سری Huawei Mate 40 5G ممکن است تاخیر داشته باشد

در طی چند وقت اخیر، همیشه گفته می‌شد که هر دو مدل سری Huawei Mate 40 5G که شامل دو مدل اعم از مدل پایه و مدل Pro خواهند بود، علیرغم مشکلات و دردسرهای بسیار زیادی که هوآوی در حال حاضر در حال دست و پنجه نرم کردن با آن‌ها است، هنوز برای عرضه شدن در ماه اکتبر در نظر گرفته می‌شوند. اما امروز یک گزارش جدید توسط یکی از منابع معتبر ما به اسم Nikkei Asian Review به انتشار رسیده است که اکنون ادعای دیگری را مطرح کرده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در طی ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

همانطور که احتمالا می‌توانید حدس بزنید، سری Huawei Mate 40 5G گوشی‌های پرچمدار بعدی شرکت هوآوی به شمار می‌روند که با توجه به تشدید تحریم‌های آمریکا که همین اواخر انجام شده است، قطعا راه سخت و دشواری در پیش دارند. در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که منابعی که با این موقعیت آشنایی کافی دارند و کاملا در طی چند وقت اخیر پیگیر تغییر و تحولاتی که در پی آن به وجود آمده است بوده‌اند، به نشریه Nikkei Asian Review اعلام کرده‌اند که اخیرا هوآوی از تولید کنندگان قطعات خط تولید محصولات خود درخواست کرده است که در روند تولید و ساخت یک سری از اجزاء به خصوص که در اصل قرار بود در این سری از گوشی‌های هوشمند پرچمدار به کار برده شوند، کمی مکث کنند. علاوه بر این، هوآوی سفارشات اجزاء را به سه ماهه آینده موکول کرده است.

بر اساس گزارش‌هایی که در حال حاضر درمورد وضعیت شرکت هوآوی وجود دارد، به نظر می‌رسد که آن‌ها درمورد اعتماد کردن به HiSilicon شک دارند و اطمینان ندارند که آیا آن‌ها قابلیت تولید کردن چیپست و سایر اجزای مرتبط را برای سری گوشی‌های پرچمدار بعدی هوآوی به اسم Huawei Mate 40 5G دارند یا خیر. همچنین آن‌ها شک دارند که Hisilicon قابلیت تولید کردن این دسته از قطعات را از این به بعد برای آن‌ها داشته باشد. دلیل عمده‌ی این امر هم این است که مدتی پیش در سال جاری میلادی در سالگرد تحریم‌های دولت آمریکا بر علیه شرکت غول پیکر چینی هوآوی، این کشور این تحریم‌ها را به مدت یک سال دیگر نیز تمدید کرد و علاوه بر آن موج جدیدی از تحریم‌ها را بر علیه این شرکت و تمام شرکت‌های زیر مجموعه و وابسته به آن اعمال کرد. در پی این تحریم‌ها، شرکت‌های چینی مورد نظر هیچ حقی برای انجام دادن معامله‌ها و توافق‌های جدید با شرکت‌های تامین کننده قطعات آمریکایی ندارند. این تحریم‌ها شامل پردازنده، چیپست و تمام اجزای وابسته‌ی دیگر می‌شوند.

این تحولات اخیر TMSC، شرکتی که مسئولیت تولید کردن حدود ۹۵ درصد از چیپست‌های HiSilicon Kirin را برعهده دارد، مجبور کرده است تا قبول کردن سفارشات را از شرکت‌هایی نظیر هوآوی متوقف کند. این موضوع، ضربه‌های شدیدی به هوآوی به عنوان یکی از مشتریان اصلی تجهیزات آن‌ها وارد کرده است. البته برخی از این چیپست‌ها در حال حاضر به صورت انبار شده در دسترس قرار دارند. اما این موجودی نمی‌تواند به طور کامل پاسخگوی نیاز بازار باشد و به زودی موجودی آن به پایان خواهد رسید.

با توجه به این موضوع و مشکلات پرشماری که هوآوی در حال دست و پنجه نرم کردن با آن‌ها است، در حال حاضر حرف و حدیث‌هایی به راه افتاده که حاکی از این هستند که هوآوی خط تولید انبوه پرچمدارهای پیش روی خود به اسم سری Huawei Mate 40 5G را حداقل به مدت یک ماه یا حتی دو ماه به تاخیر انداخته است. این موضوع به این معنی است که این سری از گوشی‌های هوشمند پرچمدار هوآوی ممکن است تا ماه نوامبر و یا حتی دسامبر در قفسه فروشگاه‌های سراسر دنیا در دسترس قرار نگیرند. اخیرا Yasuo Nakane، تحلیلگر ارشد Mizuho Securities، در گفت و گوی جدیدی که با یکی از منابع ما در این رابطه انجام داده است، اعلام کرده که انتظار دارد هوآوی تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی موفق به فروش ۱۸۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سراسر دنیا شود. با وجود این که شاید در نگاه اول یک رقم قابل توجه به نظر برسد، اما کاملا برعکس است و یک پیش بینی بسیار بدبینانه است. این شرکت غول پیکر چینی در سال گذشته موفق به فروش ۲۷۰ میلیون دستگاه گوشی موبایل شد و حتی اگر کاهش فروش آن‌ها در اثر تحریم‌های آمریکا را در نظر بگیریم هم، انتظار می‌رود به فروشی بیشتر از ۱۸۰ میلیون دستگاه در کل سال ۲۰۲۰ دست پیدا کنند. ممکن است در پی تحریم‌های آمریکا وسعت بازار این شرکت در آمریکا و اروپا و حتی بخش‌هایی از آسیا کاهش پیدا کرده باشد، اما این به معنی کاهش فروش ۱۰۰ میلیونی گوشی‌های این شرکت نمی‌تواند باشد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.