تاریخ عرضه OnePlus Z 5G ممکن است مشخص شده باشد

چند هفته قبل بود که اولین گوشی هوشمند میان رده‌ی شرکت OnePlus بعد از گذشته پنج سال، با نام OnePlus Z 5G یک جورایی تایید شد. حتی چند ماه قبل از عرضه شدن آخرین سری از گوشی‌های پرچمدار این شرکت (که سری OnePlus 8 بودند و شامل دو مدل مختلف می‌شدند) نیز نشانه‌هایی از آن وجود داشت. اما اکنون بر اساس شواهد و مدارک جدیدی که در اختیار ما قرار داده شده است، ظاهرا تاریخ عرضه این گوشی سرانجام مشخص شده است اما در اینجا بهتر است بگوییم لو رفته است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از چند و چون این ماجرا به طور دقیق، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در ابتدا انتظار داشتیم که جدیدترین گوشی میان رده‌ی شرکت معتبر OnePlus پس از گذشت پنج سال، OnePlus 8 Lite نام داشته باشد و علاوه بر این، یک چیپست MediaTek Dimesity 1000 نیز به عنوان قلب تپنده‌ی آن کار کند. در هر صورت، بر اساس گزارش‌هایی که پس از گذشت مدتی درمورد این گوشی هیجان انگیز منتشر شد، ظاهرا تاریخ عرضه آن به دلیل فراگیری و شیوع بسیار گسترده‌ی ویروس کرونا در سراسر دنیا تاخیر خورد. شایعه‌هایی که اکنون درمورد مشخصات گوشی هوشمند پیش روی OnePlus Z 5G وجود دارد، عنوان می‌کنند که این دستگاه به همان چیپست Snapdragon 765G مجهز خواهد بود که تا به حال در تعداد زیادی از گوشی‌های هوشمند بسیار خوب بازار به کار رفته و یا قرار است به کار برده شود. از این دست می‌توان به گوشی هوشمند پیش روی Google Pixel 5 و یا گوشی‌های LG Velvet و Motorola Edge که در حال حاضر در بازار در دسترس قرار دارند، اشاره کرد.

در هر صورت، هنوز نه تنها درمورد چیپست، بلکه درمورد هیچ یک از مشخصات دیگر گوشی هوشمند پیش روی OnePlus Z 5G نمی‌توان اطمینان خاطر کامل داشت تا زمانی که تاریخ عرضه آن به طور رسمی اعلام شود که آن هم هنوز نامشخص است. اما ظاهرا اوضاع امروز تغییر خواهد کرد زیرا Android Central اخیرا ادعا کرده است که به گفته‌ی خودشان، از “یک منبع قابل اطمینان در این شرکت” تاریخ عرضه OnePlus Z 5G را شنیده‌اند.

اگر ادعای این منبع صحت داشته باشد و همچنین اگر تا ماه آینده اتفاق عجیب تازه‌ای رخ ندهد، گوشی هوشمند پیش روی OnePlus Z 5G می‌تواند در تاریخ ۱۰ جولای برابر با ۲۰ تیر در کشور هند به عرضه برسد. نکته قابل توجهی که درمورد این شایعه وجود دارد، این است که این تاریخ با بازه‌ی زمانی دیگری که در آوریل گذشته درمورد تاریخ عرضه این گوشی منتشر شده بود، مطابقت دارد. در هر صورت، خودتان بهتر می‌دانید که این هنوز یک شایعه است و بهتر است هنوز کمی بیشتر صبر کنیم تا ببینیم سرانجام ماجرای این گوشی به کجا خواهد رسید.

بر اساس گزارش‌های رسمی که در طی چند هفته‌ی اخیرا از شرکت OnePlus منتشر شده است، شیوع ویروس کرونا به طور قابل توجهی برای آن‌ها دردسر ایجاد کرده است که یکی از بزرگ‌ترین آن‌ها اختلال در خط تولید جدیدترین گوشی پرچمدار این شرکت به اسم OnePlus 8 Pro بود. بنابراین، این شرکت مجبور شد که حتی برای مدت کمی هم که شده، معرفی و رونمایی از OnePlus Z 5G را تا زمانی که کمبود عرضه برطرف شود، به تعویق بیاندازد. البته نکته‌ی قابل توجه دیگری که در این گزارشِ امروز وجود دارد نیز این است که در آن هیچ اشاره‌ی خاصی به تاریخ عرضه و یا حتی معرفی این گوشی به صورت جهانی نشده است. این موضوع می‌تواند به این معنی باشد که اکنون که OnePlus پس از گذشت پنج سال یک گوشی میان رده‌ی جدید تولید کرده است، قصد دارد حداقل اجازه‌ی دسترسی اولیه آن را حتی برای مدت کمی هم که شده، به یکی از بزرگ‌ترین بازارهای گوشی‌های هوشمند دنیا محدود کند.

برخی از مشخصاتی که تا به حال بر اساس شایعه‌ها درمورد این گوشی عنوان شده است، شامل وجود یک صفحه نمایش ۶.۴ اینچی تخت با تکنولوژی پشتیبانی از نرخ به روزرسانی ۹۰ هرتز، به همراه دوربین‌های سه گانه در پنل پشتی این گوشی می‌شوند. ظاهرا در راس دوربین‌های سه گانه این گوشی یک سنسور ۴۸ مگاپیکسلی قرار دارد و در کنار آن، یک سنسور ۱۶ مگاپیکسلی فوق عریض به همراه یک دوربین ۲ مگاپیکسلی برای عکاسی در حالت مایکرو در نظر گرفته شده است.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.