Moto Edge Plus 5G حداقل دو آپدیت اندروید دریافت خواهد کرد

پس از این که شرکت موتورولا به طور عجیب و غافل گیر کننده‌ای چند سال از ساخت و تولید هر نوع گوشی هوشمند پرچمداری عقب نشینی کرده بود و این کار را کنار گذاشته بود، سرانجام چند هفته قبل بود که با معرفی کردن دو گوشی رده بالا و فوق العاده‌ی اندرویدی جدید، مجددا با آمادگی کامل به عرصه رقابت در بازار گوشی‌های پرچمدار برگشت. سکوت طولانی آن‌ها در این رده از گوشی‌های اندروید، دقیقا مثل یک آرامش قبل از طوفان بود تا این که Moto Edge Plus 5G به همراه مدل معمولی آن به اسم Motorola Edge را معرفی و روانه بازار کند. اما ظاهرا پاداش این صبر طولانی دریافت کردن حداقل دو آپدیت اصلی برای سیستم عامل اندروید بر روی این گوشی می‌باشد که قرار است در اختیار کاربران آن قرار داده شود. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید تا بیشتر با این موضوع آشنایی پیدا کنید.

با وجود این که در فضای مجازی هنوز نقدها و بررسی‌های زیادی از این دو مدل انجام نشده است، اما وجود مشخصاتی مانند یک صفحه نمایش ۶.۷ اینچی و یا وجود یک چیپست قدرتمند و پرچمدار به اسم Snapdragon 865 قطعا روی کاغذ هم هیجان انگیز به نظر می‌رسد؛ چه برسد به این که واقعا مورد تست قرار بگیرد. از طرفی دیگر، با طراحی‌های شگفت انگیزی که در این سری می‌توانیم مشاهده کنیم، قطعا می‌توان صفحه نمایش‌های آبشاری آن‌ها که با اسم Endless Edge نیز شناخته می‌شوند را جزو بهترین طراحی‌هایی دانست که در طی چند سال اخیر در گوشی‌های هوشمند به کار برده شده است.

متاسفانه به همان اندازه‌ای که گوشی هوشمند Moto Edge Plus 5G در نگاه اول جذاب و هیجان انگیز به نظر می‌رسد و همینطور، درست به همان اندازه‌ای که مشخصات و ویژگی‌های رده بالایی در این گوشی به عنوان یک گوشی هوشمند اندرویدی پرچمدار به کار برده شده است، یک سری چیزها هم وجود دارد که درست در همان تاریخ رونمایی و معرفی رسمی از این گوشی در ماه گذشته یعنی دقیقا در تاریخ ۱۴ می، باعث ناامیدی ما شدند. متاسفانه با وجود تمام مشخصات، قابلیت‌‌ها و ویژگی‌های خوبی که در این گوشی به کار برده شده است، به خاطر توافقی که شرکت موتورولا مدتی است که با شرکت مخابراتی آمریکایی Verizon انجام داده است، این گوشی در انحصار شرکت مخابراتی یاد شده، باقی خواهد ماند. این شرکت می‌توانست این گوشی هیجان انگیز و جذاب را بر روی سایر حامل‌های مخابراتی نیز در دسترس قرار دهد و یا حداقل آن را با سایر حامل‌های مخابراتی آمریکایی هماهنگ و سازگار کند. اما موتورولا تصمیم گرفت همچنان به این روند ادامه دهد تا عده بسیار زیادی از مردم از نعمت تجربه کردن این گوشی محروم بمانند.

موضوعی که وجود دارد، این است که اگر HMD Global (که به خاطر آپدیت‌های طولانی مدت محصولاتش به خوبی شناخته شده است) توانسته دو آپدیت نرم افزاری بزرگ از سیستم عامل اندروید را حتی بر روی گوشی‌های پایین رده‌ی خود در دسترس قرار دهد و حتی تعداد بسیار زیادی از گوشی‌های برند Nokia که در سال ۲۰۱۸ عرضه کرده بود را نیز به اندروید ۱۰ آپدیت کند، موتورولا نیز دقیقا در Moto Edge Plus 5G باید دقیقا همین روند را همچنان ادامه دهد. علاوه بر این، نکته دیگری که وجود دارد و همیشه باید به خوبی آن را در نظر داشته باشیم، این است که Moto Edge Plus 5G به عنوان دستگاهی معرفی و رونمایی شده است که وقتی آن را از کارتن خود بیرون می‌آورید، به طور پیش فرض نسخه ۱۰ سیستم عامل اندروید Q که در حقیقت، نسخه خام آن می‌باشد، بر روی آن در دسترس قرار خواهد داشت.

اساسا موتورولا فرصت بسیار خوبی در اختیار دارد تا ما را کاملا غافلگیر کند. آن‌ها می‌توانند حتی آپدیت اندروید ۱۳ را نیز (که احتمالا تا سال ۲۰۲۳ در دسترس قرار داده خواهد شد) بر روی این دستگاه عرضه کنند زیرا همانطور که پیش از این اشاره شد، این شرکت قول داده است که حداقل دو آپدیت نرم افزاری برای سیستم عامل گوشی هوشمند Moto Edge Plus 5G در دسترس قرار دهد اما می‌تواند پای خود حتی فراتر از این هم بگذارد. در هر صورت، بهتر است فعلا دست از رویا پردازی‌های بزرگ برداریم و منتظر باشیم و ببینیم در آینده چه خواهد شد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.