مشخصات ساعت Realme Watch فاش شد

Madhav Sheth، مدیر عامل شرکت Realme، حدود یک ماه قبل یک نگاه اجمالی و سریع به ساعت هوشمند پیش روی Realme Watch انداخته بود و قول داده که به زودی آن را برای خریداری کردن در اختیار مردم قرار خواهد داد. اکنون مشخصات این ساعت فاش شده است.

هنوز این ساعت روانه بازار نشده است اما اخیرا یکی از شرکت کنندگان در وبسایت انجمن XDA Developers موفق به کسب اطلاعات، جزئیات و یک سری تصاویر جدید از دومین گجت پوشیدنی شرکت Realme (پس از دستبند هوشمند Realme Band) شده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر درمورد سایر مشخصات، ویژگی ها و قابلیت های این ساعت هوشمند، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، قضیه از این قرار است که ساعت هوشمند پیش روی Realme Watch که هنوز قرار است به طور رسمی رونمایی و معرفی شود، دارای یک صفحه نمایش مربع شکل ۱.۴ اینچی LCD با رزولوشن ۳۲۰ × ۳۲۰ پیکسل خواهد بود. البته این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که این ساعت هوشمند قرار نیست دارای رابط کاربری Google Wear باشد و به جای آن از یک سیستم عامل نرم افزاری شخصی سازی شده ‌ی متفاوت استفاده خواهد کرد (شاید هم امکان داشته باشد که رابط کاربری آن چیزی شبیه به رابط کاربری Lite که در ساعت هوشمند Huawei Watch GT وجود داشت، باشد). این امر می تواند تاثیر بسیار زیاد و مهمی بر روی طول عمر باتری این ساعت داشته باشد. انتظار می رود که باتری این ساعت با ردیابی ۲۴ ساعته ضربان قلب، بتواند تا ۷ روز نیز دوام پیدا کند. وظیفه فراهم کردن نیروی مورد نیاز آن تنها بر عده یک باتری ۱۶۰ میلی آمپر ساعتی گذاشته شده است.

درمورد سایر مشخصات ساعت هوشمند پیش روی Realme Watch نیز گفته می شود که سنسور تشخیص ضربان قلب آن قادر به اندازه گیری SpO2 (سطح اکسیژن خون) خواهد بود و علاوه بر این، گفته می شود که یک شتاب سنج نیز در آن وجود خواهد داشت. برای سیستم ردیابی و GPS آن نیز این ساعت از اتصال خود به گوشی هوشمند شما استفاده خواهد کرد که از طریق ارتباط Bluetooth 5 ایجاد خواهد شد. ساعت هوشمند Realme Watch قادر به ردیابی کردن و تشخیص ۱۵ نوع ورزش مختلف خواهد بود که شامل دو، یوگا و همینطور البته، کریکت خواهند شد. رابط کاربری هم قابلیت پشتیبانی کردن از زبان انگلیسی به همراه هندی خواهد داشت (زیرا درست مانند تمام دستگاه های دیگر شرکت Realme، برای این ساعت هم، هند بازار اصلی برای فروش به شمار می رود که روی آن حساب شده است).

اگر بخواهیم به شرح برخی از فعالیت‌ هایی که در پنل صفحه نمایش این ساعت قابل نمایش دادن هستند، اشاره کنیم، باید به نشان دادن اطلاعات آب و هوا و یا داده های رهگیری خواب و ضربان قلب اشاره کرد. به علاوه، لیستی از سایر ساز و کار ها (به عنوان نمونه: زنگ هشدار و Find My Phone) به همراه حالت های مختلف برای ورزش کردن. سایر ساز و کار های جدیدی که در این ساعت هوشمند فراهم شده است، شامل قابلیت کنترل کردن موسیقی ها و یا عمل کردن به عنوان دگمه شاتر دوربین در گوشی شما خواهند شد. البته به طور قطع به یقین، این ساعت هوشمند جدید اعلان های شما را هم از روی گوشی شما نمایش خواهد داد. علاوه بر مشخصات زیادی که درمورد این ساعت گفته شد، ویژگی های جذاب بیشتری هم هنوز در آن وجود دارد که از این دست می توان به وجود چند واچ فیس مختلف و متنوع اشاره کرد که برای انتخاب کردن در اختیار شما قرار داده شده است و تنوع قابل قبول و خوبی دارند.

با وجود این که اکنون ما با مشخصات زیادی از ساعت هوشمند پیش روی Realme Watch آشنایی پیدا کردیم، اما یک سری اطلاعات کلیدی و اساسی دیگر را هنوز درمورد آن نمی دانیم که از این دست می توان به عنوان مثال به قیمت و یا تاریخ عرضه آن اشاره کرد. در حال حاضر متاسفانه هیچ سند و مدرک خاصی در اختیار نداریم که بدانیم این ساعت در خارج از کشور هند نیز به صورت جهانی عرضه خواهد شد یا خیر، اما به محض این که اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتری در این رابطه به دست آوردیم، شما را در جریان آن هم قرار خواهیم داد. بنابراین، همچنان در طی روزها و هفته های آینده نیز با ما همراه باشید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.