گوشی OnePlus Z در ماه جولای از راه خواهد رسید

گوشی هوشمند OnePlus Z که نسخه Lite سری گوشی‌ های OnePlus 8 به شمار می رود، در رویدادی که در تاریخ ۱۴ آوریل برابر با ۲۶ فروردین برای معرفی و رونمایی از این سری برگزار شده بود، غایب بود و نتوانست در کنار برادرهای بزرگ تر خود حضور پیدا کند.

اکنون ماجرا از این قرار است که Max J که یکی از شناخته شده ترین منابع در زمینه فاش کردن اطلاعات در حوزه گوشی های هوشمند به شمار می رود، به این نکته اشاره کرده است که به جای فروردین ماه، اکنون قرار شده است که این گوشی به عنوان تنها عضو باقی مانده از سری جدید گوشی های شرکت OnePlus در سال ۲۰۲۰، در ماه جولای همین سال به مردم در سراسر نقاط مختلف دنیا معرفی شود تا پس از مدت کوتاهی بعد از آن نیز برای خریداری کردن در بازار در دسترس مردم قرار بگیرد. در هر صورت، شما می توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این رابطه و چند و چون این ماجرا، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

درست مانند تمام چیز های دیگر در این روز های بحران زده، تاخیر در معرفی و رونمایی از گوشی هوشمند پیش روی OnePlus Z نیز به خاطر شیوع ویروس کرونا بود که به تاخیر انداخته شد. با این وجود، خبر در دست ساخت بودن این گوشی هنوز غیر رسمی است و توسط منابع رسمی این شرکت تایید نشده است (و البته از سوی دیگر، هنوز تکذیب هم نشده) و خود شرکت OnePlus هنوز تایید نکرده که در حال کار کردن بر روی یک مدل Lite از لاین آپ گوشی ‌های پرچمدار خود است. اما با این وجود ما شواهد و مدارک زیادی در اختیار داریم که به در دست ساخت بودن این گوشی اشاره دارند. اگر این دستگاه در نهایت تبدیل به واقعیت شود (که به احتمال زیاد هم خواهد شد)، تبدیل به اولین گوشی هوشمند شرکت OnePlus خواهد شد که از یک چیپست دیگری به جز اعضای خانواده Snapdragon استفاده خواهد کرد. در حال حاضر یک سری گمانه زنی درمورد این گوشی وجود دارد که اظهار می کنند گوشی هوشمند پیش روی OnePlus Z به احتمال بسیار زیادی ممکن است به جای یک چیپست از خانواده Snapdragon، به یک چیپست MediaTek Dimensity 1000L مجهز باشد. البته اگر چنین شود، این چیپست هم می‌تواند اجازه پشتیبانی کردن از فناوری اتصالات ۵G به این دستگاه ببخشد و نگرانی خاصی از این بابت وجود ندارد.

جالب است که بدانید طرح کلی گوشی هوشمند پیش روی OnePlus Z که توسط Max به اشتراک گذاشته شده است، نشان از این دارد که دوربین سلفی این گوشی به جای گوشه سمت چپ صفحه نمایش به جای این که مانند سایر اعضای جدید گوشی‌ های خانواده OnePlus در این قسمت وجود داشته باشد، به وسط صفحه نمایش منتقل شده است و در این قسمت کار گذاشته خواهد شد و همچنین بر خلاف سایر گوشی های قبلی این شرکت، دوربین سلفی Z احتمالا درون یک حفره که روی صفحه نمایش وجود دارد، کار گذاشته خواهد شد و برخلاف آن ها روی ناچ قرار نخواهد داشت. نکته قابل توجه دیگری که در این قسمت به آن می رسیم، این است که این زبانِ طراحی، با تصاویر رندر شده دیگری که در ماه دسامبر سال گذشته از این گوشی دیده بودیم، کاملا مطابقت دارند. علاوه بر این، این تصاویر نشان می دادند که پنل پشتی Z نیز با سایر مدل‌ های سری OnePlus 8 متفاوت خواهد بود و دوربین های سه گانه این گوشی اکنون به گوشه بالای سمت چپ بدنه منتقل خواهند شد. احتمال وجود یک صفحه نمایش AMOLED در این گوشی وجود دارد اما نرخ تازه سازی آن هنوز هم نامشخص باقی مانده است.

اگر قضیه ساخت و تولید گوشی هوشمند OnePlus Z در نهایت نیز تبدیل به واقعیت شود، این دستگاه اولین تلاش این شرکت بزرگ در زمینه ساخت یک گوشی میان رده، از زمان معرفی و عرضه OnePlus X تا به حال، به شمار خواهد رفت که می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. و همچنین با توجه به این که قیمت سری OnePlus 8 افزایش زیادی نسبت به نسل قبلی گوشی های پرچمدار این شرکت داشته و اکنون به عنوان گران قیمت ترین گوشی هایی که این شرکت تا به حال ساخته، شناخته می شوند، اکنون بهترین زمان ممکن برای ارائه کردن یک گوشی میان رده جدید به شمار می رود تا این شرکت بتواند اوضاع را دوباره تحت کنترل خودش بگیرد و دوباره یک گوشی مقرون به صرفه ی مناسب به مردم معرفی کند و طرفداران قدیمی خود که همیشه این شرکت را با گوشی های رده بالا با رنج قیمت منصفانه می شناختند، را دوباره راضی کند. در هر صورت، با توجه به این که هنوز مدت تقریبا زیادی تا ماه جولای باقی مانده است، احتمالا در طی روزها و هفته های آینده اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتری از گوشی هوشمند پیش روی OnePlus Z به انتشار خواهد رسید که به هر حال، ما به محض این که اطلاعات بیشتری درمورد آن به دست آوردیم، شما را در جریان خواهیم گذاشت. بنابراین همچنان در طی این مدت نیز با ما همراه بمانید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.