلی برده است و اکنون یک بار دیگر نیز موفق به تصاحب کردن سهم بسیار زیادی از بازار کشور آمریکا شده است. این موفقیت، اخیرا به لطف سری گوشی‌های پرچمدار جدید این شرکت به اسم Samsung Galaxy S20 که شامل سه مدل به اسم Galaxy S20, Galaxy S20 Plus و همینطور Galaxy S20 Ultra می‌شوند، برای این شرکت به ارمغان آورده شده است. این ادعا اخیرا توسط موسسه تحلیل آمار و ارقام دنیای گوشی‌های هوشمند به اسم Strategy Analytics به دست آمده است و شما هم می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در ابتدای عرضه شدن این سری، علیرغم قیمت زیادی که داشتند و همینطور مشخصات رده بالای خود (که معمولا چنین مشخصات رده بالایی مورد نیاز همه‌ی مردم نیست) با یک استقبال گرم و بسیار خوب از طرف مردم سراسر دنیا مواجه شدند به طوری که واقعا غافلگیر کننده بود زیرا کم‌تر کسی وجود داشت که از این سری انتظار یک عملکرد خوب داشته باشد زیرا شرایط سختی در طی این سه ماه در کل دنیا وجود داشت و خریدن یک گوشی رده بالای جدید، یکی از آخرین دغدغه‌ها و اولویت‌های آخر مردم در لیست آن‌ها بود. با توجه به این موضوع، با اثرات مخربی که پاندمی بیماری COVID-19 بر صنعت گوشی‌های موبایل داشت، فروش این دسته از محصولات الکترونیکی به شدت کاهش پیدا کرد.

در هر صورت، سری گوشی‌های Galaxy S20 برخلاف جریان آب که در حال غرق کردن عده زیادی از سازنده‌ها در تمام زمینه‌های اقتصادی بود، توانستند مستحکم و پایدار سر جای خودشان ایستادگی کنند و تقریبا جان سالم از این شرایط دشوار در ببرند. در حقیقت، همانطور که تحلیل‌ها و بررسی‌های میدانی و تحقیق‌های دقیق تحلیلگران نشان می‌دهند، این سه گوشی بهتر از تمام گوشی‌های رده بالای ۵G در بازار آمریکا در طی سه ماه اول سال ۲۰۲۰ میلادی عمل کرده‌اند. بر اساس تخمین‌هایی که زده شده است، گوشی هوشمند Galaxy S20 Plus پرفروش‌ترین گوشی مجهز به فناوری اتصالات ۵G در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی در کشور آمریکا بوده است که به تنهایی موفق به تصاحب ۴۰ درصد از کل فروش بازار شده است. این گوشی به طور اختصاصی محبوب‌ترین گوشی در تعداد به خصوصی از شهرهای آمریکا بوده است.

علاوه بر این، یک گزارش دیگر نیز در این زمینه وجود دارد که ادعا می‌کند عملکرد Samsung Galaxy S20 حتی از این هم شگفت انگیزتر بوده و این گوشی توانسته ۱.۷ درصد از کل فروش گوشی‌های هوشمند دنیا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی را به خودش اختصاص دهد که واقعا شگفت انگیز است. این امر، Galaxy S20 Plus را تبدیل به سومین گوشی هوشمند اندرویدی محبوب و پرفروش بازار در طی این مدت کرده است. پس از آن، برادر بزرگ‌تر این گوشی به اسم Galaxy S20 Ultra قرار گرفته است که توانسته ۳۰ درصد از فروش گوشی‌های مجهز به فناوری ۵G را در آمریکا در طی این دوره به خودش اختصاص دهد که با توجه به قیمت نجومی آن که ۱۳۰۰ دلار می‌باشد، رکورد شگفت انگیزی است که نشان می‌دهد هنوز هم عده زیادی از مردم هستند که حاضر هستند حتی در این شرایط چنین مبلغی برای یک گوشی پرچمدار هزینه کنند.

به طور کلی، در طی این مدت ۳.۴ میلیون گوشی ۵G در کشور آمریکا به فروش رسیده است که سری Galaxy S20 هم جزو آن‌ها بوده‌اند. گوشی‌های ۵G حدود ۱۲ درصد از کل فروش گوشی‌های هوشمند را به خودشان اختصاص داده‌اند. جالب است که در دوره مشابه در سال گذشته، ۱۰۰ درصدِ این آمار به گوشی‌های LTE تعلق داشت. از طرفی دیگر شرکت سامسونگ با گوشی‌هایی مثل Galaxy A51 5G (که پرفروش‌ترین گوشی دنیا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی بود) در حال تلاش است تا این فناوری را در گوشی‌های میان رده نیز به کار بگیرد. عده زیادی از سازنده‌های دیگر نیز اکنون در حال انجام همین کار هستند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.